Набор '98 - или как е в трети клас - 3

  • 23 104
  • 304
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 282
Много се извинявам, че нахълтвам в темата ви! Искам да споделя нещо с вас. Извинете, ако не е тук мястото, но засяга децата точно на тази възраст.

Накратко - дъщеря ми е с флуороза - предизвикана е от предозиране с флуор. Освен флуора, който съм давала по препоръка на детски стоматолог на 4,5 г. и като бебе по препоръка на педиатъра, се оказа, че е приемала флуор и в градината, без да ни уведомят. Ефекта върху зъбите е видим - постоянните зъби израстнаха на бели петна, които после станаха кафяви, и леко на жилки (като мрамор), а той е само външен изразител на цялостното отравяне на зъбите. Дотук във Варна има диагностицирани 2 деца с флуороза, въпреки твърденията, че в България нямало нито един случай от 30 години. Не ми се жалва надълго, че от няколко дни само това правя, но ако търсите информация, ще намерите. Флуорната профилактика в някои градове продължава от 12 години, а за проявяване на флуорозата са необходими 5, така че признаците могат да се наблюдават точно при учениците.

Та, защо го писах всичкото това - ако децата ви, или други, които познавате, имат признаци на флуороза - зъби на бели или кафяви петна (или и двете), чуплив емайл и трошливи зъби, моля, обадете се! В подписа ми е темата, с помощта на която търсим такива случаи. Ясно е, че подобна необмислена организирана акция е желателно да се спре, дори и да няма пострадали от нея, но след като има, е желателно да се документират. Не оставайте равнодушни, ако можете да промените нещата! Вероятно децата ви вече са достатъчно големи, но има и мънички, които тепърва тръгват на градина. Темата дори не е за вредата от флуора, а за вредата от идиотските експерименти, провеждани с децата ни.

# 76
  • Мнения: 2 700
Asa, честито! Да ти е жив и здрав! newsm67
Защо трябваше тортата да изглежда толкова вкусно Cry

Сребърен облак, съжалявам за дъщеря ти и успех в начинанието Peace

# 77
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Честит рожден ден на Калоян !!!  newsm59
Да расте здрав, весел, щастлив и умен за радост на мама и татко!   bouquet

Сребърен облак, четох ти темата, благодаря за споделеното.  bouquet
Когато дъщеря ми беше в ДГ (преди 5-6 години), будни родители (лекари) от групата й успяха да стопират въвеждането в Добрич на програмата за флуорно мляко. Има начини, има и хадежда!!! Успех!

# 78
  • Мнения: 3 622
asa честито рожденик и от мен newsm59

Да е жив и здрав и много да ви радва  Hug

# 79
  • Мнения: 1 193
Аса, малко късничко, но от все сърце Да ти е жив и здрав, рожденника! Много здраве, и щастливо лято с много емоции!

# 80
  • Мнения: 3 810
Аса, малко със закъснение...
Здравички да сте! Още безброй щастливи моменти!  bouquet

# 81
  • Мнения: 515
Добро утро и от мен на всички мамита!!!!! smile3525

# 82
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 390
Аса,честит ти рожденник на патерици.Много здраве и щастливо детство.

# 83
  • Мнения: 1 193
Мацки, да почерпя, днес ставам по-мъдра  Wink

# 84
  • София
  • Мнения: 3 674
amerie, благодаря, почерпих се Grinning

Много, много здраве ти желая и от всичко най-хубаво по много  bouquet

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
amerie , да си жива и здрава и много обичана!
                                                                             

# 86
  • Мнения: 3 622
amerie Честит Рожден Ден!   bouquet

Желая ти да си много здрава, много щастлива и много обичана  Grinning

# 87
  • Мнения: 13 841
Здравейте момчиета

на Аса с малко закъснение Честит на рожден дена на момъка Калоян, да ти е жив и здрав , късметлия и хубавец.

Честит рожден ден и на amerie, от сърце ти желая много много хубави моменти, да те спохожда често чувството за абсолютно щастие, дъщеричките да ти носят радост и гордост, а любимия човек да е винаги до теб.

не съм писала отдавна но ремонта и децата гълтат всичкото ми време. Тази седмица ученичката отново с вода е затворена ама не знам защо е мокра чантата.Отварям, а най-отгоре сложена пластмасовата бутилка с вода и то лежешката а учебниците все едно че е падал върху им водопад. Хич не й повярвах че била затворила бутилката. Отведох я в къщи и обявих че ще е наказана- ами те "наводненията " стават вече 3 на брой - колко може . Бързо се преоблякохме и отидохме на английски. В това време баща й направил разследване на чантата и какво открил. В училище им дават както знаете закуски и напитки , та този ден им дали чай в пластмасова чаша. Тя не била жадна и решила да прибере чашата в чантата. Сложила чашата най отгоре, но като мятала чантата на гръб след училище от натиска чашата се пукнала и ..... сушихме три дена учебниците на слънце. Рабира се отмених наказанието и дадох нови наставления - никакви чаши в чантата ако няма да пиеш просто не вземай напитката ...

Поздрави на всички о повече такива "весели моменти"

# 88
  • Мнения: 1 193
Благодаря, за милите пожелания  Hug
_, сетих се, за подобна "водна случка", с моята Доменика  Grinning Тя, не си беше затвори добре, шише с вода и станало мазало  Mr. Green

# 89
  • Мнения: 13 841
Здравейте майчета
получихме теста по ЧО вчера
ЕМИ и не съм доволна от него, направо съм възмутена. В шок съм от самото оформление на теста, направен е като за малоумници.
Преписвам ви пасажи от него :

"

Първият основен закон на Княжество България е ........................ . Приет е през ........ година в ........ . Народното Събрание ( ............ )  се състои от ...........................
........

До 1946 година България има три владетели. Те са  ................................................. . България е имала десетки Министър - председатели. Най ярка диря сред тях е оставил ........... По негово време България е била в ..................................... . Построени са .............. .


"

Детето трябва да попълни липсващите места. Кажете ми с този тест как детето ще се научи да излага това което е научило, да подрежда изреченията , да обосновава, да отсява основното от незначителното.

Сега една смешка.
В изречението
По негово време България е била в ..................................... .
моята дъщеря е поставила думата Европа ... паднахме от смях. Питам се коя ли дума трябва да се постави, оказа се че правилната дума била "разцвет". Grinning

Общи условия

Активация на акаунт