Второкласник,вече съм голям!Таблицата смятам,за да знам!

  • 22 559
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 641
Мами, включвам се в тази тема за да не пускам нова.
Въпросът ми към вас е кога децата се научават и кога майките са спокойни децата да се прибират сами от училище?

Моята щерка ще е първолак на есен и от сега си мисля за това. Знам ,че има занималня в първи клас , но незнам кога стават самаостоятелни.
Става въпрос за квартално училище т.е. не ползва транспорт, но пресича 2-3 улици.

# 226
  • Мнения: 1 030
Рамбо Силек,при нас се получи на втората седмица.
Училището е на 100м. от нас.За това го избрах за да може да ходи сама.
Но после свикна сама,като беше и на занималня слетобед.
Но връзка по телефона имаше постоянно.
Е,вече си ходи сама навсякъде.

Честит Рожден Ден на Дани! Hug

# 227
  • Мнения: 826
Честито на рожденика на ВечеПетя!   bouquet
Весело парти!   bigdance2

# 228
  • София
  • Мнения: 62 595
При нас е абсурд да ги пусна сами, защото имат да пресичат 2 от най-натоварените кръстовища, едното от които не е регулирано със светофар. Не че светофарите някога са били спирачка за някои шофьори, де. Рискът е прекалено голям. Изобщо не виждам кога ще стане да ходят сами на училище.

# 229
  • Мнения: 673
  В първи клас го водих и го взимах, да ме пита човек и аз не знам защо. Училището ни е наблизо и не се пресича оживен булевард. Втори клас се оказа ,че цялата година ще са втора смяна и започват занимания от 12,40 ч., а свършват или в 15,50, или в 16,45. по това време малкото пък спи и ми се стори глупаво да будя детето за 200 м ,които бате може и сам да извърви. Още в началото на учебната година подписах декларация ,че детето ще се прибира само. Имаме обаче телефонна връзка постоянно и , разбира се аз съм си в къщи да изпращам и посрещам.

# 230
  • Мнения: 3 215
Момичета, благодаря за пожеланията  Hug
Почерпете се за здравето на моя второлак:

# 231
  • Майничка
  • Мнения: 12 597
Вече Петя, да ти е здрав, весел и послушен рожденика!

Все още не пускам щерката сама. Училището е наблизо, но има едно гадно ъглово и доста оживено кръстовище, с едва забелязваща се пешеходна пътека, което психически ми е трудно да игнорирам.

# 232
  • Мнения: 24 467
Петя, да ти е сладък и хубав, като бонбонките!

# 233
  • Мнения: 641
Благодаря за отговорите .
Честит рожденик на ВечеПетя. Много здраве и безгрижно детство!  bouquet

# 234
  • Мнения: 184
Честит рожденик на ВечеПетя! Жив и здрав да е!
Аз ги водя на училище - нашето улилище ни е далечко, ама аз и каката си водех, нищо, че тогава училището беше близко. Спрях да водя голямата чак в V клас и то след като тя ме изрита. Laughing
Ениколаева, относно предварителната подготовка - вече съм споменалава, че не го практикувам, но за през ваканцията за първолаците има едни тетрадки за бъдещи второкласници, ако искаш можеш да се снабдиш с подобно пособие и детето да си пописва в него от време на време.
По повод упражненията с бабите - още с голямата разбрах, че на моите вяра не може да им се има - веджъж оставих майка ми да направи диктовка на детето (първолаче тогава) и ми се представя диктовка без нита една грешка. След силното ми удудване, хайванчето си призна, че бабата му диктувала буква по буква.  ooooh! После с другата баба се пробваха да решават задачи - там пък  бабата изчисляваше всичко, да не се уморявало  детето... Оттогава на бабите се показват само бележниците, да се радват и толкова.
Иначе миниваканцията ни стартира с фалстарт - съседите под нас си сменят прозорците и вдигнаха толкова шум рано сутринта, че събудиха децата рано-рано. Иначе за днес сме планували ходене на кино.

# 235
  • Майничка
  • Мнения: 12 597
Сутринта я оставих да спи докогато иска (след хиляди уговорки и напомняния снощи) - спа до 6,45 (обикновено става до 6,15). Laughing
Сигурна съм, че като почнат втора смяна другата седмица, ще става в 8 със зор.

# 236
  • Мнения: 10 758
Нашето училище е на 50-тина метра от вкъщи.Щерката си ходи сама.Хубавото е, че улиците са забутани и няма движение.

Вече Петя, да ти е жив и здрав рожденника Heart Eyes Hug  bouquet

# 237
  • Мнения: 673
  Честито на рожденика!javascript:void(0);
bdbaloni

# 238
Честито на рожденика и от мен newsm59
Аз също водя и взимам сина си от училище,но както вече обясних,съм много страхлива по отношение на децата.По този начин доста си усложнявам живота,защото и малката я водя и прибирам от детска градина,а и училището и градината не са близо до нас.Но ако пусна Павел сам просто ще умра от страх.

# 239
  • Мнения: 1 523
Миналата година само първата седмица я водихме и вземахме от училище ,аз бях с бебенце. При нас се пресича само една еднопосочна улица,на която има пешеходна пътека и легнал полицай.И въпреки това я наблюдавам от терасата,да съм спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт