Отговори
# 300
  • Мнения: 209
spring, последния пост ми се струва в парвилна посока. Ами да видим кой разпределя парите - мисля, че трябва или с Мин. на образованието или с Мин. на финансите. Това е за цяла Б-я и си мисля, че общината само ще вдигне ръце

Определено и двете Мин-ва имат пръст при разпределението на парите  Peace Но от сдруженията на частните у-ща мисля, че са добре запознати с това и ще помогнат  Thinking

# 301
  • Мнения: 4 877
"Часът на мама" е готино предаване, но нас ни интересува малко по-друга аудитория. Но ако ни подкрепят - ОК. Иначе ни трябва по-скоро издание, което се чете от тези, които ще променят ЗНП.
 
Момичета, винаги около изложението на БАЧУ излиза приложение в "Капитал" за ЧУ. Ако утре излезе, свиркайте. При нас много бързо свършва.

аз нищо не внушавам - само  насочвам лекичко  Simple Smile

# 302
  • Мнения: 209
Дани, според мен няма лошо да разпространим инициативата ни сред по-широк кръг от хора - независимо по какъв начин   Peace

# 303
  • Мнения: 1 144
Момичета, получих новите училищни такси от ЕСПА и ви ги пращам, за да ъпдейтнете информацията.

Детска градина - 1850 евро за семестър
Подготвителен клас - 2050 евро

1-6 клас - 2180 евро
7 клас 2115 евро

Всички цени са за един срок, тоест, умножете по две за годината.

# 304
  • Мнения: 4 877
Дани, според мен няма лошо да разпространим инициативата ни сред по-широк кръг от хора - независимо по какъв начин   Peace

определено.  Grinning


# 305
  • Мнения: 4 877
Момичета, получих новите училищни такси от ЕСПА и ви ги пращам, за да ъпдейтнете информацията.

Детска градина - 1850 евро за семестър
Подготвителен клас - 2050 евро

1-6 клас - 2180 евро
7 клас 2115 евро

Всички цени са за един срок, тоест, умножете по две за годината.

много благодаря, ще ги добавя Simple Smile

Пратих ти и ЛС

# 306
  • Мнения: 4 877
копирах от другата тема с анкетата едни линкове от поста на Летисия (мисля, че няма да ми се сърдиш - винаги искам разрешение)


"Ето една статия по въпроса от 2004 година. Може на някого да му е интересна  Smile
http://www.duma.bg/2004/1004/131004/obshtestvo/ob-3.html"

Велиана Христова е много наясно с образованието, макар тук да има по-различна гл.т. от нашата. Много добър образователен репортер е - от години й следя статиите (напоследък не чета обаче много преса)

"Ето и две по нови
http://www.bm-businessmagazine.bg/bg/articles/%D0%92-%D0%BE%D1%8 … 82/319/index.html
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=407147&p=1 "

В. "Сега" , и "Дневник" също имат много добри образователни репортери и специални рубрики за просветата. Също и "Дарик радио"("Труд" и "24 часа", но те са с по-различна "аудитория"). "Капитал" имат всяка година приложение за ЧУ.

изказвам лични мнения и наблюдения

# 307
  • Мнения: 2 567
danybon, разбира се, че нямам нищо против  Hug

# 308
  • Мнения: 4 877
danybon, разбира се, че нямам нищо против  Hug

мерси.

Но хайде преди да ги мислим медиите, да си решим за какво се борим. Като гледам анкетата - пак пу-пу-пу, всичко е ОК, много интересни мнения.
Миленка, искаш ли да ги обобщим, но със цитати, за втората част на тази тема в 1 пост. Има страхотни мнения. Докога ще тече анкетата - имам предвид за целите на старта на инициативата ни? Иначе тя може да си е постоянна и да следим настроенията след старта на евентуална наша кампания.
Какво мислите?

Ние май днес не успях да формулираме целта на инициативата?!

# 309
 

Анкета  :   Ако детето ви посещава ЧУ/ЧДГ или сте се ориентирали към частно образование, бихте ли подкрепили идеята "парите следват детето" (т.е насочване издръжката на учениците към посещаваното от тях Лицензирано от МОН (частно)учебно заведение?    
 

    
  • Така зададен въпросът  съдържа в себе си целева група, която ще отговори с голямо мнозинство : „...’Миии, да, нали  плащам данъци .” И веднага след това: „С колко ще ми падне таксата ? Иначе, не съм много сигурен.”  Малцинството ще се колебаееее – с други аргументи.
  • В широк обществен план,  поради битово-социалното различие от  въпросната таргет група, отговорът също е ясен.  Те „също са чували за баобаба, а също така знаят, че бамбукът е тревисто растение.” И са напълно прави.
  • Правилото „парите следват ученика” произтича от  конституционно право на всяко дете. Което означава, че този принцип не може да се нарушава.
                  
************** 
   
  • Управниците винаги се „оправят” – къде да учат децата им. И у нас е същото. Ако не са по света, учат в София. В едно  ДУ/ЧУ, където трябва да учат. Дори  Илиончо знае. И аз така съм чувал, пък знам ли ?
                  
  ************** 
  • Преди време зададох
    Въпрос: Ако държавната издръжка стане факт за ЧУ/ЧДГ, с колко „средно” ( и дали изобщо) ще се редуцират таксите в тези уч. заведения за 2009/2010 ?

             и прочетох отговор
                                                                   
    Не смятам, че повишаването на таксите и издръжката от бюджета ще са в голяма зависимост. Ето ти примера и с Е.Кестнер - Едва ли разходите им са се увеличили двойно. Просто търсенето е толкова голямо, че могат да си позволят ей така без обяснение да вдигнат толкова таксите. Какво обаче ще ги спре дори бюджета да ги финансира пак да вдигат таксите? Нищо - бих казала.

    с,който не съм съвсем съгласен. Поне не като правило. Някои ще погледнат отвъд « връх на социално капиталистическата си отговорност». И аз се надявам да съм един от тях. Ако ме има.

      
  ************** 


Страхотни сте. Радвам ви се и подкрепям.

# 310
  • Мнения: 4 877
добре дошъл, как можа да ни изоставиш в този важен ден за бълг. демокрация!  Simple Smile Ние строим тук такъв социално-капиталистически строй, а ти! Дано поне си лобирал за каузата, за която днес се борим със зъби и нокти.
Признай си за "боабаба"? Ама истината!

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 21:29 от danybon

# 311
Без да влезем в бой, нищо не признавам.

# 312
  • Мнения: 4 877
да кръстосваме шпаги тогава  Simple Smile

Добре, покрай тези промени в ЗНП нещо може ли да ни огрее и нас?

# 313
@данибон


Нас да.Надявам се.

По темата за работодателите: Дръжте се настрана и не ги закачайте. КРИБ и БСК ( 2/3 от брутния вътрешен продукт + 3/4 от износа на стоки ) са много грамотни организации. С нас са.

От ГДБОП също се пазете.Не знам с кой са.

# 314
  • Мнения: 3 271
edu_daddy, добре дошъл обратно   bouquet
Не можахме да измислим по-добра формулировка!

Дани, ще опитам да обобщя.
За следващи действия мисля първо да говорим първо с Родители и СНБМ и да видим какво ще ни посъветват

Общи условия

Активация на акаунт