Частна детска градина (ясла) в Пловдив.

  • 48 743
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 247
А тази ясла към фондацията има ли някакви телефони?

# 76
  • Мнения: 247
За всички, които възнамеряват да ползват услугите на тази ясла, ето какво намерих за целите на сдружението: http://brlubov06.hit.bg/Bratska0606.pdf ВИЖ СТРАНИЦА 2! #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Ако от сдружението изтрият файла, аз съм го дръпнала и мога да го изпратя на всеки, които иска. Пишете ЛС

# 77
  • Мнения: 6
Мили Мами,



Имам едно питане,ако някоя от вас е наясно дали е законно вземането на пари от родители за детските градини.
по точно напр. при прием в дървавната детска градина още първият ден трябваше да нося 60.00лева ,след което периодично ни сурвакат с по 10,20,50 лева .
Мисля ,че миналата година чух  по телевизията ,че е абсолютно незаконно да се "изнудват" родителите за пари ,тъй като детските заведения са под абсолютното стопанисване на общините по райони.
Не можах само да разбера кои е този закон от НПК.
Някой ако знае ,моля за информация.
Ако наистина е така защо ,няма контрол и наказания и защо ние родителите се съгласяваме да ни дерат кожите?

# 78
  • Мнения: 1 516
До сега не са ми искали нито лев в яслата. Плащам си само таксата... всеки месец на първо число нося сапун, салфетки и т. хартия. Но пари кеш - никога. Дават ли ти документ срещу парите ти ? За какво ти ги искат?

Колкото до фондацията - не ми се виждат читави - сайтът им е доста плашещ...

# 79
  • Мнения: 6
В самото начало от всички родители се поискаха по 60 лева /25 деца x 60.00 лева = 1500.00 лева/ за учебни помагала ...моливи,бои ,цветни блокчета и т.н.Питам аз тези консумативи за образователно -учебна дейност  не би  ли трябвало да се осигуряват от общината по район и от държавната институция Министерството по образование и култура? Все пак това са ДЪРЖАВНИ детски градини и са задължение на държавните иституции под чиято опека са.Ние сме данъкоплатци и осигуряваме бюджетните заплати на персонала и останало.
Недоумявам какво е това безумие с това дране на кожите на родители за какви ли не капризи на директорката.
Седмица след даване на сумата от 60.00 лева се поискаха 10.00 лева за охрана  на сградата от родител.
Хааа сега ,ние родителите какво общо имаме с охраната на общинска сграда ? Нямаме вещи вътре или да сме собственизи на дялове. И отново всички ,като стадо овце се наредихме пред касиерката да си даваме парите за което не сме получавали никаква квитанция.
След това се появи лист на вратата за спонсорство "ПО ЖЕЛАНИЕ" ,бяха записани няколко суми/не повече от 2-3/ след което явно незадоволени от резултата преминаха в друга тактика.
Сега събирали по 10.00 лева от родител за длаготворителен концерт ,които децата ще ни изнесат.По моите познания благотворителните изяви не задължават да даваш средства .Те са на добра воля.
Това бяха измислили за да си съберат парите.На въпроса за какво са тези средства получих много учуден поглед от педагожката.Все пак искам да знам за какво си давам парите ,мисля че всеки би искал.
Тя ми отговори ,че били за ОСВЕЖАВАНЕ НА ВХОДното ПОМЕЩЕНИЕ И ДЕКОРАЦИИ.
Така ,продължава интригата идва деня на БЛАГОТВОРИТЕЛНИЯ концерт.Вън на двора една жега ,милите деца мижат от слънцето с зачервени ,изгорели бузки ,облечени в някакви безумни костюми с дЪлги ръкави.
Мина и този фарс и на следващата сутрин гледам един лист на врата ,решили да се отчитат на родителите.
"Събраните средства от концерта от всички групи е 1990 лева ,които се оплзотвориха за закупуване на сценични костюми за децата. Шах и мат.Аз почти не припаднах ,какво стана с ОСВЕЖАВАНЕТО НА ВХОДА И Т.Н.?
А и освен таксата ,автоматично се вземат 3 лева всеки месец за играчки.
Има нещо много нередно във това ,смърди от всякъде.
Някъде отчитат ли се тези пари ,данъци...? Не се водят на отчет ,няма ведомост .Каде отиват тези огромни суми ,които се извземват от родителите ,не сме видяли черно на бяло ,какво се купува.
Ами в яслата не беше ли същото ,то климатици ли не се купуваха/тогава аз още нямах климатик в къщи ,но аз давах пари за яслата/ ,Климатика се постави юни ,а децта се разпуснаха юли поради престоящ ремонт.Това беше и последното посещение да сина ми в ясла престоеше градина.Преди това пари за щори печало много,
 телевизор , килим,нов балатум,м укална техника ,играчки , и още други,вече не  помня .Интересно
 ми е преди нас другите родители какво са купували ?Пълно обзавеждане !
И всяко искане на пари беше с този неподправен цинизъм :"Знаете ,че това го правитв за вашите деца"

# 80
  • Мнения: 2 484
Това е достойно за 1ва страница на вестник,за съжаление във всяка една градина е така,имам позната майка на която синът сега беше предучилищна и ги изписаха вече ще е първи клас,тя ми казва какво са купили за в групичката, ние сме във същата групичка,при същите учителки,във същата стая-съответно на родителската среща нищо няма,всичко прибрано и ние наново ще купуваме от играчки до каквото се сетите,а тя ми изрежда,купихме им килим 600лв,купихме играчки(това това това),за 4 години всичко което е било в групата го няма,компютър,телевизор,ДВД,какво ли не- няма Flutter Ние сме наред новите попълнения да попълваме наново дупките на някой ooooh!

# 81
  • Мнения: 3 216
За всички, които възнамеряват да ползват услугите на тази ясла, ето какво намерих за целите на сдружението: http://brlubov06.hit.bg/Bratska0606.pdf ВИЖ СТРАНИЦА 2! #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Ако от сдружението изтрият файла, аз съм го дръпнала и мога да го изпратя на всеки, които иска. Пишете ЛС

Това секта ли е?  Shocked

# 82
  • Мнения: 247
дали е секта или не, не мога да кажа- като се прочете статията всеки сам да си прави изводите!

# 83
  • Мнения: 2 132
За всички, които възнамеряват да ползват услугите на тази ясла, ето какво намерих за целите на сдружението: http://brlubov06.hit.bg/Bratska0606.pdf ВИЖ СТРАНИЦА 2! #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Ако от сдружението изтрият файла, аз съм го дръпнала и мога да го изпратя на всеки, които иска. Пишете ЛС
Аз не можах да разбера какво толкова шокиращо пише на втора страница. Иначе на 3-та е интересна статията. По- натам не съм чела.

Ако имат изрядни документи няма да са секта Peace

# 84
Търся иформация за "Детство мое"?

# 85
Никой ли не е чувал за тази градина?

# 86
Да, градината е супер! Ето и линк към статията им в за децата http://zadecata.com/index.php?page=0_33_1 имат и в обектив http://www.obektiv.info/index.php?cat=9&article=1743

# 87
  • Мнения: 2 132
По -добре да си направят един сайт Wink

# 88
  • Мнения: 94
Търся иформация за "Детство мое"?
Най-добре отиди на място и питай каквото те интересува. Директорката е прекрасен човек и със сигурност ще отговори на всичките ти въпроси.

# 89
Благодаря за бързия отговор!

Общи условия

Активация на акаунт