Парочистачка H2O Стийм Моп

  • 232 981
  • 601
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 351
А такъв гранитогрес дали ще може да изчисти
http://www.ceramicpark.bg/details.php?cPath=96_187_199&clID= … 724785bea0b9d9cf0

# 331
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз имах стария Стийм моп - белия. Абсолютен боклук, според мен. За твърди настилки (теракот, ламинат, паркет) става криво ляво, но според мен не чисти толкова добре колкото парцала с препарат. И изобщо миене без препарат за мен не е миене, а мокрене. Отделно е тежко, шумно и неудобно. Килимите изобщо не ги чисти, само ги мокри. Никога повече няма да купя такова нещо.

# 332
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Привет, майка ми си купи това нещо, и аз от любопитство го взех назаем. В къщи навсякъде е тъмнокафяв гранитогрес и се оказа, че мопа чисти  Shocked Няма ленти от парцал, не се налага да подсушавам, чак аз се изненадвам, а съм бая критична.
Нямам килим за да видя дали ще го освежи, но сега искам да го пробвам в банята, а съм загубила упътването, та не знам как да го досглобя.
Така попаднах на темата и репеих да кажа две думи.

# 333
  • Мнения: 63
Здравейте,

Понеже книжката с упътването е на немски (от къв зор да си правят труд да го превеждат на български...), та окрих ръководство на ангилйски (уж като по-популярен от немския) и ви го пускам - http://www.thane.com/manuals/H2OX5manual_ENGLISH_Dec210.pdf - дано съм била полезна. Simple Smile


Иначе аз съм сравнително доволна - изчисти прекрасно фурната и разни засъхнали от памтивека петна. Днес ще го тествам в банята, дано се справи добре. Иначе за под е екстра - ламината светва. Simple Smile

# 334
  • София
  • Мнения: 512
Чета от доста време за парочистачките, повечето мнения са, че трябва след тях да минаваш със сухо, а вие не казвате такова нещо. Например, ако мия керамичния плот и парата избутва мръсното и после? Избърсвам ли го или какво? И в банята, като мина фугите и излезе мръсно, после да я мия или то с парцалчето си се попива?
Според вас стим мопа или друа подобна парочистачка?

# 335
  • Мнения: 63
При всички положения, с която и да е парочистачка, като чистиш фуги или въобще нещо силно зацапано, първо, че ще е добре да си помагаш с някоя четка, второ, че задължително след това го минаваш с вода или парцал. Парата основно помага за лесното отстраняване на мръсотията, но това не означава, че тя магически изчезва. Simple Smile
Единствено ако бършеш под не е нужно да подсушаваш след това, или ако чистиш дамаски или подобни.

На стийм мопа това, което не ми харесва е, че задължително трябва да го държиш в сравнително изправено положение, което е страшто неудобно за нисък човек, да изчисти нещо нависоко сам. Преди години имах др парочистачка, където спокойно може да си чистиш стени и тавани без да се налага някой да ти помага.

# 336
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Стийм мопа има хавлиена кърпа с лепки, тя попива мръсотиите. Влагата, която остава изсъхва сама. Моят има 4 степени, бях го засилила на последната и мокреше, подсушавах след него. Като го намалих на втората степен вече изсъхва без сушене  newsm78 Това е когато се чисти под, за фуги или друго се ползва дюзата, там вече има нужда от подусшаване.

# 337
  • Мнения: 3 638
Някой купувал ли е парочистачка от Кауфланд? Там по едно време имаше едни за 50 лв. много им се чудих, но в крайна сметка не купих.

# 338
  • Мнения: 22 879

Според вас стим мопа или друа подобна парочистачка?
Друга и не подобна,тази е много неудобна по мое мнение.Например това:

http://shopix.bg/GORENJE-SC-1800-R-parochistachka

# 339
  • Мнения: 0
ние си я поръчахме, защото бях чела този форум и имаше супер доволни от този боклук и аз се подведох. Закупих си я с огромно желание и голям ентусиазъм. Доставиха ми я и започнах да чистя. 1вото което ме ядоса е че си бях поръчала допълнителни триъгълни парчета за самата парочистачка( с лепенките) а те ми доставили допълнителни попивателни кърпи и така си имах смао една. Започнах да чистя и тя тази ми се зацапа супер бързо( само от коридора) и след като се запаца започна да не преминава пара през нея а направо да си мокри повърхностите:(  У нас на всякъде сме с ламинат и плочки и особедно този ламинат като се намокри трябва веднага да се подсуши, че да не се надуе. Другото което е че трябва да се измете преди да се минава с него.
Върнах я няколко дена след това с огромно желание тъй като на мен обикновенния моп ми върши 10 пъти по-добра работа а и не се занимавам с кабели и не ми тежи. Няма смисъл да мета преди да мина с него( минавам и каквото се е събрало на края го взимам с лопата и метла) и не мокри толкова, че да ми трябва подсушаване. Препоръчвам на чудещите се да не си го взимат а да дадът 6-7 лв. за обикновен моп и после по 2лв за сменяне на гъбата Simple Smile

# 340
  • Варна
  • Мнения: 4 108
За ламинат явно не е ок стийм мопа. У нас по стечение на обстоятелставата сме навсякъде с теракот, че и тъмно кафяв на цвят, аз съм бая критична към пода и считам, че с парата се получава доста добре. Няма следи от препарата или от гъбата, кърпите минават през пералня.
Дано поста ми не звучи като агитация, за мен е важно у нас да е чисто и на пипане пода да е като чиния след миялна машина.
Просто ми мина през ум, че може би стийм мопа не е за всякакви настилки, а почти навсякъде ламинат и теракот са комбинирани. Такива като нас едва ли има други с плочи навред ....

# 341
  • Мнения: 63
Аз успешно си чистя лачината със стийм мопа - просто идеята е да е на първа или най-много втора степен парата, за да не оставя мокри следи след себе си. Според мен почиства доста ефективно паркета, пък и често казано пода е изсъхнал доста по-бързо в сравнение с почистването с обикновен моп. Да не говорим, че с обикновения моп не ме кефи как оставя следи от пяна. Но да - лично мнение Simple Smile

# 342
  • Варна
  • Мнения: 4 108
И при мен е на втора степен. Преди него минава прахосмукачката  newsm79

# 343
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
На мен пък точно ламината ми го чисти перфектно.Не оставя мокри следи  Peace

# 344
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ех, Райчето трябвало да е по-търпелива и да разбута настройките явно.
Нищо, все пак важното е според всяка от нас да е чисто, пък който както иска да чисти и както му е удобно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт