Пак за момченцата и забелването.

  • 7 569
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 090
Фил ходихме при д-р Хаджимитев май се казваше в Медикус.

Както гледам повечето не дават да се пипа...Русенки кажете при кой сте ходили да взема да го заведа при друг доктор,да чуем още едно мнение.
Д-р Петров Peace

# 31
  • Мнения: 6
Синът ми го забелвахме още от първия месец. Педиатъра го правеше по малко и нямахме проблеми. Сега в петия месец нямаше ваксина и го забели докрай. Изплака веднъж- дваж, но това беше всичко. Постепенно за мен е по-добрия вариант. Иначе всяка вечер при измиване с баща му правят процедура "пишле".

# 32
  • Мнения: 4 335
Кога всьщност трябва да се запо4не сьс забелването Embarassed newsm78

# 33
  • Мнения: 132
Нашето пишле го забели педито някаде към втория третия месец.Каза ми да го забелвам на всеки 10 дена.Когато дойде момента да го забеля сама не можах нищо да направя.На следващото посещение при педито я помолих да ми покаже пак.Каза ми че бебчо трябва да лежи на твърда повърхност и с малко повече смелост успях.Сега продължавам да го правя на 10 дни.При нас засега забелването минава безпроблемно не тече кръв и не плаче.Може би наистина има значение на каква възраст ще се направи

# 34
  • Мнения: 113
 Нашата педиатърка ни каза до 1г. нищо да не правим.Като стана на 10 мес. видях тази статия   http://www.pedsurg.net/za_pacienta_fimoza.htm    . И само като къпя детето придърпвам леко колкото позволява, така за няколко месеца пишлето се забели на половина.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 296
Винаги ме е било страх как ще забелиме пишоната на малчо,преди да се роди.
Но като дойде лекарката на преглед в нас,като ни изписаха,първият ми въпрос беше именно за това Laughing
Тя ми каза,че всичко зависи от мен.Ако искам,мога да започна лека-полека да забелвам,ако ме е
страх-да не пипам!Аз реших,че по-добре докато е по-малък,да започна.
И така,всеки ден,сутрин,при смяната на памперса лекичко дърпах,вечер-
в коритото-пак.В резултат на тована 1 месец малчо вече беше с напълно забелена пишка!!! bowuu
Но задължително продължих да оголвам главичката всяка вечер,при къпане.
Иначе залепва и сраства пак.
Успех на всички мами с тази толкова деликатна процедура!!!  bouquet

# 36
  • sofia
  • Мнения: 56
мами, нека споделя и моя опти с двама сина съм и с двамата не успях от страх аз да ги забеля и двамата ги водих впирогов така ми казаха че само там има такива специалисти там ги забелиха но после една седмица не съм ги пипала
 с малкия след процедурата в пирогов мина една седмица и по време на къпане се опитах забелих я цялата но не можах да я върна може би пак от страх и веднага пак в пирогов вече се беше подуло пръстенчето и много тръдно и доктора я върна и пак страх страх
 но доктора все ми казваше смело но аз не посмях и след две три водения в пирогов вече сам си я забелваше но грешката беша наша почнахме много късно това с еправи още в началото тогава е безболезнено
добре че ги има тия в пирогов те оправям веднага нещата

# 37
  • Мнения: 233
С големия ни син беше голям проблем това пишле.Постоянно се възпаляваше и зачервяваше,докато не доиде момента на обрязването.Направихме го не само от религиозна но и от хигиенна гледна точка и оттогава всичко е наред.Не виждам нищо лошо в тази манипулация,защото чета насам-натам че и много възрастни го правят без значение каква религия изповядват.А и освен това е почти безболезнено,защото се прави с лазер.

# 38
  • Мнения: 210
Аз също съм за обрязването и то не от религиозна гледна точка.А и веднъж гледах ``Сексът и града``,където темата на епизода беше за необрязаните мъже-трябва да чуете как разсъждават и то не в подгрепа необрязаните .Ако ги няма тези наши предрасъдаци,бих му спестила всичко това със забелването

# 39
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
здравейте и от мен,
видях темата и реших и аз да попитам по/опитните.Имам син на 1г и 8мес.Първо да кажа,че живея в Испания и тук педиатрите изобщо не позволяват забелване на пишлето.Казват че до 3 годинка,то само ще се оправи,а в редки случаи това ставало и в пубертета.Незнам какво да правя.Всички майки тук ми казват да го забелвам,когато го къпя.Как точно става това и няма ли да е болезнено?

# 40
  • Мнения: 113
 Аnitа29 виж тази статия  http://www.pedsurg.net/za_pacienta_fimoza.htm  , аз лично само при къпане придърпвам кожичката колкото позволява и така лека-полека само се забелва.

# 41
  • Мнения: 2 211
Не сме забелвали. Вече е почти 4 год. Нещата се получават от самосебе си. Смегмата, която се образува, отлепва отвътре кожичката от пениса. После се събира около главичката и излиза навън и по този начин се получава пълно отлепяне. Природата го е измислила. Случвало се е леко да се възпали, веднага намазвам с цинкова паста и е ОК. Смегмата е нещо нормално, не е гной или мръсотия, не се плашете.

# 42
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
dianjelly благодаря за статичта.ще продължавам да следя темата за нови мнения.

# 43
  • Мнения: 240
Пиша защото виждам, че и ти като нас си от Русе.Иначе има много по темата, но това, че сме от един град може да ти е полезно.Ние направихме тази процедура преди месец, дотогава не бяхме забелвали въобще а ще ставаме вече на 2 годинки.Мога с радост да твърдя, че малкия нищо не разбра.Заведохме го на хирург - при д-р Пламен Кожухаров.Той извърши процедурата - напръска с лидокаин / упойка / и чак като тя започна да действа тогава забели.Изобщо не го боля детето и не рева.След това дори седна в доктора и започна да го целува.Вкъщи на всеки 2 часа ни каза да слагаме компресчета от смесен лидокаин и риванолов вазелин / колкото грахово зърно / и детето си пишкаше съвсем нормално, само ако закъснеехме с компреса проплакваше за секунди, но това само първия ден.Пишлето беше леко розово и поддуто 2-3 дни и доктора ни каза 5-6 дни след забелването изобщо да не го пипаме, първо да спадне оттока.След това започнахме една седмица да го измиваме със сапун през ден, после една седмица през 2 дни.И сега се мием вече всеки ден.Малкия освен гъдел, друго не изпитва.
Кабинетът на доктора се намира в клиника Медикус на центъра, а за интервенцията ни струваше 40 лв.Смятам, че си заслужава парите.Ами това беше нашата история, мен уйасно ме беше страх и изпитвах такъв уйас, но слава богу, детето наистина нищо не разбра.Само че ние го заведохме без да му е зачервено или възпалено пишлето и може това да е било от значение.Но аз горещо ти препоръчвам да заведеш детето при него.Само в клиниката да кажеш че търсиш д-р Пламен Кожухаров, а не д-р Кожухаров, че са двама братя близнаци.Ако искаш нещо да ме питаш няма проблем.
Дано скоро вичко при вас се оправи.

# 44
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
ако пишеш на мен искам да уточня че аз съм от Стара Загора.И в къщи имам лидокаин спрей,значи мога да го ползвам.Но да си призная ме е страх сама да го направя.Май е по-добре да изчакам докато се приберем в България,а?

Общи условия

Активация на акаунт