Оставяте ли бакшиш на фризьори, козметици и др.

  • 11 004
  • 226
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И аз не оставям, достатъчно са им високи цените според мен.

 Peace

# 61
  • Мнения: 6 167
В никакъв случай не казвам, че не трябва да издават. Дори напротив, но мисълта ми е че в повечето случаи е неумишлено  Peace Фризьорката в салоно, в който работя например често маркира след като клиента е напуснал.

имаш предвид, маркира на касов апарат ли?

# 62
  • София
  • Мнения: 980
Винаги оставям  bowuu

# 63
  • Мнения: 658
А лекар, адвокат, нотариус, проектант и т.н да са ви издавали касов бон? newsm78

# 64
  • Мнения: 1 512
Не, не ми е хрумвало да оставям.

# 65
  • Мнения: 6 167
А лекар, адвокат, нотариус, проектант и т.н да са ви издавали касов бон? newsm78

А ти даваш ли бакшиш на лекар, адвокат, нотариус , проектант и тн?
Нотариус няма как да не издаде документ, защото вписва всички сделки и операции в дневник ( не знам как се казва). Другите според зависи може би маркират , след като клиента напусне , сигурна съм, че не е умишлено  Wink

# 66
  • Мнения: 658
Те все нямат дребни да върнат.  Close

# 67
  • Мнения: 1 941
Давам бакшиш на всички от сферата на услугите...само в хранителния магазин не оставям, защото обикновено там се разплащам с карта.

# 68
  • Мнения: 1 541
По принцип винаги оставям бакшиш на всички, предоставящи услуги- когато съм доволна по- голям, най- често стандартен, но когато някой наистина се е постарал да сътвори "чудеса" (дали фризьор, сервитьор или таксиджия) тогава само не!
Каквото и да е калкулирано в цената смятам, че нещо от горе на сметката е начин да покажеш, че си доволен и уважаваш положените усилия  Peace

# 69
  • Мнения: 1 418
Не знам защо българинът е така устроен все да гледа в "чуждата
паничка".Какво значение има на колко процента печалба работят
фризьорите?Или даваш бакшиш,или не.Нали това е темата.А е
смешно просто да мислите,че и бакшиша е калкулиран.В крайна
сметка има толкова много салони,и с ниски и с високи цени-сами
избирате...Само не мога да разбера защо КМ е пълна с теми от сорта:
"Препоръчайте ми фризьор","Искат ми 120лв.за изрусяване"
"Подстригване и сешоар 30лв"Сами си давате парите и после се
оплаквате,че било скъпо.Ми според търсенето и предлагането.
А и изобщо не знаете за какви разходи става въпрос.Тъй че,не се
изказвайте неподготвени.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Зависи от обслужването ...

# 71
  • Мнения: 61
аз винаги оставям бакшиш

# 72
  • Мнения: 19 485
А лекар, адвокат, нотариус, проектант и т.н да са ви издавали касов бон? newsm78

А на лекар, адвокат, нотариус да сте давали бакшиш? Май не се е случвало, нали. А пък и моите уважения към фризьорската професия , но тя не може да се сравни по отговорност с работата на един лекар хирург например. За адвокатите и нотариусите няма да говоря, защото съм от тази гилдия и може да ме обвинят в пристрастност. Впрочем те не работят с касови бележки, но това е друга тема.

# 73
  • Мнения: 71
Оставям понякога,но не винаги newsm78

# 74
  • Мнения: 3 743
Да, винаги оставям Peace

Общи условия

Активация на акаунт