Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 5

  • 14 450
  • 205
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 803
hellche предала съм съветите ти  Peace, засега всичко е ОК.
plampetq относно секциото и кърмата , да си гледат работата, кърмата слиза малко по-късно и трябва да стимулираш гърдите с помпата за кърма , след това слиза кърма та знае ли се  . Тук във форума имаме мами лактозавъри , кърмят си близнаците до късна възраст Hug Hug Hug. А и няма по-красиво нещо от това да си накърмиш детенцето, такова мило преживяване. Много ме дразнят хора , които имат грубо отношение към бременността и майчинството и изказвания от типа дойна крава и т.н. са просто недостойни. Бъди абсолютно споко и се настройвай положително за красивото преживяване и кърма ще има , и бебетата ще са ОК  Laughing Laughing Laughing
Момичета някой има ли връзка с Велизария или да я е засичал из форума  напоследък, че снощи в ТК е постъпила една мама в 21 г.с. на док. Семерджиева , ако е тя да си я включим в личните контакти там  Laughing Laughing Laughing

# 76
  • Мнения: 212
здравейте момичета Simple Smile

ето ме и мен Simple Smile завърнах се Simple Smile

добре дошла на новата мама iRISHKA83 , желая ти леко бременеене и щастлив финал най рано в 37 г.с Wink
а за ЖК - аз ходя при Славова в дома на красотата- много съм доволна Simple Smile

аз да докладвам- в понеделник биах на ЖК и се оказа че моят проблем с висоото кръвно не само не е изчезнал ами се е и задълбочил.... мерихме бебетата бяха 1220гр момата , а младежа малко повече но не разбрах защото доки вече беше подпушила заради кръвното..- изпрати ме в Об да ме види Скочев а той директно каза- айде мойто момиче вземи си багажчето и ела тук няколко дни да те наблюдаваме че това е много опасно, та така- влчзох аз и се оказа пък после че имам повечко стягания- демек контракции в корема от колкото е нормално.... абе не е една беля. наляха ме със системи и ми изписаха 1 шепа хапчета да пия... ама вацното е че бебоците са добре. вече сме в къщи и предимно лежим, ама така ще е .....


приятен ден желая на всички  Hug

# 77
  • Мнения: 59

Всеки ден си меря кръвното вкъщи и е много ниско, от това много страдам. Чуствам се гадно и постоянно изморена. За сега лекарите още не са ми мерили кръвното но усещам че ще се изплашат. Ако някой има рецепта за повишаване на кръвното споделете.

# 78
  • Мнения: 1 174
По-добре ниско,от колкото високо WinkПробвай да пийваш по едно кафенце,шоколад,кола,ей такива неща.Но,ако е фрапиращо ниско попитай лекар да ти каже какво да правиш.Успех!

# 79
  • Мнения: 152
Кака Мая, радвам се, че вече си по-добре и се завърна!!!   bouquet Hug
И моето кръвно е нисичко, но и нервичките ми са ... smile3511, та не мога да пия кафенца колкото искам... Mr. Green и наблягам на течностите, чайчета с лимон, компот, айрян и т.н. Вчера изпих 2 кафета и снощи ме разтресоха лудите, чак дребните ги усещах как си потреперват!  Shocked  ooooh!
Какво става с вера и слончетка? Дават ли и вече и другото бебче да го кърми? Дано да растат бързо миличките!  Hug

# 80
  • Мнения: 1 951
Момичета, може ли да помоля който има връзка с Вера и Слончетка да предаде специални поздрави и от мен  Hug

А на Верчето и стискаме палци в проблемното  Praynig

# 81
  • Мнения: 59
Момичета в друг форум водя спор относно болнични преди тези 45 дена преди раждането и дали тези болнични ще намалят обещетението за бременност и раждане, акой някой знае нещо по въпроса помагайте!!!!!!
В закона пише така:
Чл. 41. (1) (Доп. - ДВ, бр. 64 от 2000 г., изм., бр. 105 от 2006 г.) Дневното парично обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване се изчислява в размер 80 на сто, а за временна неработоспособност поради трудова злополука или професионална болест - в размер 90 на сто от среднодневното брутно трудово възнаграждение или среднодневния осигурителен доход, върху които са внесени или дължими осигурителни вноски. Дневното парично обезщетение за временна неработоспособност поради общо заболяване не може да надвишава среднодневното нетно възнаграждение за периода, от който е изчислено обезщетението.
3) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г.) За дните, включени в периода по ал. 1, през които лицето е получавало парично обезщетение от общественото осигуряване за временна неработоспособност или за бременност и раждане, се взема предвид доходът, от който е определено паричното обезщетение.
С други думи аз разбирам така:Ползването на отпуск за временна неработоспособност преди отпуска за бременност и раждане в никакъв случай не намалява обезщетението по време на бременността и раждането.

# 82
  • Мнения: 152
Иринка83, четох за това във форума за майчинство - счетоводно. И до колкото разбрах, болничния не влияе, ако не се прекъсва и се слее с въпросните 45 дни за раждане. Защото , ако има прекъсване на болничен, доходът се преизчислява за последните 6 месеца, като включват и месеците през които си получавала обезщетението за болничен, което съответно е по-малко. Дано си ме разбрала! Ако не- чети в този форум http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=264913.0

# 83
  • Мнения: 3 638
тук всеки ми вика че като съм секцио няма да имам кърма а и с двете да не съм дойна крава и тем подобни гледам да не им обръщам внимание но ме дразнят:(
колкото по наближава да раждам толкова повече ме хваща шубето

plampetq
, я хич не обръщай внимание на подобни "доброжелатели". Можеш да кърмиш успешно след секцио, има толкова мами тук във форума, които го правят с месеци Simple Smile Аз самата съм "дойна крава" откакто са се родили девойките и мога да ти кажа, че няма по-хубаво нещо от кърменето. Не само за бебетата, но и за майката - удобно, бързо и..... безплатно  Wink Има и закована темичка за кърменето на близнаците, можеш да я прочетеш още отсега и ако имаш въпроси - заповядай  Hug А за раждането не се притеснявай - нали не ти е и за първи път Flutter

# 84
  • Мнения: 291
Фата  Моргана притеснявам се точно защото съм раждала и беше много тежко раждане и за мен и за детето ми
едва ни спасиха раждах нормално,затова сега реших секцио
нямах и кърма а бебето ми беше голямо и гладно но всичко се забравя имам син на 11 жив и здрав Hug
точно като четох темите с кърменето на бебетата толкова се мутивирах и все си разправам на моите познати че ще кърмя и им показвам разни пози с кърмене на близнаци тогава те ми казват тия приказки и мен ме дразни.Може пак да нямам кърма но неискам да ги слушам  и никой няма да ме  разбера както тук във форума

# 85
  • Мнения: 291
ani_r с термин 11.05 си има бебечета тя е от своге бебчетата се казват иво и петя по 2.кг и няколко гр. някъде незаяпомних точно newsm78
Ани да са ти живи и здрави бебчета  bouquet Hug

# 86
  • Мнения: 1 069
ЙЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,



Да са живи и здрави Иво и Петя на мама АНИ. Много да радват мама и тати! На Ани бързо възстановяване и я чакаме в бебешката тема!

# 87
  • София
  • Мнения: 1 711
Честито на Ани, да са й живи и здрави и много да я радват!  Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 88
  • Мнения: 154
 Grinning Честити рожби на мама Ани!!!
Да са живи и здрави!!!

# 89
  • Мнения: 212
ЧЕСТИТОООО НА МАМА ani_r!!! ДА СА И ЖИВИ И ЗДРАВИ РОЖБИТЕ Simple Smile

надявам се с тях тримата всичко е ок , а на вас желая приятен ден Simple Smile   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт