Пак за момченцата и забелването.

  • 7 568
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
Моля кажете,колко трябва да се забелва.Аз мисля,че дотук се справям,но явно не е достатъчно.Тук пишат мами,стигнали до големи проблеми и не бих искала и  ние така да страдаме. Sad

# 16
  • София
  • Мнения: 1 175
Ние пък по съвет на хирург от Пирогов(там го отричат забелването)не пипахме нищо.Каза ни ако до годинка не се дръпне кожичката сама да отидем той да го забели.Досега малкия съм го пипала само два пъти да проверя как вървят нещата,ами вече се показва половината  Grinning Радвам се,че не го мъчихме детето и му спестихме болки.Чела съм,че при много малък процент от децата се налага оперативна намеса,обикновено кожичката сама си се издърпва  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 6 268
При нас се забели от само себе си. Всяка вечер при къпане в коритото почиствах върха на пениса му, като дръпвах много лекичко, колкото позволяваше кожичката (никога не съм насилвала и да го е боляло, не е реагирал болезнено, а и мен ме беше страх). Ако случайно не успеех да изчистя под водата, след като го изкъпехме почиствах върха на пениса с памуче, напено с малко бебешко олио. Имам чувството,ч е олиото помогна за забелването, не съм сигурна обаче. Но забелязах как в един момен кожичката сякаш се отвори отгоре (преди не се виждаше отворче към главичката) и малко по малко, без да насилвам и винаги под водата при къпане се забели. Е, накрая мен ме дотраша да дръпна кожичката зад главичката, защото бях чела как се заклещвала и се ходело до Пирогов, ама след няколко дена баща му се престраши и я дръпна и се забели окончателно. Сега няма проблеми с миене. Иначе бях решила, че ще го заведа на хирург като стане на 1 г., но, слава богу, ни се размина тази неприятна манипулация. И ние бяхме посъветвани от хирург от Пирогов да не пипаме и да отидем там за забелване след годинка.

EASpirit  , пожелавам ти бързо да с еоправи детенце. Ако бях на твое място, щях също да постъпя така и да не пипам, докато пак не го види хирург.

Моля кажете,колко трябва да се забелва.Аз мисля,че дотук се справям,но явно не е достатъчно.Тук пишат мами,стигнали до големи проблеми и не бих искала и  ние така да страдаме. Sad

Според мен, действай бавно и не бързай, не насилвай. Колкото толкова, малко по малко. Не знам колко е голям сина ти, но ние успяхме да забелим преди 2 месеца някъде.

# 18
  • Мнения: 5 391
Ние минахме през същото Confused
По този повод мисля, че Т може и да е от това, за жалост.
Аз също до годинка не бутах и в един момент тая смегма, дето се беше насъбрала се възпали и го забелиха оперативно.

# 19
  • Мнения: 389
На Кристиян, когато му забелиха пишлето, докторът ни каза да не го пипаме една седмица, докато той не го види отново! По-добре не я пипайте много до следващия преглед при хирурга! На нас точно докторът, който я забели, ни предупреди, да не му пипаме много много бубата, дори си спомням думите му: Това да не ви е играчка, не  е ваша работа да пипате там!

# 20
  • Мнения: 3 376
GOLDEN_LADY ,а на мен ми каза обратното-да му го забелвам всеки ден,даже ме накара и аз да го направя,за да се увери,че е така както той казва. Tired

Незнам,дали да не взема друг хирург да потърся...

Благодаря ви,че споделяте!

# 21
  • Мнения: 5 391
EASpirit, при кой детски хирург ходите?
Когато ние имахме проблем ни свързаха с една докторка от отделението по детска хирургия, много доволна останах от нея.
От Русе съм, за това питам

# 22
  • Мнения: 389
На Криско я забели д-р Петров и детето понесе леко процедурата, само вечерта беше малко кисел и след това не сме имали проблеми! Може да го заведеш и друг хирург да го види!

# 23
  • Мнения: 4 784
Днес сутринта ходихме на доктор уролог да забели пишлето на Коко докрай. Ние до сега не бяхме постигнали кой знае какъв резултат. Първо аз няколко месеца се мъчих, нищо не направих. После мъжът ми се захвана с тази работа и имаше малък успех, но все пак, почти нищо. Та говорихме с наш много добър приятел, уролог и днес той свърши работата. Стана за две секунди точно. Издърпа хубаво кожичката. Два пъти го направи, за да ни покаже вечер какво точно да правим и ние. Коки плака, но не много и общо взето цялото време прекарано в кабинета не беше повече от 5-10 минути, това със събличането и процедурата и наставленията. Та на тръгване доктора намаза пишата с гентамицин и ми каза да му правя през час-два компреси с марля и реванол, като слагам компреса на пишката и памперса отгоре. Компресът да престоява 15-20 минути. После мажа с гентамицин крем. Вечер в коритото, където го къпем да слагаме калиев перманганат. Два часа след като се прибрахме от кабинета на Коко явно му се припишка, но го пареше /доктора ме предупреди да очаквам тази реакция/ и много плачкаше на моменти. Идва реве, гушка се в мен, мята крачета, страшна картинка...като му мине се успокоява. Зачестих компресите и кремчето и явно се поуспокои, дано да е така, следобед не сме имали проблеми. Освен това доктора ми каза вечер след банята да опъваме хубаво кожичката до долу и след това обратно нагоре, малко реванол и след това кремчето. Пак плака, защото има мъничко кръв като се издърпа, но бързо му мина. Това всяка вечер и след седмица на контролен.

# 24
  • Мнения: 2 090
И на моето дете я забели хирург.Не можа да се отлепи отведнъж и затова ходихме втори път,10 дни след първия.Вярно е че беше болезнено за детето,но самата процедура продължи не повече от минута и това беше зора,после няколко часа му беше трудно да се изпиша и плачеше.... Tiredно на другия ден вече всичко беше о.к. Simple SmileНа нас доктора каза че след като вече е забелена напълно не е нужно да се дърпа всеки ден.Сега правим ''процедурата'' веднъж в седмицата,в банята докато го къпем Peace

# 25
  • Мнения: 3 376
Фил ходихме при д-р Хаджимитев май се казваше в Медикус.

Както гледам повечето не дават да се пипа...Русенки кажете при кой сте ходили да взема да го заведа при друг доктор,да чуем още едно мнение.

# 26
  • Мнения: 135
Когато беше на 2 месеца педиатърката започна да му я забелва. След всяка консултация трябваше да изчакам един два дни и след това да я почиствам всяка вечер. И така до 7 месец.Като чета темата и ми става много тъжно за дечицата които изпитват тази болка, няма ли да е по лесно това да се прави по рано и постепенно за да може да мине без да усети нищо. Дано всичко е ОК и да минава бързо.  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 865
Според мен е задължителна ежедневната хигиена на това  място - издърпване на кожичката и измиване с вода и сапун. Известно време след забелването е добре да мажете с нещо мазно - например бебешко олио, за да не се слепи пак.

# 28
  • Мнения: 1 195
Здравейте
на нас още в болницата преди да ни изпишат ни показаха как да правим толалет на пишока. Всяка вечер като го къпем забелваме лекичко  Crazy Даже казаха  че е добре няколко пъти на ден да се извършва процедурата

# 29
  • Мнения: 4 753
На нашето бебе я забелваме, но при него си става много леко и безболезнено.... Имаше много теми и много противоречиви мнения дали да се пипа или не... Всеки знае случай, когато при забелване или незабелване е имало усложнения... На мъжа ми не е забелвана и няма ядове, а на брат му например се е наложила оперативна намеса....

Ето още две теми, в които се обсъжда въпроса....
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266967.0

Общи условия

Активация на акаунт