А облизвате ли лъжичката?

  • 5 143
  • 164
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 477
Никога.Ако се налага отивам и я мия.Все едно някой да оближе моята(ужасно съм гнуслива  Sick).

# 31
  • Мнения: 266
Никога не съм облизвала лъжицата,и няма да го направя.Дори когато остане от яденето не съм яла с нейната лъжичка.

# 32
  • Мнения: 31 178
И аз не облизвам,докато я храня,но ако след като сме свършили с храненето е останало нещо за дояждане,го ям с нейната лъжица.После я мия,пък и това е лъжицата,с която яде детето ми все пак,не намирам нещо гнусно.

И аз така  Peace  много обичам плодовите пюренца  Mr. Green

Целувам я и по устата.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не,нито пък си гризвам от нейната да речем бисквитка,солетка,плод....

# 34
  • Мнения: 2 479
Как сте издържали да не целунете поне веднъж сладката бебешка устица?

# 35
  • Мнения: 5 940
Докато се храни, не. Накрая дояждам плодови пюрета и каши. С голям кеф Wink

# 36
  • Мнения: 2 068
аз неееее ....  който иска нека я облизва

# 37
  • София
  • Мнения: 1 555
Не, не облизвам нито биберони, нито лъжички. Не целувам София по устичката - това винаги ми се е струвало странно, особено пък големи деца, чиито родители ги целуват по устата.  Shocked За сметка на това я целувам постоянно навсякъде другаде - бузки, крачета... Joy Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 4 784
Не! Аз такива манджи не ям. Наскоро една позната ми се учудваше как така не опитвам пюретата, преди да му ги дам! Как да ги опитвам като са адски гадни и безвкусни. Той моя за това може и да не ги харесва, ама както и да е. Не облизвам нито биберони, нито лъжички.

# 39
  • Мнения: 545
Не.Защо да го правя?

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Не бива да се облизва лъжичката или бибероните ( едно време беше много модерно, защото в слюнката имало лизозим, който убивал бактериите), защото в слюнката има бактерии, които предизвикват ралзични заболявания като кариес и пародонтоза и чрез този акт попадат в устата на бебето и се заселват там ( дори когато няма зъби) и бебчо е много вероятно да страда по-късно от тези заболявания, особено от кариес.
Аз все още мога да говоря само в бъдеще време  Blush, но написаното по-горе е вярно и за мен ще е основателна причина да не го правя. Peace

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391

# 42
  • Мнения: 666
Хайде пък и вие чак да стерилизирам след като съм я облизала, а по-добре ли е да му дам биберона от земята. Мия си зъбите редовно, не мисля че бебо ще прихване бактериална инфекция от мен. Лъжичките облизвам понякога като се наяде и остане малко пюре дояждам го с неговата лъжичка и после я мия, но чак пък да стерилизирам. Айде и аз сега в групата на изядените.  Mr. Green

# 43
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да правя го.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт