Заплати

  • 3 519
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 183
Прави ми впечатление,че когато говорим за чужди заплати,повечето хора все им се струва че 250лв примерно са достатъчни...Не е въпросът в момента за какви професии става въпрос,и за градове или села...Въпросът е че стигнах до извода че хората които са на заплата,смятат че тези с ниски заплати,нямат право да роптаят...Но тези които имат малък или голям бизнес,мислят че е по добре повече хоара да са платежоспособни...Вие от кои сте?!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз не разбрах въпроса нещо, би ли формулирала по - разбираемо? Rolling Eyes

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз не разбрах...

# 3
  • Мнения: 183
Аз не разбрах въпроса нещо, би ли формулирала по - разбираемо? Rolling Eyes
Съжалявам!
1.Та в прав текст,според вас кое е по добре,всички да са достатъчно платежоспособни?!
2.Или все тая другите какви заплати взимат,важното е че аз взимам повече от тях?!
3.Или и аз взимам ниска заплата,какво очакват другите?!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Аааа, разбрах Sunglasses!
1. Социализмът си отиде
2. Шоплука не знам дали си е отишъл/на Вуте да му е зле
3. Каква демокрация, каква?

Не ме интересува кой колко взема- ако му стигат са ОК, ако не- да търси алтернативи.

Последна редакция: чт, 27 мар 2008, 23:14 от Катюша

# 5
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Първо няма как всички да са еднакво платежоспособни- винаги ще има по и най.
2ро Все ще има някой с по-висока заплата, а аз гледам нагоре, не надолу, стремя се към повече, а не се утешавам, че може и по-малко.
Трето-смятам, че все още средната работна заплата в Бг е обидно ниска и покупателната способност на българина стремително се топи.

# 6
  • Мнения: 183
Ох,май пак не бях разбрана правилно...
1.В никакъв случай нямах в предвид всички заплати да са равни...Но нямаше да е зле всички да са поне над 1 000 лв...
2.Мисълта ми беше че тези с опция втора,се равняват по това че взимат по добри заплати от другите,и за това не им пука за другите...
3.А в трета опция са хората които просто са се примирили,и се учудват на другите които искат повече...

Аз лично предпрочитам първата,защото като човек с много,ама много малък бизнес,предпочитам хората да могат да плащат добре,и след година да не съм с много,ама много малък,а само малък бизнес... WinkПък хората които са просто на заплата,май не се замислят толкова...

# 7
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Първата опция е възможна и може би скоро ще бъде факт.За съжаление тогава въпросните 1000лв ще имат стойността на сегашните 500.
Иначе и на мен ми се иска да живеем като коренното население на Бруней, но това няма да стане, поне не в този живот.

# 8
  • Мнения: 281
Аз не разбрах въпроса нещо, би ли формулирала по - разбираемо? Rolling Eyes
Съжалявам!
1.Та в прав текст,според вас кое е по добре,всички да са достатъчно платежоспособни?!
2.Или все тая другите какви заплати взимат,важното е че аз взимам повече от тях?!
3.Или и аз взимам ниска заплата,какво очакват другите?!


Иска ми се всички да са достатъчно платежоспособни,но едва ли ще стане....някога........ Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 2 759
                      Искам всички да имат достатъчно, без да се претрепват от работа, искам нормално майчинство. А достатъчни пенсии искам.

# 10
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Богата държава се става с богати хора.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз съм на заплата и не ми е все тая колко ще получават другите. Защото, ако на другите заплатите им растат и моят работодател ще се замисли за увеличение, в противен случай ще се прости с мен, както и стана преди месец.

# 12
  • Мнения: 656
 newsm78
Нещо за учителските заплати ли мътиш?

Спомням си едно време, когато всички станаха платежоспособни, ама толкова платежоспособни, че магазините бяха с празни щандове. Раздаваха купони. Това не бих искала да се повтори.
Ти тогава на каква възраст си била? (Просто информативно)

# 13
  • Мнения: 4 916
Ох,май пак не бях разбрана правилно...
1.В никакъв случай нямах в предвид всички заплати да са равни...Но нямаше да е зле всички да са поне над 1 000 лв...2.Мисълта ми беше че тези с опция втора,се равняват по това че взимат по добри заплати от другите,и за това не им пука за другите...
3.А в трета опция са хората които просто са се примирили,и се учудват на другите които искат повече...

Аз лично предпрочитам първата,защото като човек с много,ама много малък бизнес,предпочитам хората да могат да плащат добре,и след година да не съм с много,ама много малък,а само малък бизнес... WinkПък хората които са просто на заплата,май не се замислят толкова...


Тогава хляба щеше да е 20-30 лв., олиото - 70 лв., сиренето... абе, пропорционално на 1000 лв.

# 14
  • Мнения: 1 470
Аз съм на заплата и не ми е все тая колко ще получават другите. Защото, ако на другите заплатите им растат и моят работодател ще се замисли за увеличение, в противен случай ще се прости с мен, както и стана преди месец.

Ти напуснали?!Жалко...
newsm78
Нещо за учителските заплати ли мътиш?

Спомням си едно време, когато всички станаха платежоспособни, ама толкова платежоспособни, че магазините бяха с празни щандове. Раздаваха купони. Това не бих искала да се повтори.
Ти тогава на каква възраст си била? (Просто информативно)
Не е задължително щандовете да са празни,ако хората имат пари...Как ги свърза двете неща?!В крайна сметка при пазарната икономика,за да имаш пари,трябва да си произвел HugИ тогава съм била....Абе не много голяма,но помня...Родена съм в голям град,и всички сривове и промени си ги спомням ясно...
Ох,май пак не бях разбрана правилно...
1.В никакъв случай нямах в предвид всички заплати да са равни...Но нямаше да е зле всички да са поне над 1 000 лв...2.Мисълта ми беше че тези с опция втора,се равняват по това че взимат по добри заплати от другите,и за това не им пука за другите...
3.А в трета опция са хората които просто са се примирили,и се учудват на другите които искат повече...

Аз лично предпрочитам първата,защото като човек с много,ама много малък бизнес,предпочитам хората да могат да плащат добре,и след година да не съм с много,ама много малък,а само малък бизнес... WinkПък хората които са просто на заплата,май не се замислят толкова...


Тогава хляба щеше да е 20-30 лв., олиото - 70 лв., сиренето... абе, пропорционално на 1000 лв.

И това няма начин точно как да стане,защото нашите цени не могат да скочат кой знае колко,надминат ли европейските,ще си пазаруваме в европа,както правят вече много познати...

# 15
  • Мнения: 1 470
На кронки жена му не,не мътя нищо за учителски стачки...Мътя всичко що е ниска заплата...Защото искам хората които работят за мен,да взимат добри пари,а тези пари трябва да ги взимам от платежоспособни господа,та в този ред на мисли...

И една друга информация ме провокира-Производителите в Германия,били разтревожени от срива с долара,тъй като сега еврото се котирало много високо,и следователно цените на техните стоки на външният пазар скачали,и ставали непродаваеми...Но хората там мислят практично,а ние тук все в чуждата паница гледаме...Та за това...Поздрави!!!

# 16
  • Мнения: 1 897
3.А в трета опция са хората които просто са се примирили,и се учудват на другите които искат повече...
Eто това е една от основните причини, поради които много от работодателите плащат на работниците си много по-малко, от колкото в действителност струва труда им.
Учудваме се на хората с претенции, които всъщност ценят труда си, примиряваме се с ниското заплащане на собствения си труд и с осигуровки на МРЗ.
Рабира се, далеч съм от мисълта, че всички професии трябва да са еднакво и много добре платени. Но истината е,че масово хората получават неадекватни за труда, който получават заплати и се примиряват с това, страхувайки се да не загубят и малкото, което имат.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 63
Извинете,ама тези,които се трудят адекватно са добре възнаградени. Просто на другите не им се работи.

# 18
  • Мнения: 5 647
Въпросът е че стигнах до извода че хората които са на заплата,смятат че тези с ниски заплати,нямат право да роптаят

Нищо не разбрах...

# 19
[
И една друга информация ме провокира-Производителите в Германия,били разтревожени от срива с долара,тъй като сега еврото се котирало много високо,и следователно цените на техните стоки на външният пазар скачали,и ставали непродаваеми...Но хората там мислят практично,а ние тук все в чуждата паница гледаме...Та за това...Поздрави!!!

Това е основен икономически закон, а не информация, както го наричаш. При скъпа местна валаута, се стимулира вноса и се затруднява износа, което води до дефицит по текущата сметка. Дойчовците не ги мислете...Проблема е, че ние няма кво да изнасяме нито при скъп , нито при евтни долар. Или по точно, има, но е мнооого малко...

# 20
  • Мнения: 1 897
Извинете,ама тези,които се трудят адекватно са добре възнаградени. Просто на другите не им се работи.
Има и такива, дето не им се работи. Вярно е.
Но не всички, които се трудят адекватно са добре възнаградени за съжаление. Има и такива дето много адекватно си се трудят даже, ама са им ниски заплатите.
Обобщение от типа ' всеки, който получава малко е мързелив' е невярно.

# 21
  • Мнения: 656
На кронки жена му не,не мътя нищо за учителски стачки...Мътя всичко що е ниска заплата...Защото искам хората които работят за мен,да взимат добри пари,а тези пари трябва да ги взимам от платежоспособни господа,та в този ред на мисли...

И една друга информация ме провокира-Производителите в Германия,били разтревожени от срива с долара,тъй като сега еврото се котирало много високо,и следователно цените на техните стоки на външният пазар скачали,и ставали непродаваеми...Но хората там мислят практично,а ние тук все в чуждата паница гледаме...Та за това...Поздрави!!!

Това беше отправено към Касандра, но ако ти си и Касандра, разбираемо е, но не мисля че е уместно да го правиш в една и съща тема, при това пусната от теб...

И да, направената връзка има общо с потребител Касандра и малко грубо изказване в темата за детските ясли, наблягаща на учителските заплати.

# 22
  • Мнения: 2 401
Богата държава се става с богати хора.

Е това е! Всички искаме  да живеем в богата държава нали?

# 23
  • София
  • Мнения: 461
Извинете,ама тези,които се трудят адекватно са добре възнаградени. Просто на другите не им се работи.

Да. А има и нещо друго - наскоро си говорихме с един познат, че вече почти никой няма реална представа за себе си и собствените си възможности. Всеки е с най-големите претенции, мисли си, че може да работи каквото и да е и не му е нужна специална квалификация за това, пък иска и поне 1000 лева ако може, ей така. Не знам, наистина е много скъп животът, но и доста работодатели вече взеха да се оплакват, че не изкарват чак толкова големи пари, че да задоволяват финансовите претенции на всичките си служители.

Иначе доколкото ти разбрах въпроса, да, нормално е ако аз имах бизнес, да искам клиентите ми да са платежоспособни, иначе загивам и аз. В моя случай обаче се интересувам единствено от това как се справя семейството ми финансово, хич не ме вълнува какво има в хорските джобове.

# 24
  • Мнения: 2 759
Извинете, ама тези, които се трудят адекватно са добре възнаградени. Просто на другите не им се работи.
  Да. А има и нещо друго - наскоро си говорихме с един познат, че вече почти никой няма реална представа за себе си и собствените си възможности.
                   Категорично не съм съгласна  Naughty. Не че няма и такива хора, но ако ти си заобиколена с повече такива - кофти  ooooh!. Много от хората със сериозни професии са и добри специалисти. И са съвсем наясно какво могат и какво не могат да направят.
                   И не е необходимо да си мързелив, за да си беден. Много хора са влюбени в нископлатените си професии, и бачкат на мах. Но нямат пари. Медицинския персонал примерно. Ако ти харесва да си сестра и си вършиш работата перфектно, защо да не получаваш нормално заплащане, а трябва да си сменяш професията? Не разбирам?! Трябва да се вдигнат заплатите и всеки да си тежи на мястото!

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
newsm78
Нещо за учителските заплати ли мътиш?

Бинго  thumbsup

Касандра, защо не напишеш това, което всъщност искаше, ами въртиш и сучеш така, че никой нищо не може да разбере?

# 26
  • София
  • Мнения: 461

                   Категорично не съм съгласна  Naughty. Не че няма и такива хора, но ако ти си заобиколена с повече такива - кофти  ooooh!. Много от хората със сериозни професии са и добри специалисти. И са съвсем наясно какво могат и какво не могат да направят.
                   И не е необходимо да си мързелив, за да си беден. Много хора са влюбени в нископлатените си професии, и бачкат на мах. Но нямат пари. Медицинския персонал примерно. Ако ти харесва да си сестра и си вършиш работата перфектно, защо да не получаваш нормално заплащане, а трябва да си сменяш професията? Не разбирам?! Трябва да се вдигнат заплатите и всеки да си тежи на мястото!

Може би не съм се изразила правилно. Говоря за млади хора, скоро завършили. Не казвам, че всички са такива. Просто познавам и доста работодатели, които се оплакват от това.
За другите неща с теб съм съгласна Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 38 489
Аз вече се качих на "високата камбанария" /относително/ - 1000 лева.
И пак ми се струва, че парите са малко като за мойта позиция.
И ще се боря за повече /но в друга фирма / newsm48

Мисля, че хората, които получават малко пари /250 - 300 - 500/ трябва да се борят за повече и че работодателите са гадове.
Защото е гадно да даваш толкова малко пари на фронт-офис в банка например.
Тези хора по цял ден не се спират. А какво получават - трохи.
Наистина има много примирени хора.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 63
Случаи много - ситуации различни.Баща ми е лекар от 35години на село - беднотия до шия. Аз имам четирима служители,работя наравно с тях. Определено бих им давала повече,ако влагаха повече ентусиазъм и желание.
Заплати....Какво значи заплата,какво е това на ден,на час? Защо не покажеш,че можеш повече,че ти е приятно да работиш,вложи повече ентусиазъм,забелязвай какво се случва,дай идея,усмихни се.... Аз искам да изглеждат добре,да миришат добре...Давам добри заплати,знам,че живота е скъп.Защо не си вдигнем взаимно стандарта-аз техния,те-на фирмата.

# 29
  • Мнения: 5 647
Случаи много - ситуации различни.Баща ми е лекар от 35години на село - беднотия до шия. Аз имам четирима служители,работя наравно с тях. Определено бих им давала повече,ако влагаха повече ентусиазъм и желание.
Заплати....Какво значи заплата,какво е това на ден,на час? Защо не покажеш,че можеш повече,че ти е приятно да работиш,вложи повече ентусиазъм,забелязвай какво се случва,дай идея,усмихни се.... Аз искам да изглеждат добре,да миришат добре...Давам добри заплати,знам,че живота е скъп.Защо не си вдигнем взаимно стандарта-аз техния,те-на фирмата.

Много добре казано.

# 30
  • Мнения: 183
На кронки жена му не,не мътя нищо за учителски стачки...Мътя всичко що е ниска заплата...Защото искам хората които работят за мен,да взимат добри пари,а тези пари трябва да ги взимам от платежоспособни господа,та в този ред на мисли...

И една друга информация ме провокира-Производителите в Германия,били разтревожени от срива с долара,тъй като сега еврото се котирало много високо,и следователно цените на техните стоки на външният пазар скачали,и ставали непродаваеми...Но хората там мислят практично,а ние тук все в чуждата паница гледаме...Та за това...Поздрави!!!

Това беше отправено към Касандра, но ако ти си и Касандра, разбираемо е, но не мисля че е уместно да го правиш в една и съща тема, при това пусната от теб...

И да, направената връзка има общо с потребител Касандра и малко грубо изказване в темата за детските ясли, наблягаща на учителските заплати.

Аз съм си грубичка по природа,но не искам да спорим!!!Просто наистина смятам че има много хора които не взимат нормална заплата,и то не са само учители,сестри,а и лекари,и цялата държавна администрация,изключвам върховете,макар и преди години да видях фиш на секретарка на министър,която тогава взимаше колкото учителка,демек нищо,и аз през цялото време се чудех,аджеба защо тази жена ходи с едни и същи два тоалета?!

# 31
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Богата държава се става с богати хора.

Е това е! Всички искаме  да живеем в богата държава нали?
Peace

# 32
  • Мнения: 183
newsm78
Нещо за учителските заплати ли мътиш?

Бинго  thumbsup

Касандра, защо не напишеш това, което всъщност искаше, ами въртиш и сучеш така, че никой нищо не може да разбере?
Защото не точно това ми беше целта!Но пък вие щом си ме познавате...А за въртенето и сученето,ми явно не мога да се израозявам... Laughing

Вижте ннаистина не говоря само за учители и сестри,просто от там ме познавате,но аз мисля така за всички...Бях бясна и за краварите,които също се бореха за по добро заплащане, и никой не ги подкрепи...Но после ако вдигнат млякото,или въобще ако ни продават такова,а не някакви изкуственяци,всички ще наскачате във форума нали?!И децата ни ще са масово със алергии кам белтъка...Ама питам аз защо ли ние не сме били с алергии,или дядовците ни?!

# 33
  • Мнения: 2 759
...Може би не съм се изразила правилно. Говоря за млади хора, скоро завършили. Не казвам, че всички са такива. Просто познавам и доста работодатели, които се оплакват от това.
За другите неща с теб съм съгласна Peace
                    А, за младите, прясно завършили съм напълно съгласна    bouquet. Неориентирани са, не знаят какво могат и още по-важно: какво искат. Защото като има желание, на всичко се научаваш. Но за останалите - не.

# 34
  • Мнения: 175
Българските работодатели са страшно алчни, това е факт. Немотивираният персонал работи зле, това също е факт. Чудя се понякога на собственици на фирми, които се стискат за 50 лв. повишение, които за тях са нищо, а за един човек с малка заплата са много и биха го мотивирали за повече лоялност и ентусиазъм и съответно са фактор за растеж на фирмата. Причината за това поведение е кокошкарското, недалновидно мислеен и нагласата, че "незаменими хора няма", но се оказа, че добрите служители са дефицит.  Изразът "хората са най-големия капитал на една фирма" не е просто клише.

От друга страна заплатата винаги ти се струва по-малка от това, което даваш като работа.
В този смисъл искам да формулирам друг въпрос: Колко лв. месечно осигуряват на едно 4-членно семейство сносен живот, въпреки че това е относително понятие.  По мои сметки - около 3000 лв.
 

# 35
  • Варна
  • Мнения: 472
Аз най-вече се дразня от разликите в заплатите в различните градове. Работя в отдел на софийска фирма във Варна. На същата длъжност в същия отдел - софианци вземат повече!!!
А Варна не е никак евтин град, не смятам че влагам по-малко усърдие и умения!

# 36
  • Мнения: 2 759
Аз най-вече се дразня от разликите в заплатите в различните градове...
                      О, и аз! Адски несправедливо е  Crossing Arms! Явно не се плаща за наистина свършена работа, ами... не знам за кво...

# 37
  • Мнения: 6 167
Аз не разбрах въпроса нещо, би ли формулирала по - разбираемо? Rolling Eyes
Съжалявам!
1.Та в прав текст,според вас кое е по добре,всички да са достатъчно платежоспособни?!
2.Или все тая другите какви заплати взимат,важното е че аз взимам повече от тях?!
3.Или и аз взимам ниска заплата,какво очакват другите?!

1. комунизмът свърши, оказа се, че хората не са равни.
2. не ме интересува кой каква заплата взима, важното е моите доходи да се покачват
3. такова състояние не ми е присъщо.

# 38
  • Мнения: 2 759
1. комунизмът свърши, оказа се, че хората не са равни.
                   И все пак имат равни права Thinking...

# 39
  • Мнения: 1 479
Аз най-вече се дразня от разликите в заплатите в различните градове. Работя в отдел на софийска фирма във Варна. На същата длъжност в същия отдел - софианци вземат повече!!!
А Варна не е никак евтин град, не смятам че влагам по-малко усърдие и умения!

Абе не е точно така.В ф-та /в която сьм по майчинство в момента/всичките ми колеги напуснали.В момента работят само цигани и турци, които явно заплата300-400лв.ги устройва #CrazyИ аз няма да се вьрна там. #Cussing outВ София се "изтарикатиха"някои работодатели да си наемат евтина работна рька.

# 40
  • Мнения: 656
Русата коса и "световния мир" се котират добре в някои конкурси, които са далеч от реалността.
До колкото помни моята червенокоса главица, един от принципите на комунизма беше "всеки според възможностите, всекиму - според потребностите", след дългогодишни опити в някои страни се оказа, че напрактика е невъзможно, хората решиха, че капитализма е по-добър, т.е. няма смисъл да бачкат заради други и държавата официално смени курса на политиката си.

Написаното обезмисля търсенето на реалност в тази тема, не пречи да си мечтаете и бленувате. Като се събудите вероятно ще преоткриете, че всеки иска да е на върха на хранителната верига, и въпреки че се водим човеци, продължаваме да се подчиняваме на всички животински инстинкти. Джунгла.

# 41
  • Мнения: 42
Доста са ниски заплатите в БГ.Днес аз взимам заплата,която взимах и преди 9 год.-20лв на ден/напълно недостатъчно/,но управляващите не успяват да задължат частниците да вдигнат заплатите.Малко ни беше ,че сме с ниски заплати,а и този нов 10%данък съвсем ни довърши.Умните глави говориха за компенсация,да ама не...

Общи условия

Активация на акаунт