Ужас! Нямаме никакъв режим!

  • 2 908
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 391
Моето детенце е на 6,5 м. и също нямаме никакъв режим. Кърмим се на поискване. Напоследък обаче започвам да се притеснявам защото започнахме захранване. Така се получава че твърдата храна идва по различно време - веднъж в 11, веднъж в 14 ч. Не знам дали не е вредно за стомахчето....

# 46
  • Плевен
  • Мнения: 854
Моето детенце е на 6,5 м. и също нямаме никакъв режим. Кърмим се на поискване. Напоследък обаче започвам да се притеснявам защото започнахме захранване. Така се получава че твърдата храна идва по различно време - веднъж в 11, веднъж в 14 ч. Не знам дали не е вредно за стомахчето....
Ами и аз затова се притеснявам - всеки ден ядем обедното пюре по различно време, а като гледам схемите за захранване си пише примерно: 12 ч. зеленчуково пюре, 16 ч. каша, 10 ч. попара. Нещо такова.
А пък ние ядем пюре, след час пак се кърмим, абе става една цапаница.. Но наистина е важно какво иска детето, така, че продължавам да и давам когато каквото поиска.

# 47
  • Мнения: 210
И ние !И нямам намерение да променям нещата. Peace

# 48
  • Мнения: X
И за мен режимът е много важен, с голямата имах много добър режим, който лесно я настрои и за яслата и всичко беше много лесно. Сега ще видим с малката как ще се получи, още се нагажда. Разбира се режимът не трябва да е на всяка цена, но е добре да се постараеш максимално.

# 49
  • Мнения: 884
Синът ми вече е на 12г, но когато беше на около годинка, се предадох-не можах да въведа никакъв режим-обръщаше нощите в дни, ядеше , правеше всичко както и когато той си поиска. За някой майки това може и да е нормално, но за мен не беше и сега не е , защото резултатът беше изнервена майка, и бебе, което никога не знаеше какво точно иска.
 Сега ме оплюйте, но аз го дадох на ясла, чувствайки се абсолютно провалена като майка ...Когато там за няколко месеца му създадоха режим за спането и храната, детето се промени-успокои се, а аз имах първите си 5-6 часа непрекъснат нощен сън.Сега с бебето се постарах да бъда стриктна от самото начало-поняакога успявам, понякога -не, но във всеки случай спазването на режим при малко дете значително улеснява майката, а и детето също, тъй като го приучава към определени навици.

# 50
  • Мнения: 1 919
Вслушвай се в детето си не е нужен режим то ще ти покаже...

и при нас така яде когато иска и колкото иска денем нощем....никакъв режим не успях да вкарам...

# 51
  • Мнения: 400
И  ние си нямаме режим:) И аз от време на време се сещам, че не е зле да имаме такъв, ама как по дяволите се създава такъв на бебче, което си иска своето?! Ами никак-мама минава на свободния режим на бебо,засега ни е много добр е така, не е ужас,даже хич:)

# 52
  • Мнения: 164
и ние докато се кърмехме нямахме режим може би не се наяждаше добре незнам-ядеше през час и денем и нощем абе ужас откакто сме на АМ е добре -ляга в 10-10.30 и става сутрин към 9 през деня яде през три часа и така но  Naughty кърменето е най доброто за детето  baby_neutral

# 53
  • Варна
  • Мнения: 102
И ние още си нямаме режим.Тъкмо когато запона да си мисля , че си създава такъв - прави нещо съвсем неочаквано.Сега ще видим какво ще стане като започне захранването. newsm78

# 54
  • Мнения: 4 753
Ние сме на АМ и имаме точен режим, още от болницата, но пък мненията на другите майки ме въвеждат на мисълта, че при кърменето е нормално да няма режим.  newsm78

# 55
  • Мнения: 864
И при нас положението е същото,но това не ме притеснява.Водя се по нея и слушам нея  Laughing
Когато е готова сама ще си регулира режима.

# 56
  • Мнения: 93

това, което ми хрумва като идея е ако спите навън(в количката) да се опиташ няколко дни подред да излизате по едно и също време с цел да приспиш детето, след сън да се храни и т.н При нас този вариант работи и Криската вече си знае, когато й се доспи-подготвя се сама...
Просто питай да съждадеш някакви ритуали преди сън и преди хранене - ако детето поддаде-опитай да повтаряш тези ритуали всеки път...може и да се получи. Така и ти ще имаш време за себе си Hug
Успех  bouquet

Подкрепям Peace
При нас режимът се получи по този начин. Сестра ми има по-голямо дете и ходим с тях всеки ден за детска кухня т.е. излизаме по едно и също време/преди да излезем се храни и навън спи/. Прибираме се преди следващо хранене или се кърмим на открито.
Пропуснах да напиша, че режим успях да й направя, когато спряхме с храненето през ноща.

# 57
  • Мнения: 4 155
И ние нямахме режим, но това не ми беше проблем. Самата аз нямам определени часове на хранене, на спане и тн. И с бебето се разбирахме много добре. Не виждам това да се е отразявало зле на детето. Може да не съм перфектна майка, но детето си беше нахранено, спало достатъчно и изглеждаше спокойно. Когато тръгнах на работа (на 1 год и 8 месеца), майка ми му въведе режим, но той преживяваше отделянето от мен и спирането на кърменето.

# 58
  • Мнения: 6 390
Аз също съм кърмила, но режим имаше. Изобщо не мога да си представя да живея в безвремие, в хаос и без правила. Нали затова съм родител - да възпитавам. Режимът е въпрос на възпитание.

Напълно подкрепям. Аз също съм кърмила и смятам, че без режим не може.
и аз съм с вас, майката - родителя прави режима, не детето

# 59
  • Мнения: 5 940
Детето само си прави режима след време. Всеки има свои нужди от сън, храна, бодърстване. Не можеш да нагласяш режима на бебето според твоите собствени нужди.
Никога не съм създавала режим на сина ми, той сам си го направи.

Общи условия

Активация на акаунт