Имам нужда от съвет...

  • 1 632
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 19
Здравейте мили мами,
може би  е неподходящо място тук да задам въпроса си, ако е така моля модераторите да изтрият темата ми.
Само да вметна че съм студентка-задочничка...
Нека мина направо на въпроса имам възможност да започна работа в Mc Donalds  Thinkingкато ресторантски работник в Пловдив. Сега си оправям документите, но все още нищо не съм подписвала , а се чудя  Thinkingкаква е обстановката там? Как се отнасят с работниците? Дали си заслужава да работя там ooooh!? Имам 1 седмица на разположение да реша този проблем  newsm78 , ако има сред вас работещи в монета там да споделят опита си, а и не само те.... Praynig
Моля Ви дайте ми съвет...  bouquet newsm78

# 1
  • Мнения: 274
Струва ми се, че едва ли ще ти се отдаде по-добра възможност скоро. Почвай без да се замисляш. Като гледам подписа ти - вече си в интелектуалния Мак Доналдс Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 539
Какво следваш? Не е ли по-добре да се насочиш към нещо, свързано със специалността ти?

# 3
  • Мнения: 2 891
Мисля, че би могла да си намериш и нещо по-добро, пак на смени, за да не ти пречи на учението.

# 4
  • Мнения: 2 401
Струва ми се, че едва ли ще ти се отдаде по-добра възможност скоро. Почвай без да се замисляш. Като гледам подписа ти - вече си в интелектуалния Мак Доналдс Simple Smile


Сели, гледам вече влезе в тона на клюкарника.  Laughing
На въпроса: дори почитателка на  Куелю не бих посъветвала да почва там.

# 5
  • Мнения: 73
Работата в М.Д. е диагноза ако имаш др.вариант НЕ започвай.Успех

# 6
  • Мнения: X
Експлоатация до дупка, лошо заплащане, задължително трябва да се усмихваш "по американски" през цялото време.  Sick

Да работи там не бих пожелала и на най-големия ми неприятел. Naughty

# 7
  • Мнения: 19
Лилита...уча Стопанско управление и съм 2 курс 2 семестър...а много малко фирми ти дават шанс докато учиш и да работиш при тях.  newsm78 Все още ще мисля и ще следя темата си  Peace
Колкото до смените, не ми са за предпочитане защото аз не съм от Пловдив. Ще си пътувам всеки ден...говорила съм да работя само дневна смяна, но това според вас ще стане ли?Дано ми се отвори друг вариант Praynig

# 8
  • Мнения: 107
Лилита...уча Стопанско управление и съм 2 курс 2 семестър...а много малко фирми ти дават шанс докато учиш и да работиш при тях. 

Дам, по-лесно е да си търсиш оправдания,а не възможности.

Ако амбициите ти стигат до ниво обслужващ персонал, отиди в МД!

Ако ли не, търси и се информирай.
Може да започнеш от тук

# 9
  • Мнения: X
@Me4ta, момичетата са прави- цели се по-високо.
Аз лично започнах да работя втори курс в една агенция за преводи. Учех редовно обучение и си правех преводите у дома.
Ами, какво да ти кажа- изкарах студенстването като един малък Рокфелер /всички знаем шаблона за бедния студент. Е, на мен си ми бяха предостатъчно парите, които изкарвах  Mr. Green/.
Освен това имах една добра практика  и добих повече опит, който някои на моите години- тепърва трупатл Завърших филология, а каква по-добра практика от едно такова упражняване на езикал, пък и имах едно прилично CV.  Rolling Eyes

Каквото и да решиш- успех!  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 759
Експлоатация до дупка, лошо заплащане, задължително трябва да се усмихваш "по американски" през цялото време. 
                     Това знам и аз. Трябва да си мазохист, за да започнеш работа там.

                     А мисля, че можеш да погледнеш и tuk:  http://bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=1140.

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 18:35 от Портокалово момиче

# 11
  • Мнения: 6 992
А, не, Мак Доналдс не, особено с тази специалност. Shocked

# 12
  • Мнения: 489
Казвате, в БГ вече е унизително по време на следването да се работи в МД и подобни?

# 13
  • Мнения: 1 668
Винаги с кеф съм вземала на работа хора, които са работили в макдоналдс... Учат се на много неща... Със сигурност хора, които са работили там се учат на точност - едно качество, което липсва на 99% от хората в Бг.
Ако ти е първа работа започвай, без да се замислиш. Поне ще се научиш да работиш. След това ще ти е лесно навсякъде.
Девойки, какво лошо намирате в усмихването "по американски"? на мен лично повече ме дразни обслужващия персонал нацупен "по български"  newsm78

# 14
  • Мнения: 957
Според мен хората които са работили в Mc'Donalds са определено по дисциплинирани и амбициозни.Срамна работа няма. Винаги се съобразяват със това по кое време искаш да работиш. Всяка работа има и плюсове и минуси. Но все пак, не забравяй,че това е голяма фирма и няма да имаш проблеми със плащанията.

# 15
  • Мнения: X
Девойки, какво лошо намирате в усмихването "по американски"? на мен лично повече ме дразни обслужващия персонал нацупен "по български"  newsm78

Не ме разбирай погрешно, нищо против- аз също мразя да пазарувам от темерутести продавачки, обаче всяко нещо в повече- дразни.

# 16
  • Мнения: 1 424
Мисля, че би могла да си намериш и нещо по-добро, пак на смени, за да не ти пречи на учението.
Peace

# 17
  • Мнения: 2 185
Чудя се, колко ли от разписалите се в темата са работили там  Thinking, изключая отговорите на бебе Ефи и Герчо, които явно имат някакъв досег. Авторката на темата, ако желае, да ми пише на лични с въпроси, които я интересуват, че не ми се влиза в излишни спорове  Wink

# 18
  • Мнения: 2 386
Че е експлоатация  - спор няма, въпросът е как сам ще си оплетеш кошничката там.. Мой добър приятел започна от сандвичите, а сега е мениджър на няколко Макдонълдса и не му и никак зле.

# 19
  • Мнения: 843
    Зависи от мотивацията..  Моята приятелка е започнала от нулата в МД, сега  може винаги да работи в  Германския Мд  и е с такава позиция, че винаги я взимат  за сезон. / има малко дете тук и се налага да се връща/  Но тук става въпрос за 10 години стаж и великолепен немски,  пък и е  родена  с усмивка.
      Има и други варианти.  Пази си нервите, не е за всеки.  Това, което ще научиш, обаче е ценно. казаха го  Ще ти е плюс  във всичко. Цитирам приятелката си, не е личен опит.

# 20
  • Мнения: 1 335
Ще се размажеш от работа. Залудо.
Дупе да ти е яко ако се решиш. Успех

# 21
  • Мнения: 238
Мъжът ми е работил 1 година в МакДоналдс като студент. Винаги е казвал, че те са известни като едни от най-лошите работодатели в света, но както и че за нищо не би заменил опита натрупан там. "Научиха ме да работя и да съм амбициозен!" ... мисля, че това винаги му е помагало в кариерата по-късно.  Peace
Освен това ми е казвал, че са толерантни към графиците на студентите.

# 22
  • Мнения: 27 524
Експлоатация до дупка, лошо заплащане, задължително трябва да се усмихваш "по американски" през цялото време.  Sick

Да работи там не бих пожелала и на най-големия ми неприятел. Naughty

Подкрепям  Peace
Сестра ми в труден за тях момент започна и въпреки малкото пари в семеството, напусна след два дни.

# 23
  • Мнения: 957
Чудя се, колко ли от разписалите се в темата са работили там  Thinking, изключая отговорите на бебе Ефи и Герчо, които явно имат някакъв досег. Авторката на темата, ако желае, да ми пише на лични с въпроси, които я интересуват, че не ми се влиза в излишни спорове  Wink
Аз обожавам да ям МакДоналдс и бях много близка с един от мениджърите ... Просто е забелязал ..че на българите не им се работи ама грам..искат всичко да си е по соц.. много отпуски.. и да им е лесно..в Щатите лесна работа няма ...лафче по мобилния с приятелка също няма..в заведенията за обслужващия персонал столове няма.. Тук на бг жените им е мечта да седнат зад бюрото и само да дигат телефона и да правят кафенце..

# 24
  • Мнения: 489
Мъжът ми е работил 1 година в МакДоналдс като студент. Винаги е казвал, че те са известни като едни от най-лошите работодатели в света, но както и че за нищо не би заменил опита натрупан там. "Научиха ме да работя и да съм амбициозен!" ... мисля, че това винаги му е помагало в кариерата по-късно.  Peace
Освен това ми е казвал, че са толерантни към графиците на студентите.

Не знам за в света, но тук спадат към добрите работодатели. Имам позната, която от 6г. работи в МД. Работниците имат платен годишен отпуск и надбавки за нощна смяна, например. Все неща, за които при повечето други работодатели можеш да забравиш като студент... (въпреки че ти се полага по закон).

# 25
  • Мнения: 19
Търсих най-различни коментари за Mc Donalds и намерих много добри и лоши. Имаше един коментар от работник в Mc Donalds който ме разби :..."Какво е да работиш за Макдоналдс? Сам прецени...80% от работниците на Макдоналдс са на непълен работен ден, годишното текучество на персонал е 60%, (в САЩ то е 300%). Не е необичайно персонала в ресторантите да желае да напуска само след четири или пет седмици. Проблемът,обаче е,че с трудовия си договор ти се задължаваш да работиш минимум 6 месеца и ако напуснеш преждевременно плащаш удръжка от 600лв. #CrazyТова не значи,че хората не напускат...помислете само на какво са способни за да се измъкнат от тая дупка...откакто съм там поне 5 нови служителя,които почнаха там с радост си платиха удръжката за да могат да напуснат..."ето и страницата http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=1140
Възможно ли е ако напуснеш преди 6-те месеца да се заплаща тази сума newsm78 #Crazy
Веднага ли дават договора или разполагаш с няколко дни преди да решиш дали искаш да работиш там? Някой знае ли това newsm78

# 26
  • Мнения: 161
Това за 6 те месеца и аз съм го чувала а съм чула че има и минимално работно време може пове4е от него , но не и по малко - някъде 10 - 11 4аса е минималното. Пък незнам. Но и аз не  бих те посъветвала с тази специалнст да се забива6 в макдоналдс. Аз самата съм студентка задочно и знам колко е трудно да с енамери работа - но потърси в jobs.bg ако не си там съм срещала доста обяви свързани с втойта специалност. Успех и дано скоро си намериш подходящатат работа.! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 19
Мили момичета,
благодаря на всички   bouquet, че се включихте в темата.
Няма да започвам работа в Mc Donalds, защото точна преди малко ми се обадиха от друга фирма,че са ме одобрили.
Работата ми ще е свързана с моята си специалност, така че в момента съм много щастлива  и ще дам всичко от себе си за да ми тръгнат нещата.  Grinning

# 28
  • Мнения: X
Онзи горе си знае работата.  Whistling

Честито и успех!   bouquet

# 29
  • Мнения: 19
Онзи горе си знае работата.  Whistling

Честито и успех!   bouquet

Благодаря ти...  bouquet Peace

Общи условия

Активация на акаунт