Вегетарианците превръщаме във месоядни в Дюканските редици славни - 91 тема

  • 24 929
  • 823
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 14 008
ЖЕНИТЕ ТУК ПРЕВРЪЩАТ СЕ В ХИЕНИ




УДАРЕН ЕТАП: - ускоряване на метаболизма
Ядат се САМО белтъчини (протеини). Колкото по – чисти (с малко мазнини), толкова по – добре. Това са: меса(пилешко, говеждо, телешко - рибица и котлет, конско, заешко), риба (всякакви видове), морски дарове (миди, скариди, омари, ролца от раци) яйца, млечни (обезмаслени – кисело мляко 0.1%, прясно мляко 0.1% – до 250 гр, извара) постна шунка (мазнини м/у 2 и 4 %) .
Времетраенето на УДАРНИЯ ЕТАП: определя се от това, колко килограма има за сваляне - от 5 до 10 дни.

СМЕСЕН ЕТАП: - достигане на желано тегло
Редуват се: няколко дни на белтъчини (протеини)  със зеленчуци - ПЗ, с няколко дни само на белтъчини – П. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв - краставици, марули, броколи, зелен фасул, домати, репички, брюкселско зелепраз лук, гъби, керевиз, карфиол, чушки, зеле, спанак, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него. Морковите и цвеклото също са позволени, но не често и по малко.
Времетраене: ДО ДОСТИГАНЕ НА ЖЕЛАНОТО ТЕГЛО. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5 или 4/3. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.


ТРЕТИ ЕТАП: - запазване на постигнатото тегло
По 10 дни за всяко свалено кило - всичко разрешено в ПЗ дни + 2 пъти седмично по:
1. 1 порция нишестени храни - макарони, кускус, булгур, качамак, жито (порцията е по 200гр); леща (150гр), ориз и картофи (по 125гр. в порция)
2. Плодове - по 1 порция дневно, без банани, грозде, череши.
3. 2 филии пълнозърнест хляб на ден
4. 40 гр. кашкавал.
5. 2 галавечери седмично - ядеш всичко, което поискаш, но само на едно ядене дневно (препоръчително е на вечеря).
6. Протеинов четвъртък - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.
Може и свинско НЕТЛЪСТО- печено, агнешко и всякаква шунка.

ТРЕТИ ОЛЕКОТЕН ЕТАП: - ЗА БРЕМЕННИ И КЪРМАЧКИ
Всичко разрешено в ПЗ дни + Трети етап + още 1 порция плодове + нормални кисели млека, но БЕЗ ПРОТЕИНОВ ЧЕТВЪРТЪК


ЧЕТВЪРТИ ЕТАП: - окончателна стабилизация
Включване на всички храни. По един ден седмично задължително само на чисти протеини. Трае цял живот.


Особено важни препоръки:
1. Трябва да се пие много вода. Минимум 1,5 – 2 литра на ден.
2. Желателно е да се приемат овесени трици (НЕ ЯДКИ) – по 3 с.л. на ден, по възможност до обяд. Могат да бъдат евентуално заменени с пшенични трици, но има опасност от подуване на корема.
3. Пектин е разрешен, но трябва да е част от количеството на триците.
4. Ленено семе също може, но като част от количеството трици за деня.
5. Няма ограничения в количествата на разрешените храни в Ударния и Смесения етап, освен тези, в които изрично е указано. Тук е мястото да се спомене едно важно правило „За да се отслабва, трябва да се яде”. Не се пропуска ядене. Задължителни са закуска, обяд вечеря, а ако се организирате да ядете през 4 часа е най–добре.

ДОБАВКИТЕ:

Оцет, мащерка, копър, лук, чесън, магданоз и всички подправки са не само позволени, но и препоръчителни.
Лимон може да се използва изтискан върху рибите и месата, но не и като лимонада.
Сол и горчица са разрешени, но в умерени количества. Могат да се заместят с безсолна ( и без захар) горчица и диетична сол.
Обикновения кетчуп не е разрешен, но има диетичен- без сол и захар, който можете да употребявате в ограничени количества.
Захарта заменете с подсладител, сорбитол - НЕ.
Парафиновото олио всъщност е течен парафин, намира се в аптеките. НЕ става за термична обработка! Има слабителен ефект при проблеми с WС го препоръчват!


ЗАБРАНЕНИ ПРОДУКТИ: ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е ПОСОЧЕНО, КАТО ПОЗВОЛЕНО Е ЗАБРАНЕНО

Олио и зехтин, захар, всичко тестяно, мюсли, мед, ядки

АЛКОХОЛЪТ Е ЗАБРАНЕН!!!

ОВЕСЕНИТЕ ТРИЦИ НЕ СА ОВЕСЕНИ ЯДКИ И ЯДКИТЕ НЕ ГИ ЗАМЕСТВАТ   може да ги намерите в  тези магазини

Всичко това много по-подробно е обяснено  ЕТО ТУК

Калкулатор на Дюкан
След като отворите сайта, трябва да натиснете бутона Votre poids d'avenir.
Следват 12 въпроса:
1.   Метрична система
2.   Сегашно тегло
3.   Желано тегло
4.   Максимално достигано тегло
5.   Минимално достигано тегло
6.   Най-продължително запазено тегло без особени усилия
7.   Прилагани режими: никакви; няколко; многобройни
8.   Ръст (см)
9.   Възраст
10.   Наследственост (съществува ли в семейството ви тенденция към напълняване): никаква; средна;силно изразена
11.   Костна система (обхванете лявата китка с палеца и показалеца на дясната ръка). Пръстите ви се: застъпват; докосват; не се докосват
12.   Пол
13.   Брой бременности: 0 - 7
След това натискате бутона Calculer и се появява цифрата на вашето бъдещо тегло.

                        Стари теми:

1 част ,   2 част ,   3 част , 4 част ,   5 част ,   6 част ,   7 част , 8 част ,   9 част , 10 част ,   11 част ,   12 част ,   13 част ,   14 част , 15 част , 16 част , 17 част , 18 част , 19 част , 20 част , 21 част , 22 част , 23 част , 24 част , 25 част , 26 част , 27 част ,   28 част , 29 част , 30 част , 31 част , 32 част ,   33 част , 34 част , 35 част ,   36 част , 37 част , 38 част , 39 част , 40 част , 41 част   , 42 част , 43 част , 44 част , 45 част , 46 част , 47 част , 48 част , 49 част , 50 част , 51 част , 52 част ,   53 част , 54 част , 55 част , 56 част , 57 част , 58 част , 59 част , 60 част , 61 част , 62 част , 63 част , 64 част , 65 част , 66 част , 67 част , 68 част , 69 част  , 70 част , 71 част , 72 част , 73 част , 74 част , 75 част , 76 част , 77 част , 78 част , 79 част , 80 част ,81 част , 82 част , 83 част , 84 част , 85 част86 част , 87 част , 88 част , 89 част , 90 част


НИЕ СМЕ ТУК 



Нашите сбирки
Преди и сега

Рецептите от темата на DessiJ
Всеки може да допълни изпитани рецепти ,които отговарят на критериите на режима!


Сайтът с наши рецепти

Най-често задавани въпроси


В най-скоро време ще се променим ето така:

# 1
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Ииииии  Joy Joy Joy - най-сетне да се почуствам като откривател на нови територии - на първа страничка се вписвам. Най-режимно си гризкам в тоя късен час  Shocked
 Утре/днес/ ще се премеря и дано да имам повод за радост, ако ли не - "ще се видим" в неделя -заминавам при мама в Благоевград Peace
 bowuuОтново перфектно свършена работа, Вещи     bouquet

[ПОЖЕЛАВАМ НЕЗАБРАВИМ НАЦИОНАЛЕН ДЮКАНСКИ  КУПОН  !!! 
[/color]

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 02:34 от lenny_pld

# 2
  • Мнения: 663
Вещи сега като отварях тази нова тема и видях табличката със общия свален тонаж от Дюканките      smile3501   ИМА СТАРХОТНИ РЕЗУЛТАТИ .... нали ти я попълваш ... пиши към общото свалено тегло и моите скромни 7,5кг .....  smile3508 мисля, че след "порядъчно " време от няколко месеца ще дам по съществен принос ...имам за сваляне още 18,5кг

# 3
  • Мнения: 129
хаиде и аз да се запиша в новата тема
на Вещи  

# 4
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Добро утро в последния петъчен -работен!

Вещи    bouquet
Дорче, какво не й харесваш на снимката, страхотна е! /само ти си малко пухкава/ Embarassed WinkИ естествено, че говорим задругата седмица, ама то русооо. обърка се.. ooooh! Няма да можем да се видим с Нелката само, ама  Confused ама пък тя ако иска може да ми се обади аз да я видя! Whistling
Айде лек ден, почвам да си опитвам кафето, дето ви пуснах, че дане съм  се изложила с каймака!
Боли ме гърло от снощи.. не ща де се разболявам... ooooh!Ама така е който яде ледени желирани  млека от хладилника..то от лакомия е не е от друго!

# 5
  • Мнения: 352
Добро утро дами Hug

Вещи, благодаря за новата тема  Hug bouquet супер е!
Кате , ммм кафенце  Hug

Аз преборих 15-тото килце и днес съм много  доволна newsm44

Да си призная назад съм с четенето Embarassed, но видях Дорчето, Дорче невероятна промяна, изумителна newsm10
Пожелавам на всички лек ден и много минуси  Hug

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 06:52 от Катя*

# 6
  • Мнения: 293
Добро утро мили дюканки Wink Wink

Обаждам се , за да не ме забравяте, тук съм и съм режимна . Днес даже бележа минус, кантарчето ми е другарче и показа 85.9 кг. Преди да тръгна на екскурзията бях 86.5, като се върнах бях 87. 200, което не ме стресна много, защото няколко дни нямах WC, бях нарушила режима, не бях спала, не бях пила вода и т.н. Когато писах оня ден бях 86.8, но най-накрая успях да вляза в ритъм и резултатите са налице. Дори когато прегрешавах бях с ясното съзнание, че няма да се откажа от режима , а при други случаи и диети, при първото нарушение съм спирала с тях. Сега дори когато имах прегрешение много внимавах и се ограничавах, а в  ситуации сигурно щях да погълна огромни количества от всичко що видя по сладкарници и заведения. Повярвайте ми , там изкушенията са много, особено по отношение на сладко newsm78.

Нямах време да чета и пиша тази седмица , за това поздравления на  всички с минуси и на всички с празници !

Желая ви от все сърце много успешен и отслабващ ден, както ви пращам   Kiss  Kiss  Kiss и  Hug Hug Hug!

На всички искам да кажа, че ако по някакв причина се случи да се наруши режима в никакъв случай да не се отказват, а само напред!!!

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 07:02 от amsimom

# 7
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 852
два месеца режим  Sunglasses
отчета е
-8.300 кг
талия -11, ханш и гръдна - 10, бедро - 9
не съм рекордьор, но съм доволна - има движение надолу 
при това леко и с удоволствие  Party
весел ден на всички

# 8
  • София
  • Мнения: 3 090
Добро утро, момичета!
Хубаво заглавие на темата, а и хубаво подзаглавие! Браво на Вещи! smile3501 smile3525
Напоследък нямам време да вкарвам рецепти в сайта, просто защото трудно намирам време да изчета темата дори. Пак призив за по-малко спам, моля! Лаис е заета много напоследък, Бачи също. Оказа се, че само Зеленкото се "бори" със сайта, за което ми е много съвестно и искрено й благодаря! smile3525  love001 За облекчаване на работата по вкарването на рецепти, моля да погледнете как са дадени рецептите в сайта и като вкарвате нови рецепти в темата, да спазвате същия ред и стил. Да не говоря за проверката на правописа с дясното бутонче под прозореца за писане. Embarassed Мерси!
Цоцоланке, нормално е да ти пресъхва устата и да ти се пие много вода в началото. Помагат и дъвки, естествено без захар.Peace
Доре, не е ужасителна снимката, щото си готина и там, макар и пухкавичка! Hug В събота ще видиш какво значи ужасителна снимка!  bouquet
КатяДжин, дано не е вирус! Аз едва се оправих от един такъв гаден, но за съжаление сега го предадох на малкия. Да вземаш мерки отсега и да оздравяваш!  bouquet
Ети, ами аз два пъти за последните няколко седмици ходих до Боровец, ама като не пишеш редовно в темата! С удоволствие щях да се запозная с теб! А защо не сваляш, странна работа! Сигурно не правиш нещо както трябва, давай меню, вода и т.н. - пълен доклад, да я видим тази работа! Цял месец да не свалиш нищо и да си стриктна  #Cussing out
Гуди Hug, добър резултат и най-важното - напълно здравословен!  smile3525 smile3501
Лек и усмихнат ден! Hug

# 9
  • Мнения: 712
Добро утро момичета  Hug Hug Hug

Нова темичка  bouquet,много показателни снимки Thinking
Аз днес продължавам да задържам  newsm45

Едно ми е криво,  а главата все едно не е моя така ме боли , че  :newsm61, може и от резките промени във времето да е ту топло ту студено , а днес е едно облачнооооооо .

Гуди честити 2 месеца с Дюкан Hug

Пожелавам на всички много  нови минусчета.

# 10
  • Мнения: 3 202
Добро петъчно утро  Grinning
Абе, батко! Какъв ден е утре? smile3506 smile3506 Хайде Варна, Бургас, Айтос, Карнобат(Даниа  Wink), Пловдив, Твърдица.... Стягай дюканската торбица за път newsm49
Варна  Laughing Срещичка, а Laughing Да прескочим целокупно  newsm78
Дружина, виждам, че старите - нови са постигнали супер резултати  bouquet newsm68

Последна редакция: пт, 28 мар 2008, 07:37 от baci

# 11
  • София
  • Мнения: 152
Добро утро, дами  bouquet
Вещи, браво за поредната темичка  Peace
И аз да се похваля - за 7 дни, -3кг Party
Успешен и отслабващ ден на всички!

# 12
  • Мнения: 1 027
Добро утро и честита нова тема с мн яко заглавие и снимки:)  
Гуди, честити ти ти 2 месеца!  Много добър резултат и в кг и в см. Пожелавам ти още по-лесно да свалиш останалите кг и после да задържиш Simple Smile
Амси, браво за духа да продължиш...ама никакви прегрешения повече, ей!!! Simple Smile  Hug
Катя, заслужена ти е звездичката- бравос за свалените 15 килца...  Hug
Катяджин, благодарско за кафенцето, сервирано точно навреме ( както винаги). Пази се, че върлуват вирусчета...  Peace Hug
Лени, приятно и режимно изкарване на почивните дни Simple Smile  Hug
баба Цоцолана , резултатът ти никак не е скромен, а чудесен! Браво!   bouquet
бермудес, спокойно, ще тръгнат надолу килата отведнъж( аз поне такива надежди и планове имам за себе си Simple SmileHug
Вещи, за теб благодарско и прегръдки за корекцията в таблицата и за новата тема. Супер си! Simple Smile  Hug
Кри, усмихнат ден и на теб  Peace Hug
Бибиан, мн добър резултат. Дерзай!  Peace
Бачи, wavey Утре е...утре е...абе знам го, на езика ми е...  Party Hug
За протокола- днес ми е последен ден на ПЗ и не съм свалила и едно килце. варирам 300гр надолу, 300гр нагоре. Пустите кила не се дават лесно, ама и аз не се давам. Продължавам славно напред със свалени бузи, талия и малко от бедрата. Така като гледам ще си откарам с тия -3кг до Коледа...
Хубав и отслабващ ден, сладурани! Аз тичам към работаааааа....

# 13
  • Мнения: 3 202
ros4enka   
Утре е
   

# 14
  • Мнения: 911
Добро утро, момичета!

Вещи, много хубава темичка си оформила пак. Благодаря.

Лек ден и до утре, момичета.

Общи условия

Активация на акаунт