Да ви попитам за кисела?

  • 2 521
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 15 219
Ами тогава пасирай плода преди да го добавиш в крема. Вместо да го стържеш.  Peace
По спомени карам, защото отдавна вече не правя кисели, но мисля, че ако пасираш крема с плода, се втечнява.  newsm78

# 31
  • Мнения: 113
Виви -мерси за разяснението.Тук има едно май е нишесте.Казват му maizena.Гледам ползват го и за сгъстяване на манджи.Ще питам как го дават тук на бебетата.
Но ако е натурално нишестето,аз трябва да добавя захар нали?И ако да,колко слагате?

# 32
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
БЕз захар мила
 Peace

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз кисел не съм давала.......
Нито пък аз... newsm78Нямам и намерение...Яде крем от кухнята и плодове.

# 34
  • Мнения: 623
Майчета ,някой може ли да ми каже как да правя кисела така ,че да става гладко нишестето?Пробвах вече няколко промени при варенето,но все се получават малки грудки Sad........и с повече вода и с по-малко,по-висока и по-ниска температура....винаги бъркам непрекъснато в една посока...
А иначе кисела ми допада като вариант за  следобедна закуска - фин,лек крем,съвсем различен от кашите.  chef

# 35
  • Мнения: 756
mishonka  това е царевичното нишесте , което се ползва за кисела  и тук е така , не се притеснявай

# 36
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
аз взех каша царевична и кисел първо ще давам кашата после кисела Wink

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз кисел не съм давала.......
нито пък аз Peace

# 38
  • Мнения: 207
Didka_2 разтваряш нишестето в студена вода нали? После лекичко го добавяш към врялото мляко и бъркаш непрекъснато и го слагаш на котлона. Най-добре става с тел от тия за яйцата.

# 39
  • Мнения: 623
joly24 ,разтварям го в студена и прибавям постепенно във вряща вода....казаха ми да бъркам с дървена шпатула,но явно там някъде греша.Мерси за съвета - следващия път ще пробвам с тел  Hug.

Между другото,последния път като хапваха кисел,после преди вечеря бяха ужасно гладни.... И като погледнах опаковките се оказа,че царевичното нишесте е 358калории/100г , а зърнените каши са 300-400 килокалории/100г  Shocked, вярно че се слага малко сухо вещество, но аз слагам и мн.малко мляко..
Така че, ще си им давам кисел, но по-късно и бананче....та да изкарат до вечеря...  Simple Smile

# 40
  • Мнения: 207
Didka странно, че не издържат до вечеря. Гери вярно, че е по малка ама си издържа пък тя е доста ящна. Я все пак да ти напиша как го правя аз пък дано помогна:

Слагам да заври 120 мл вода, после като заври махам от котлона и добавям 4 мл. АМ става 140 мл. мляко. Котлона съм го спряла (то моя е от тия старите печки и си седи топъл). Разтварям в 10-15 мл. студена вода 1 м.л. нишесте (ползвам тия от млякото) и добавям към млякото като слагам на котлона и бъркам ли бъркам с телта. После добавям 30-40 гр. плодово пюре за да го направи вкусничко и воала. Е ставало ми е понякога на топчета, но в такива случаи пускам пасатора и воала.

Добър апетит на малката адашка и сладкото и братче Hug

# 41
  • Мнения: 100
Слагам да заври 120 мл вода, после като заври махам от котлона и добавям 4 мл. АМ става 140 мл. мляко. Котлона съм го спряла (то моя е от тия старите печки и си седи топъл). Разтварям в 10-15 мл. студена вода 1 м.л. нишесте (ползвам тия от млякото) и добавям към млякото като слагам на котлона и бъркам ли бъркам с телта. После добавям 30-40 гр. плодово пюре за да го направи вкусничко и воала. Е ставало ми е понякога на топчета, но в такива случаи пускам пасатора и воала.
Така правилно ли е  newsm78 Аз си мислех, че АМ не трябва да се вари.

# 42
  • Мнения: 207
Само водата завира, след това го махам от котлона, а после вече е спрял котлона и реално не завира само се сгъстява нишестето

# 43
  • Мнения: 623
joly24,и аз горе-долу така го правя, само млякото добавям накрая - след плодовото пюре,като е охладено нишестето.С пасатора пробвах веднъж да разбия бучките, но се получиха много ситни мехурчета въздух в кисела и после не съм пасирала.Вместо това се вманиачих да му хвана цаката на това нишесте......
Всичко най-хубаво на теб и малката адашка Hug

Общи условия

Активация на акаунт