За 4-токласниците... и техните амбициозни родители!

  • 21 799
  • 296
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 142
Още една майка чийто син харесва историята.Привет ,Мечтателка!Аз си мислех,че само моя харесва историята,тъй като от прочетеното повечето деца с математика се занимават.Бясна съм от моя синковец.Вчера правили един от тези елементарните тестове от учебника поЧП и той дал 2 грешни отговора и има 5.Яд ме е ,че предишния ден го прави в къщи и се справи без грешки,а в клас някъде е блеел.До сега му четох конско,още не ми е минало.На моичкия това му е проблема,у дома се справя,но в училище има моменти в които все нещо е недоразбрал.Просто не знам какво да го правя. smile3515

# 31
  • София
  • Мнения: 11 704
mimi и моят син е адски разсеян.Мен защо ме е яд за кенгуруто в събота?
Иначе за влечението му към историята съм писала не веднъж и затова че иска да кандидатства в "историческа гимназия".
Той подобно на сина на Лени е много интересен,защото го влече историята,отдават му се математиката и немския,дори сам иска да учи английски.
И накрая от много столове се пада на земята...
Ще видим до къде ще го докараме.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.Правили са контролно по ЧО и класната нещо му е поправила.Той е спорил с нея  Shocked.

и щерката спори. Понякога тя е права.
На последното контролно по ЧП е перфектна. Без нито една грешка е. Но защо не мога да кажа нещо такова и за контролно по математика  Tired

# 33
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Момичета, искам и аз  да се запиша при вас. Имам дъщеричка на същата възраст и макар сега да сме в САЩ, аз май съм от амбициозните майки, защото я тормозя със задачи по математика от български учебници и с диктовки по български език... Прочетох и част от предишната ви тема, решавахме малко задачи от там и ще продължавам да ви следя.
Имаме някакъв учебник с примерни тестове за края на годината. Тези тестове са само информативни, доколкото разбирам, няма да влияят на успеха при завършване на годината, нали така?

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Тези тестове са само информативни, доколкото разбирам, няма да влияят на успеха при завършване на годината, нали така?

по всяка вероятност, че е точно така.

Привет и добре дошла!   bouquet При нас е много уютно  Laughing

И още една хвалба - перфектни 2 бр. контролни по БЕЛ. Днес.
Еми няма да е математичка  Sunglasses

# 35
  • София
  • Мнения: 11 704
Pirinka добре дошла!
Шани грънци,БЕЛ...за завиждане сте Вие  Sunglasses.Хем в ръцете я бива,хем в устата!

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Хе,хе, и ние харесваме ЧО.Знае всички години които учат, и странното е, че помни годините и от миналата година. Още по-странно  е, че има разлика от 1 година за съдаването на писмеността, и още нещо ,ама го забравих Embarassed. Та когато ме попита кои всъщност са истинските години много се озадачих.Все пак не съм го учила вчера.Та ако някой може да ми каже откъде мога да видя истинската история на България ще съм му много благодарна.

# 37
  • Мнения: 2 567
Моята хич не харесва ЧО, но това не пречи да помни дати и събития от предните години  Simple Smile Сега, в уроците почнала да ми казва дати, които въобще не мисля, че са толкова важни и не я и карам да ги помни. Като кога, някой си султан издал ферман  Simple Smile Тя обаче е като някаква попивателна  Simple Smile
И тя се подразва от разминаването на някой дати. Както тази с писмеността и въстанието на Асен и Петър(а има и други). И госпожата и като я препитва, моята каже една дата, онази рече не другата е. Ами пък да си уточнят тогава в учебниците, коя дата е вярната. Моята щерка от къде да знае, коя госпожа, коя дата приема за вярна  Close
И тя е от спорещите. Примерно последния път госпожата я пита Търново и Ловеч в коя географска област били. И моята вика, че в Предбалкана. Е, госпожата и казва не било вярно. В Дунавската равнина били. Моята като се запъна, та и учебника искаше да показва. Там си пише черно на бяло къде са тези градове, а и да не пишеше само като погледне наоколо какъв е пейзажа и и става ясно, че не живее в равнина  Simple Smile

Шани, бравос на щерката  smile3501

# 38
  • София
  • Мнения: 676
Летисия, благодаря ти, че ме насочи към темата!
Аз имам големи проблеми с моята щерка! Няма нито един предмет, по който да е перфектна, много е разсеяна и нищо, което да я влече толкова силно, че да му се посвещава с ентусиазъм... Аз съм се отчаяла... Чувствам се безсилна на моменти и ме е страх, че съм се провалила като родител...
Ние също ще ходим на зелено училище от 02.04, но след това мисля много сериозно да залегнем над учебниците!
Ох, аз май ви развалих темата с лошите си мисли и настроения, съжалявам!

# 39
  • Мнения: 2 567
Въобще не си ни развалила настроението. Тук сме се събрали да си споделяме и добро и лошо. Добре си дошла  Hug
Аз днеска също съм в много тягосно настроение заради моята щерка. Цял ден мина в нерви и разправии. Омръзнало и било да учи и това е. Едва ли не, да не я занимавам повече. Явно е уморена или просто не и е ден, но ми скъса нервите. Цял ден реве и ми се троска. За капак счупи нещо, което баща и и подари като се прибра от работа и нещата просто станаха трагични. Още повече ревове и истерии. Направо щеше да припадне от рев и нерви. А моята глава бръмчи от целодневното крякане и реване  ooooh! Направо след такъв ден се чудя дали не го изпускам това момиче   Rolling Eyes
Сега е наказана без компютър, телевизор и Wii до второ нареждане. Гледам да не се полъгвам със срокове, че в яда си все казвам голям период, а променя решението си още след ден-два  Blush В яда си и казах, че няма да посещава и Ателието, ама тя толкова трагично го прие и ми каза, че това е най-ужасното нещо, което мога да направя, та почвам да се чудя дали пък да не отменя наказанието за Ателието  Thinking

# 40
  • София
  • Мнения: 11 704
Лети споко мила!Изпусни малко напрежението!Направо ти се възхищавам как по цял ден стоиш и се занимаваш с детенце.Плюс всичката останала работа,която съм сигурна,че не е малко.
А за Ателието,отмени го ако искаш,но изчакай от кумова срама 1-2 дни да не си подбиваш авторитета.
Аз съм същата с наказанията.В яда си казвам големи срокове и после мъжът ми започва да ме врънка да ги отменя,защото според него детето не било чак за такова наказание.
Например в момента е наказан без компютър и телевизор до края на седмицата.Беше само за неделя вечерта и влизам в стаята му и какво да видя тихичко натиска дистанционното на телевизора.Леле като ми падна пердето...
Но идеята ти за наказание без срок е добра,ще се възползвам  Peace.
Обаче моят син никога  не показва,че е засегнат от наказанията.Казва великодушно добре,усмихва се и може да те изкара от равновесие.
Единственото,което може да го стресне е да му вземеш книгата,която в момента чете.Пробвах веднъж и с това е тогава не спря да мрънка.

# 41
  • Мнения: 2 567
Ме4тателка, много ти благодаря за милите думи  Hug Наистина ми е направо черно. Такъв ужасен ден.... Усещам, че вече нямам нерви. И съм все по убедена, че от догодина Бети започва редовно да ходи на училище. Ясно е, че няма да се минава без да се занимавам пак с нея, но явно имаме нужда да се пооткъснем една от друга. Ще е наистина добре и за двете ни. Вече трудно си върша домакинската работа и аз самата нервнича, че не мога да смогна заради лиготиите и и все натискам педалите. Ходене на плуване, сега Ателието, висене с часове на тези места. Помагане с немския, в който хич не ме бива и само се дразня допълнително и то най-вече на баща и, че знае немски, а все неще да се занимава той. Като сложим и уроци и просто вече не мога. Ако щеше вярвайте, но сутрин не искам да се събудя, защото знам какво следва  Sad
Чудя се на хората, които учат децата си вкъщи и то от първия до последния клас и се занимават не с едно, а с 6-7 деца. Защото и такива познавам. Или не им обръщат достатъчно внимание или просто са от желязо.
Аз обаче чистосърдечно си признавам, че това вече не е за мен. Мисля, че десетте години, които дадох на детето си не са малко и трябва да спра да я пазя и да се чувствам виновна, че е болна и да почна да мисля и за себе си  Cry

Ме4тателка и моята щерка приема така наказанията. Няма рев, няма съпротива. Каже добре и това е. А мен това пък ме дразни допълнително  Simple Smile Единствено сега за Ателието беше просто като ужасена. Скъса ми сърцето като я видях как горчиво заплака. Май наистина ще го отменя това наказание, ама както казваш след ден-два, че да съм по авторитетна  Simple Smile

Момичета, извинете за словоизлиянието ми, ама ми е много криво и само с вас като споделя ми става по-добре  Hug

# 42
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ха и нашите тестове са началото на Май  Mr. Green Също не са решаващи, но пък са заключителните за началното училище. От септември започваме гимназия  ooooh! А зеленото училище, което при нас се води adventure camp, е края на Май месец.
Другото,което си мисля,ако успея да му намеря учител по английски дотогава да посещава уроци 1-2 пъти седмично.Доколкото го познавам няма да има нищо против.
За учител и уроци съм пас, но мога да ти предложа лятото на разменни начала, един ден твоят упражнява бритиш инглиш с моя, един ден моят упражнява български с помощта на твоя Wink
Момичета, искам и аз  да се запиша при вас. Имам дъщеричка на същата възраст и макар сега да сме в САЩ, аз май съм от амбициозните майки, защото я тормозя със задачи по математика от български учебници и с диктовки по български език...
Евала майче, точно пуснах в чужбинския тема, как да научим децата да четат и пишат на български, ако нямаме българско училище под ръка  Crazy Може да се включиш с опит! Аз както не знаех английски в началото, вече от зор и математиката обяснявам на тоз език  Tired

И аз наказвам като вас, оня ден го лиших да не играе на компютър. Вечерта се затръшка, че му било скучно и взех, че го разнообразих с поредния тест по математика  Twisted Evil

Лети, аз не бих могла да обучавам като теб. Моят винаги ми се противопоставя и за сега само допълвам към изученото в училище, въпреки, че и това ми струва много усилия и нерви. А тези, които обучават по няколко деца в къщи, обучават по съвсем различни методи, това го знаеш, нали Wink Да не говорим, че и западните системи, по които обучават, са къде къде по-облекчени от българската, това сме го коментирали с теб Wink
Ето сайт, където могат да се видят тестовете по математика на 11 годишните от миналите години. Има промени в тестването последните няколко години. На моят давам тестове А (без калкулатор), В (с калкулатор Wink ) и Mental Test. Правят се задължително в три различни дни, за да не се претоварят децата  Flutter

# 43
  • София
  • Мнения: 11 704
Лети наистина не знам как издържаш....  ooooh!
Да вероятно има родители,които се занимават с повече деца,но в крайна сметка хората не са еднкави.
Абсолютно си права,че си дала всичко от себе си за детето ти и най-малко ти имаш вина за заболяването и.
Ако смяташ,че от догодина можеш да я пуснеш на училище защо не го направиш?А тя какво мисли по въпроса?
В тази връзка да попитам решихте ли нещо с местенето към София?
И за още нещо те подкрепям на 100%.Започни да мислиш и за себе си!Така ти самата ще си удовлетворена,а Бети ще има една по-щастлива майка.Много по-добре е,отколкото двете да сте по цял ден заедно,а ти подтисната.
Мери моят син не знае английски,само някои думички.Но покрай твоя може да научи
нещо...
cvyrche и моят син е разсеян,макар да иам афинитет към някои науки.Вятър го вее на бял кон...

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
По повод наказанията. И аз до скоро наказвах без компютър, телевизор и т.н. На което ми се отговаряше - добре и си изтърпяват наказанието без драми. Но смених тактиката. Сега прибирам любими вещи. Списания, лексикони, стикери, книги. Да видите как минават през спалнята и хвърлят по един тъжен поглед към вещите си и постоянно ме питат кога ще им върна нещата. Много бързо започват да си изпълняват задълженията, а те са единствено да си научат уроците за училище и да си поддържат стаята в приличен вид.
Според мен децата трябва да се научат на отговорност. И на мен вчера не ми беше ден. С гнойна ангина и температура съм , но си свърших задълженията и дрехи гладих, и сготвих и чинии мих и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт