Негодно за употреба Витамин С по аптеките

  • 4 728
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 553
Преди малко повече от седмица, лекарката ми каза да купя Вит С за дъщеричката ми, но учудването ми беше голямо, когато в аптеката ми казаха, че нямат, тъй като от складовете са им казали, че са били временно прекратили производството, тъй като не отговаряли на изискванията и са били иззети от търговската мрежа, тъй като в някаква си партида имало някаква бактерия и др. подобни. На други мои въпроси от рода дали само определена партида е била негодна или по принцип не са били годни, не можаха нищо да ми кажат, а знам, че доста мами ползват и за подсилване и противовъзпалително именно Вит С.
Споделих това с две докторки и двете ми казаха, че за първи път чуват това нещо.
Вие нещо знаете ли по въпроса.

# 1
  • Мнения: 498
И аз търсих от малките ампули преди около 10-тина дни за малката.Нямаше ,беше събота и ми отговориха,че Софарма не са си направили сметката и нещо им куца в произвдството./в смисъл,не са смогнали на количествата/.За друго не са ми споменали. newsm78Имам начин и ще проверя.

# 2
  • София
  • Мнения: 553
Надето, ще ти бъда благодарна, ако споделиш, защото понякога чисто профилактично го ползваме.

# 3
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз се записвам за допълнителна информация Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 1 085
Аз вчера си купих за мен витамин Ц чисто профилактично да го пия   това значи ли че трябва да не го пия.Нищо не ми казаха по аптеките.

# 5
  • София
  • Мнения: 553
Доколкото разбрах става дума за ампулите, но незнам нищо със сигурност, защото нищо не ми беше обяснено. Дано Надето даде повече инфо.

# 6
  • Мнения: 9 973
и аз скоро купих 25 ампули за да имам под ръка,но нищо не съм чула newsm78

# 7
  • Мнения: 5 255
Миналата седмица ми се наложи да купя - аптекарката каза че няма и едва ли ще намеря.
Не каза подробности.
Разбира се купих от следващата аптека.
Може да има нещо  newsm78
Преди време бяха изтеглили глюкозата от пазара  ooooh!

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хммм........ newsm78

# 9
  • Мнения: 1 085
Ти си купила за да си го продадът а мислиш ли ако стане нещо?Кой ще отговаря за това после.Особено за детето ти.Незнам дали е опасно но все пак.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 759
Съпругът ми купи ампули за мен преди няколко дена, нищо не са му казали. Сега като се прибере от градината ще му кажа да слезе до нашата аптека (във входа). Ако има нещо аптекарят ще му каже.
Говорих с него по телефона. По складовете нямало от големите ампули, но не са му казали защо. Той ми беше купил малки. Като се прибере пак ще го пратя до аптеката.
Странно. Всички ампули са спрени от производство, не върнати. Аптекарят не е казал защо, казал е "не ги търси повече, няма да се произвеждат". Щяло да има само от разтворимите. Може да е някакво изискване на ЕС, но не мога да гадая.

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 18:20 от AnMary

# 11
  • Мнения: 5 255
Аз купих от малките.
Утре и аз ще попитам в близката аптека  Thinking

# 12
  • Мнения: 498
Попитах една приятелка фармацевт.Каза,че цехът за производство на ампулите е в ремонт.Не се знае до кога....но няма такова нещо,че има  "инфектирани" партиди. PeaceАко намерите някъде из мрежата-пиите го спокойно.

# 13
  • Мнения: 46 511
... Аптекарят не е казал защо, казал е "не ги търси повече, няма да се произвеждат". Щяло да има само от разтворимите. Може да е някакво изискване на ЕС, но не мога да гадая.

Доколото знам, тези ампули са за венозно приложение, не за орално.
В другите държави не се продават свободно по аптеките, предполагам за някакво подобно изискване на ЕС става дума  Peace

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


     И аз исках да купя днес, но аптекарката ми каза, че временно са ги спряли.Не разбрах дали от производство, или от продажба.Предложи ми детски сироп с витамин С, но ампулите ги исках за голям човек.Такъв сироп купувах в Англия, с вкус на портокал, за деца над година.Проверете дали върши същата работа.

# 15
  • Мнения: 537
Аз вчера купих големи ампули вит. C, аптекарката нищо не ми каза. Дано да няма наистина инфектирана партида, защото съм давала на малката сигурно 3-4 ампулки вече от миналата седмица, беше болна. Но аз търсих адреналин на ампули, защото малката е с хрема и по принцип смесвам по една ампула адреналин, вит. C и натриев хлорад и ми казаха, че нямало да има адреналин до края на април, защото завода, в който се произвеждали бил в ремонт. Дали е същия? Но тук навсякъде има вит.C, не са ми казвали нито за лоша партида, нито че ще ги спират, а би трябвало. В понеделник ще питам нашата лекарка дали знае нещо по въпроса.  Peace Ще поглеждам и тук.

# 16
  • Мнения: 272
даааа  а на мен ми казаха "нетърсете никакви ампули - завода е затворен  намерете си заместител",  а колкото за вит С- ако детенце ви е над 1 год може да стриете ЧАСТ от таблетка!!! според дозата - повтарям ЧАСТ!!!! и с малко вода е поносимо.


поздрави от Сашето ...........

# 17
  • София
  • Мнения: 39 759
Имам позната фармацевтка, утре ще се обадя да попитам.

# 18
  • Мнения: 640
ъъъъ.....

# 19
  • Мнения: 950
Мен също много ме интересува този въпрос. В момента давам на дъщеря ми вит.С на ампули, че в къщи сме малко болни. Преди 2-3 дена ги купувах. Взех последните 5 от аптеката, а от там ми казаха, че трудно ще намеря други, понеже са свършили по складовете (мъжът ми успя да намери още 10). Така че казвайте, ако разберете нещо повече.  Praynig

П.П.: Дано наистина завода да е в ремонт и да не е нещо друго.

# 20
  • Мнения: 4 451
Това може да се случи при производството на всяко лекарство. За съжаление.

# 21
  • Мнения: 4 371
Това може да се случи при производството на всяко лекарство. За съжаление.
Всяко българско лекарство според моите наблюдения Confused
Никога не купувам български лекарства, предписани за детето. Пускат ги, после ги спират, вредни били, кой пил, пил Stop
Даже педиатъра знае, че не съм им фен и предписва чужди.
Иначе предпочитам български стоки, сега да не си помислите, че съм някакъв див сноб Mr. Green

# 22
  • Мнения: 350
Във ВТ вече няма, обиколих където се сетих, но семо 5 големи ампули. Казаха ми че  ампулния завод е в ремонт, моля кажете как се казва този сироп с Вит. С?

# 23
  • Мнения: 169
Някой разбра ли какво става с витамин С -то? Ще има ли не ли? Заразена партида има ли наистина и ако да някой да каже коя? те си имат номера все пак..

# 24
  • Мнения: 5 255
В една аптека ми казаха, че поради приватизиране на цеховете за производство са спряни/може би временно/ от производство Vitamin C  и други.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 675
И нас вчера ни казаха, че едва ли ще намерим, но не казаха защо. Какъв е наистина този сироп с Вит.Ц?

# 26
  • у нас
  • Мнения: 5 715
Онзи ден си купих десетина броя от 5 кубика. Досега незнаех, че има такъв проблем с недостиг на вит. С.  newsm78

Последна редакция: ср, 26 мар 2008, 23:36 от Sinara

# 27
  • Мнения: 3 157
Как така 10cc?Да не са големите от 5?

# 28
  • Мнения: 2 231
В една аптека ми казаха, че поради приватизиране на цеховете за производство са спряни/може би временно/ от производство Vitamin C  и други.
И на мъжът ми казали същото. Бил фалирал (цеха) и сега чакат или да се продаде или нещо подобно. А тая аптекарка му предложила Витамин С за смучане, при условие че е знаела че е бебе. Не зная как точно ще обясня на едно бебе на 8 м. да смуче хапче. newsm78 Важното е търговията да върви. #2gunfire

# 29
  • Мнения: 5 255
И на мъжът ми казали същото...
Някъде там е истината  Peace

# 30
  • Мнения: 46 511
... моля кажете как се казва този сироп с Вит. С?

Има различни видове, аз купувам Саностол.

# 31
  • Мнения: 814
И на мен последния път в аптеката ми казаха - взимай ампули, че вече няма да има. И аз купих за малкия 1 опаковка. Изрично питах аптекаря да не би да има някакъв проблем, но той ми каза, че просто имат проблем с производството и са ги спрели.
Много се надявам всичко да е наред с ампулите... Confused
Като видях темата преди 1/2 час отидох на страницата на Софарма: http://www.sopharma.bg/main.php?act=html&file=contact.html&sub=9 и звънях на дадения телефон, ама никой... Close

# 32
  • София
  • Мнения: 1 626
Добре, а за по-малки бебета какво може да се дава вместо ампули витамин С?

# 33
Аз днес също търсих,но ми казаха че са го спрели от производство.Нещо куцало в качеството и понеже го търсих за моето бебче се отказах да търся по други аптеки като чух за качеството.Но аптекарката каза че пак ще го пуснат само че няма идея кога точно ще стане.Как иначе да даваме на нашите малки сладкишчета като таблети не могат да приемат.

# 34
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Иначе предпочитам български стоки, сега да не си помислите, че съм някакъв див сноб Mr. Green

Аз направо това си помислих.

# 35
  • Мнения: 3 157
Иначе предпочитам български стоки, сега да не си помислите, че съм някакъв див сноб Mr. Green

Аз направо това си помислих.


Ми права си е жената за българските лекарства,не е нужно да си сноб за да се откажеш от тях-гледай какво става:
,,За трети път само за три месеца Изпълнителната агенция по лекарствата откри нередовни медикаменти в аптеките. Вчера тя нареди незабавно да бъдат изтеглени от търговските складове, аптеките и болниците ампули нивалин.
Ампулите са произведени от "Софарма", съобщи здравното министерство.

През лятото бяха открити 5 партиди с фалшификати, които имитираха продукция на "Софарма".
,,През лятото бяха открити 5 партиди фалшификати на ампули на "Софарма" - фуроземид, витамин С, аналгин, бускулизин и антибиотика амикацин. .''
"В нивалин, произведен през 2004 г., се е оказало, че има повече примеси, отколкото е разрешено за производство. Това значи, че лекарството няма ефекта, който му се приписва", обясни директорът на агенцията по лекарствата Емил Христов. Друга партида, произведена пак преди 2 г., също не отговаря на изискванията за качество. Не е ясно колко ампули съдържат двете партиди. Всяка фирма сама решава колко бройки да пусне на пазара. "Производителят трябва да изтегли некачествената си продукция, от него чакаме и данни на кои търговци е продаден нередовният медикамент", допълни той.
Изпълнителният директор на "Софарма" Огнян Донев не беше открит за коментар.''

Мине-не мине месец и все нещо не им е в ред,все се теглят партиди,все се спира производството...

# 36
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Вместо ампули ми предложиха разтворимия Упсавит, ама за бебе не става.

# 37
  • Мнения: 814
Точно сега пак звънях на централата на Софарма и вдигна една жена, която ми обясни, че заводът много дълго време е бил в ремонт, поради което се е получил недостиг в търговската мрежа. От известно време пак работел, но произвеждал първо животоспасяващи ампули, след което щял отново "да влезе в крачка" с нормалния ритъм на производство и ще има пак Вит. С по аптеките. Дали е вярно  newsm78?
Аз давам на сина си тези дни от тях, защото нещо не е много добре и сега се притесних

# 38
  • Мнения: 350
Когато ми свърш Сто на ампули разтварях на бебка по 1/4 таблекта в малко водичка.

# 39
  • Мнения: 4 371
Иначе предпочитам български стоки, сега да не си помислите, че съм някакъв див сноб Mr. Green

Аз направо това си помислих.
И?

# 40
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
За ампулите в аптеката на мен ми казаха, че ще ремонтират/са ремонтирали нещо си по производството и за това ги няма сега.

# 41
  • Мнения: 4 447
И на нас миналата седмица ни казаха, че течен витамин С вече не се произвеждал....

 Shocked

Дано да ги пуснат отново.  Peace

# 42
  • Мнения: 4 447
Вчера говорих с една позната, която работи в аптека.
Каза ми, че мястото в което се произвеждал течният витамин С е в ремонт.

За това сега нямало.

 Shocked Shocked Shocked

Общи условия

Активация на акаунт