Отговори
# 270
  • Мнения: 4 877
миленка, ако може да редактира и ако искаш пиши в скобите всяко дете/ученик да получава издръжка от държавата или нещо такова

благодаря зА АНКЕТАТА - ПИША С БЕБО И ...

А СРОК ЗА ГЛАСУВАНЕ

# 271
  • Мнения: 3 271
spring, оправих го без "пре", но според мен е абсолютно коректна формулировката, защото тезата ми/ни е, че ВСИЧКИ деца на български данъкоплатци имат право на тази издръжка. И ако избереш частно, то е редно да си получиш издръжката в избраното от теб учебно заведение. Това още повече прави смисъл с новите разпоредби, в които всяко училище има собствен бюджет спрямо броя деца, т.е. сега за всяко дете ще се дава определено издръжка на училището, в което е. Въпросът е нашите деца да получават същото.

Дани, според мен анкетата е повече от ясна. Ако има "анти"-коментари, ще уточним отново какво точно имаме предвид.
За срок - не знам, затова не сложих. 1 седмица? 1 месец?

# 272
  • Мнения: 209
Не се взема от ДУ, тъй като нали и без друго те ще получат издръжка съобразно броя на приетите и обучаващи се при тях ученици. Само на изрично определени училища, които не са голям брой и са главно от селски региони с малко жители, ще се определя допълнителна субсидия.
А парите, разчетени за децата, които няма да се запишат там?

аз го разбирам, но едва ли с всички е така  Tired

# 273
  • Мнения: 4 877
А  да пуснем линк на анкетата и в др теми за частно обр - в 1 пост има линкове


бебчо вече е неудържим

благодаря, 

# 274
  • Мнения: 209
Срокът за анкетата може би трябва да го съобразим с това на каква фаза са предложенията на Мин-вото за промени в З-на за народната просвета - незнам дали разполагаме с много време  Thinking

# 275
  • София
  • Мнения: 4 868
БОАБАБ или БАОБАБ ?

Та така - пуснах и тук загатката сутринта точно докато си обсъждахме "Защо избрах частно образование?". Определено смятам, че часното образование дава шанс на детето ми да се срещне със супер интелигентни хора (не че се подценяваме вкъщи) - не само преподаватели, но и други специалисти в различни области. И да научи много от тях. Направо ни посрами вкъщи - на 8 години е от 10-тина дни! Да не говорим откъм спортове колко имаме да го догонваме.   
Евала на учителите му!



Простете, че се намесвам в темата, двете ми деца са в държавни образователни институции, защото частните ми се струват неубедителни на този етап. Там също са чували за баобаба, а също така знаят, че бамбукът е тревисто растение.
"Малкият принц" се чете и от ученици в държавните училища. Интелигентността не е привилегия на частното образование.

# 276
  • Мнения: 209
А  да пуснем линк на анкетата и в др теми за частно обр - в 1 пост има линкове


ако се включи edu_daddy - добре ще направи  Wink

# 277
  • Мнения: 3 271
Простете, че се намесвам в темата, двете ми деца са в държавни образователни институции, защото частните ми се струват неубедителни на този етап. Там също са чували за баобаба, а също така знаят, че бамбукът е тревисто растение.
"Малкият принц" се чете и от ученици в държавните училища. Интелигентността не е привилегия на частното образование.

Абсолютно съм съгласна, Янита. Никой не оспорва това  Peace
Аз лично съм много далеч от мисълта за някаква елитарност в частното образование, причините да го избера са други.
Май всички трябва да си напишем есетата и мотивите Simple Smile

# 278
  • Мнения: 24 467
Интелигентността е едно, познанията- друго. И не това са причините, поради които дискутирам тук, в тази тема.
Лично аз бих предпочела да имам избор за това къде и как ще се обучават децата ми. Желая те да са в нормална среда, не в олющени класни стаи, изпочупени спортни съоръжения /или въобще липсващи такива/, сред боклук и мизерен двор, да са по- малък брой в клас, да се работи с тях по- индивидуално, а не да чувам дежурното "Товарете повече в къщи, тук в клас не мога." и не на последно място на тях да се гледа като на отделни личности със собствено право да мислят и да се изразяват.
Не казвам, че в ДУ това не е така, но никой няма интерес това да бъде така. Моето дете е също в ДУ все още /малкото си е у нас  Laughing/, но искам да имам право да избера, а не да ми се натрапва вариант като единствено възможен.

# 279
  • Мнения: 4 877
идейка - я ми вижте профила с линковете  Simple Smile

# 280
  • Мнения: 3 271
Дани, и аз ще си го сложа в подписа!

# 281
  • Мнения: 4 877
Еха, за 3 часа какво измайсторихме тук  Simple Smile

Забравих преди малко да кажа, покрай тази еуфория - нямам нищо против и родитески организации да помагат. Не ги познавам добре, но ако са с готини и пробивни мами като нас, ще станат нещата.

# 282
  • Мнения: 3 271
Асоцияция Родители и СНБМ ми звучат като организации и хора, които биха ни подкрепили  Peace

Чудя се дали да не направим директно петиция с тази инициатива?
Защото сигурно на много хора няма да им се гласува 2-ри път, а и анкетите са само за регистрирани потребители.

Аз по-скоро в момента искам да видя дали ще се появи някаква логика против "парите следват детето", някаква, която не виждам.

# 283
  • Мнения: 4 877
Аз пък пуснах "рекламка" (шегувам се) - призовах мамите от сходни теми да ни подкрепят.

# 284
  • Мнения: 3 271
Аз пък пуснах "рекламка" (шегувам се) - призовах мамите от сходни теми да ни подкрепят.

И аз така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт