Поредната тема за ИМЕТО но съм в голяма чуденка...

  • 7 468
  • 192
  •   1
Отговори
# 60
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Константин ми е едно от любимите. Не е уникално, но и не всяко второ дете се казва така.

Определено не видях предложено уникално и в същото време добре звучащо за БГ име. Или ще е много отживяло времето си старо нашенско име, или ще е някое изчанчено чуждоземско, което хич не се връзва с БГ презиме и фамилия.

Последна редакция: сб, 29 мар 2008, 18:18 от Гита Ог

# 61
  • Мнения: 88
Ксандър
Питър
Ирман

# 62
  • Мнения: 640
K- Kрум, Константин
И- Иван
С П ми харесва Пресиян

# 63
  • Мнения: 337
Константин
Пресиан
Ивайло

# 64
  • Мнения: 378
Да добавя и Иваил - според Т. Балкански е станала грешка при разчитане на името Ивайло:
"В дни Иваила..."  Simple Smile

# 65
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Кристиян
Павел
Иван

# 66
  • Мнения: 693
За мен най-хубавото е това на сина ми - Кристиан  Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 5 755
предлагам Китан  Simple Smile , така се казва един познат
аз не бих си кръстила детето така де  Grinning

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 364
Курт (на старобългарски означава "вълк"), Калиман
Индже (хайдутинът)
Пресиан или Персиан, Преслав, Пресил

Рядко срещани имена, но мисля, че имат магнетично звучене. Здраво и хубаво бебче, както и да се казва не името ще го направи уникално!  Hug

# 69
  • Мнения: 991
Е... Какво сте се хванали за тоя Кимон - имаме такъв министър-председател - подполковник Кимон Георгиев.

Ивац, Иларион, Искрен, Исперих, Исак, Ириней, Игнат
Камен, Караман, Климент, Красен, Кузман
Полимен, Павлен

# 70
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Мен искрено ме кефи Ивац - много мъжки звучи, макар че е ужасно несъвременно (не че бих си кръстила детето така, но това не променя факта, че името е мъжкарско).
Илиас е типично гръцко име с хубаво значение (слънце) и ми харесва повече от бг-варианта Илия.
Преслав е и мой фаворит от дотук изброените, макар че повече харесвам краткото и ясно Слав.
Синът ми е Камен - името е красиво и се среща достатъчно рядко, при това се изписва лесно, има хубаво значение... абе много съм си доволна от избора и детето не е имало възражения за последните 9 години Mr. Green
С К се сещам още за  Кръсто и Козма (имахме едно дете в градината, което беше Кузма) - грозни, но... уникални Laughing

# 71
  • Мнения: 4 668
Simple Smile))
уникална е темата....
а тези имена посочените - с извинения са ужасни...и кимон верно си е като кимион...поне ми беше първа асоцияция...доколкото видях не само на мен....
Като искаш уникално - поне избери нещо хубаво...дори да не е едно единствено, просто по-рядко срещано...но все пак това са имена...няма как да няма още стотици хиляди хора по света с това име все пак....

Ако толкова държиш - избери хубаво чуждо име...., въпреки, че няма да се връзва с нашенското презиме и фамилия...ама поне да е нещо приятно за ухото....
Илан звучи като сбъркано Илиян....абе въобще много ми е странна тази мода да си кръщавате децата с някакви изчанчени неща.....как не мислете, че като порасне това дете ще го спукват от бъзици и подигравки и то ще страда заради вашата оригиналност Wink

Това е и моето мнение .
Често казано предпочитам да има 10 Мартиновци около него , отколкото да го подиграват ...
Предложения от типа на Курт  Shocked няма да коментирам , само си представям какво ще му се случва в училище .

За да дам някакъв принос в темата все пак - Константин е прекрасно име и съвпада с изискването за буквата К .

# 72
  • Мнения: 1 464
Ох момичета,сама си се смея вече на темата ooooh!идеята е не да си кръстя детето шантаво така че да го е срам и него а защото отдавна търся име и нищо не ми харесва #Crazyа и ми писна от едни и същи имена Tiredпо-късно ще напиша между кои се колебая отново Embarassed

# 73
  • Мнения: 1 464
А УНИКАЛНО исках да кажа за мен  и рядко срещано
Кимон на повечето ви звучи като кимион но аз познавам човек с това име и е страхотен,може би затова съм пристрастна
Освен това държа Името да звучи добре и на галено

# 74
  • Мнения: 1 464
Допълвам списъка
К-Кимон,Калоян,Коста
И-Илан,Йоан,Йован/не пиша Ивано щото имаме 20 ивановци в родата ooooh!/
П-Пресиан,Пресил
 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт