Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 5

  • 14 451
  • 205
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Добро утро мамчета  Simple Smile  Coffee

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ И ТЕЗИ КОИТО ИМАТ ПОВОДИ ЗА ПРАЗНУВАНЕ 

# 16
  • Софето
  • Мнения: 621
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ И ОТ НАС   bouquet  bouquet  bouquet!

# 17
  • Мнения: 152
Не съм влизала от няколко дни и вече си имате нови мами, нова тема и нови бебчовци!  newsm74 От това по- хубаво няма!   bouquet Hug Heart Eyes
Честито на всички! Не изброявам, че да не пропусна някой!  Embarassed
nip  Hug Идвай да ни виждаш и тук! Ние всички те подкрепяме!    bouquet  Усмихнат и слънчев ден на всички!!!  moresmile
p.s. В понеделник съм на преглед и се надявам всичко да е наред  Praynig и вече да ми кажат пола на дребните!  Simple Smile



# 18
Здравейте, момичета! Бременна съм в 7г.с. Ходих 3 пъти при гинеколожката. Бременността ми беще установена в 5 г.с. но след два дена прокървих и пак отидох на преглед. На снимката до плодното сакче се виждаше тъмно петенце, тя каза че прилича на хематома (плодното сакче почна да се отлепва)  - изписа ми лекарствата и постелен режим. След два дена пак отидох при нея -  причината вече беше друга: много силни режещи болки в долната част (направо се просълзявах от болката) и гадене. Пак ехограф и нова изненада - имам 2 плодни сакчета, само едното е доста по малко от другото но според докторката май има зародиш и в него.  мина една седмица и утре пак съм на преглед.
Сега много се притиснявам от това че второто сакче може да се окаже празно, направо тази мисъл не ми оставя ( мисля, че тъй като тогава прокървях може би съм загубила едничко или е мътво). Моля ви, акой някой имал нещо подобно споделете с мен, ще се радвам да чуя вашите мнения от личния ви опит. Много ми се иска да имам двечке, макар и не съм мислила че това ще ми се случи. И още едно въпросче в коя седмица при вас се установи сърдечната дейност и на двата ембриона?

# 19
  • Мнения: 152
iRISHKA, не се тревожи, стискам палци всичко да е наред! Може едното да е по- мъничко, защото ако са разнояйчни има вероятност да сте си ги направили в различни дни  Wink и едното да се е по- малко . Аз също бях със силни болки ниско долу и за това отидох на преглед, но нямах кървене! Беше в 8-ма седмица, тогава ми казаха, че са 2 и им видяха и сърдечна дейност. Дано утре да те зарадват!  Praynig  Hug И да се присъединиш към нас!  Grinning

# 20
  • Мнения: 291
Здравей,ИРИШКА83!
Аз прокървих в началото също:( по скоро беше цапане ,тогава незнех че съм бременна.
На прегледа ми казаха че съм бременна и ще си имам близнаци в две различни сакчета и едното имало опасност да падне:(
и така пих някви лекарства за задържане и ме следяха непрекъснато до 3 месец
И така минах тоя критичен период и сега  Praynig да нямам повече проблеми почти съм на финала
Така че мила не се притеснявай  Praynig дано всичко е наред , пази се и повече почивки  Hug
Желая ти да имаш две прекрасни слънчица  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 80
Привет iRISHKA83 и добре дошла. Не се притеснявай, трябва да си спокойна-при мен сърдечната дейност бе установена в 8-ма гс. Стискам палци всичко да бъде ок и да имаш здрави бебчета.

6milianka ще чакаме да кажеш пола на бебенцата! newsm10

# 22
  • Мнения: 59
Благодаря за подкрепата!
Както гледам 6milianka е от Варна , аз съм също....Ти къде ходиш на консултации? Аз за сега посещавам Майчин Дом при доц. Янева, много съм доволна от нея и се чуствам спокойна когато ми преглежда.
Вече почна да ми се гади, не ли малко раничко???? Представям какво ще бъде по нататък.
Утре ще пробваме да установим сърдечната дейност с вагинален ехограф. Веднага след прегледа ще ви напиша....
Още едно въпросче: в таково положение в коя седмица трябва да се регистрирам на ЖК????
 

# 23
  • Мнения: 152
Irinka83, аз ходя на консултации в квартала ( Вл-вово) , че ми е по- удобно , но отделно и на частни прегледи. Утре съм за 1 път при д-р Скочев. За регистриране на бременност, мен чак в 12 седмица ме регистрираха, ако не и по-късно! Както ти кажат, ако имаш личен лекар иди и си вземи направление за АГ. Не е ли опасен вагиналния ехограф в твоето състояние?  newsm78

# 24
  • Мнения: 59
Незнам дали е опасен!!!! Но доколкото разбрах това е най сигурния начин да се провери дали всичко е наред с ембриончетата и така се установява сърдечната дейност...... Но утре задължително ще попитам дали е опасно.....Вече ми правиха такъв когато има кървене

# 25
  • Мнения: 291
Иринка и мен така ме прегледаха само че Давидков  на часно  във Варна.наистина само така се вижда всичко дали е наред с бебенцата.Та той ми обесни че не е опасно.А мен ме регистрираха в 12г.с
Успех утре и гледай да си спокойна.А в майчин дом ходех на часно при Станева .

# 26
  • Мнения: 59
Ако утре ще се установи сърдечната дейност май ще ми регстрират, и доколкото знам бременните с близнаци трябва по интензивно да се преглеждат с повече изследвания.....

# 27
  • Мнения: 256
Иринка83,от сарце ти йелайа да имаш две прекрасни бебенца  Hug

Опасността от вагиналнийа ехограф е абсолйутна измислица и мит!!!!!!Това е наи-добрийа начин да се се види всичко особено в начална бременност.С хварлйане на боб не става. Laughing
Мен до последно ме преглейдаха   с вагинален,в по -напреднала бременност се следи за разкритие и далйина на шииката,което при многоплодна бременност е особено вайно.

При мен двата сака се видйаха на парвийа преглед в 5 г.с а сардечен ритам в 7 г.с.Имах слабо карвене в 13 г.с.за което не се разбра причината/мойе би sex Embarassed/,не пих никакви хапчета,таи като тук много не се изписват.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 711
Иринка здравей и добре дошла при нас Simple Smile
Не се притеснявай, съвсем нормалко е ако са разнояйчни едното да е по-малко. При мен беше подбна ситуацията като при теб. В 5 г.с. ми установиха бремеността и видяха 2 плодни сакчета, одното обаче било по-малко и имало верятност да не се развие. в 6 г.с. пак бях на преглед и тогава док каза, че едното почти било изчезнало. Да ама на следващя преглед, мисля че беше 8 г.с и двете бебчета си бяха там и имаха сърдечна дейност. Тя и сега ми е по-мъничка, но е по-борбена Simple Smile Така че зареди се с положителна енергия и те чакаме с 2 прекрасни бебчета  Hug

# 29
  • Мнения: 59
Здравейте! Днес се установи  сърдечната дейнот  на двата бебока..... Забравих да питам докторката ( по - точно после забелязах) че на снимките на едното бебче пише 6W 6D a на другото 7 w. 1d. интересно какво означава.
 Малко се успокоих, засега всичко е наред, но трябва да се изчака до 10 седмица, докторката каза че до 10 седмица има риск. Ходя на работа, но незнам дали трябва да се ограничавам с ходенето. Единственно не ми се яде нищо и постоянно ми се гади, доколкоо знам трябва да ям но не мога да си накарам.

Общи условия

Активация на акаунт