Износ на български продукт за ЕУ?!

  • 13 603
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Хм, да прави сте донякъде....трудно ще пробие тук хранително-вкусов продукт, а и за него трябва огромна реклама....спомням си в Малта рекламираха ДЕРОНИ и аз бях супер щастлива,но рекламата продължи поне 3 мес...аз толкоз пари за реклама нямам  Rolling Eyes

Мислех си за нещо друго  newsm78 някоя чергичка,но нехранително да е...тук много се ценят ръчните изработки  newsm78

Някоя ниша искам да улуча...Маркрит да идеята е чудесна за иснос оттук,НО в България кой ще го пласира?!Всеки от моите роднини си има задължения,а това е доста ангажиращо!


Кала да , чергите(от онези шарените тъкани селски) на баба без майтап и напълно сериозно ти заявявам че ще имат голям успех ..Българските тапетини ще се харчат като топъл хляб .Италианците харесват такива неща.Даже може да ги пласираш като някакви авторски така да се каже .. Покривките плетени на една кука също - за маса , за легла и т.н. И то не защото в Италия не се намират такива , а напротив има ги и още по хубави .Но тук са в пъти по евтини отколкото в Италия .В Бг ръчния труд не е толкова скъп , а в Италия струва бая пари .Ето ти една идея .И изобщо стоки изработени ръчно . Wink Peace

абе, 4естно казано, не знам откъде си правиШ този извод  newsm78
аз съм тук от 20 години и по4ти нямам познати с килими, камо ли някакви типи4ни такива. може би из планинските къЩи да са по_използвани, знам ли?
съЩото и за покривките на 1 кука, или пък за гоблени... въобЩе не ги виждам вписани в ит. интериор  Rolling Eyes

нямам предложения по темата, де.
ако имах време, нерви и добри познати в България, по_скоро бих се хванала с някакви услуги, или със сглобяване на продукти от ит. материали (на мебели да ре4ем). но си е огромна игра4ка, контакти и от двете страни се искат бол  #Crazy

# 16
  • Мнения: 27 524
Ние сме в процес на започване на внасяне на хранителни добавки от РамкоФарм.

Внасят тук вино на Домейн Бояр.

Правиш си фирма, да, проучваш изискванията за дадения продукт за дадената страна, разбирате се кой ще прави етикетите на дадения език и след това обикаляш да търсиш варианти къде да пласираш стоката. В общи линии това е. Не е лесно, но не е невъзможно.

# 17
  • Мнения: 5 462
 Феям аз не и говоря за някакъв мащабен бизнес ... А изводите си ги правя така да се каже от извора ... Wink
И там при вас има хора които харесват такива изделия и такива които никога нямат да ги сложат в къщите си . Това не означава непременно , че нямат пазар ...Но както и да е , нормално си е да си по запозната .Затова не споря и предполагам че си права донякъде .Аз идеи имам много и интересни , но за внос от  Италия за България .Като узреят ще ги споделя .. Wink

# 18
  • Мнения: 847
Блонди , внасяне от Бг или от Белгия? неразбрах ,ина4е браво и успех Peace...и аз това казах ,не е невъзможно , но не е и лесно!Но то лесно няма! Peace
Ве4е видях , те са бг фирма , е, това в Белгия трябва да върви както се казва.
Имам въпрос, ако разбира се искаш да ми отговориш ...Има ли някакви по специални изисквания за вноса на такива продукти в ЕС?Както в БГ ,освен в етикетите...?

# 19
Чергички ( и мильо) са последното нещо, което ще бъде интересно на някой, живеещ в меката на модата и дизайна,  освен, ако не е от женски пол и над 75 години. Не бих те посъветвала да внасяш нещо толкова специфично. А и има доста перуанци по пазарите, които запълват тази нужда от чергички много успешно.
След като нямаш гениална идея какво да внасяшв  ЕС, както и познания в пазара на местно ниво, е по-добре да инвестираш  в собствен магазин, в който да продаваш продукта, който ще измислиш.
 Аз бих ти дала една идея - внасяй туризъм. В много малко агенции в Италия се предлагат почивки в България.
Направи съюз с някоя тур-агенция от Бг  и разработи пазар на пакети почивки и действай.
България все още е по джоба ( и нивото) на италианския почиващ.

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 00:11 от Astrid.

# 20
  • Мнения: 5 462
Чергички ( и мильо) са последното нещо, което ще бъде интересно на някой, живеещ в меката на модата и дизайна,  освен, ако не е от женски пол и над 75 години. Не бих те посъветвала да внасяш нещо толкова специфично. А и има доста перуанци по пазарите, които запълват тази нужда от чергички много успешно.
След като нямаш гениална идея какво да внасяшв  ЕС, както и познания в пазара на местно ниво, е по-добре да инвестираш  в собствен магазин, в който да продаваш продукта, който ще измислиш.
Аз бих ти дала една идея - внасяй туризъм. В много малко агенции в Италия се предлагат почивки в България.
Направи съюз с някоя тур-агенция от Бг  и разработи пазар на пакети почивки и действай.
България все още е по джоба ( и нивото) на италианския почиващ.
 
Да ти кажа честно италианците боб фърлят да дойдат на почивка в България ..... hahaha JoyТова че идват отвреме на време по някой друг италианец женен за българка и някой приятели на въпросните , други италианци на тълпи не съм видяла.Да дойдат веднъж и това ще им .С тези цени , с това лошо обслужване и силно застроените ни калпави курорти .. с това  ли ще ги привлече .Та те си имат къде по добри курорти .Запитала ли си се защо има страшно малко италиански туристи в България ???Има къде , къде по добри дестинации и оферти за почивки в много други страни .
И стига толкова сте се хващали за думата с тия черги... 

# 21
Италианският турист не знам дали знае какво е да 'фърля боб', аз също не знам, но знам къде ходи  и защо населява най-активно най-евтините курорти в света. Което ме кара да мисля, че все още могат да си позволят почивка на Черноморието. А за италианските курорти или добро, или нищо.

# 22
  • Мнения: 2 379
какво е да 'фърля боб'
Ееееех, аз наивна бях и така питах...
Ти да не си някоя надувка от София? hahaha

Кала, твоето образование не беше ли в сферата на туризма? Нямаш ли креативни идеи в твоята си сфера?
Според мен каквото и да правиш, при всички положения трябва да имаш много ясна концепция!!!
И да излезеш от стереотипа, че бизнес се прави на роднинско ниво.

НО в България кой ще го пласира?!Всеки от моите роднини си има задължения

# 23
  • Мнения: 27 524
Блонди , внасяне от Бг или от Белгия? неразбрах ,ина4е браво и успех Peace...и аз това казах ,не е невъзможно , но не е и лесно!Но то лесно няма! Peace
Ве4е видях , те са бг фирма , е, това в Белгия трябва да върви както се казва.
Имам въпрос, ако разбира се искаш да ми отговориш ...Има ли някакви по специални изисквания за вноса на такива продукти в ЕС?Както в БГ ,освен в етикетите...?

От България за Белгия. Имат си изисквания, да, особено за нещо като лекарства. Трябва да не са токсични и още куп неща. Предишната голяма фирма се издъни заради токсични вещества и изгърмяха от пазара, затова сега се отвори дупка. От БГ ще ни направят етикетите на двата езика, а тук сме дали мостри от всичките блистери за химически анализ и ако кажат Да, ще стане, а дали ще потръгне... не се знае. Но не пречи да опитаме, ако стане - стане  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 425
Блонди,супер инфо ми даде...значи трябва да проуча за лаборатории и необходим лиценз и тогава да действам,но пък за 1 продукт дали си заслужава цяла фирма да се отваря  newsm78 все си мислим, че трябва да са няколко неща   newsm78





Кала, твоето образование не беше ли в сферата на туризма? Нямаш ли креативни идеи в твоята си сфера?
Според мен каквото и да правиш, при всички положения трябва да имаш много ясна концепция!!!
И да излезеш от стереотипа, че бизнес се прави на роднинско ниво.

НО в България кой ще го пласира?!Всеки от моите роднини си има задължения

Шуре, да,но с голото ми образование(без никакъв опит) не се навивам да отворя тур агенция,а и тук има супер много...вярно бг-туризма не е застъпен,но там мога само да съм служител и това е!

За бизнеса на семейно ниво  newsm78 имам особено мнение,но пък защо не  Peace

# 25
  • Мнения: 27 524
Блонди,супер инфо ми даде...значи трябва да проуча за лаборатории и необходим лиценз и тогава да действам,но пък за 1 продукт дали си заслужава цяла фирма да се отваря  newsm78 все си мислим, че трябва да са няколко неща   newsm78

Защо, какъв е проблемът с фирмите? То това е най-лесното.  Grinning Ние имаме 3-4 - за филми, за доставки на двд на едро, за недвижими имоти, за лекарствата, за френски филми за Посолствата по света... ... няма проблем. Но може и с една, да, както си решиш.
Ти си отваряш фирма с няколко опции на дейност, на първо време ползваш за едно, след това за друго... не е казано, че с отварянето й трябва да регистрираш една дейност.

# 26
  • Мнения: 3 478
Аз като не толкова в час на нещата да запитам. Нали вече не се плаща мито за внос/износ  или нещо бъркам? И аз всички продукти ли важи?

# 27
  • Мнения: 3 425
Blondi, да лесно е,но в момента, в който направя фирма трябва да внасям данъци на месец...функционирам или не....ще се поинтересувам за няколко дейности и пак ще го мисля;)

МиссЗ,много се съмнявам....според мен трябва да се провери по държава,защото БГ не е пълноправен член все още и има доста условности  Peace

# 28
  • Мнения: 359
За Италия не е точно така.При отварянето на фирма трябва да специфицираш каква дейност ще развива фирмата,т.е,ако ще продаваш дъвки,не може да продаваш компютри например.
Ако ще е еднократна търговска дейност,можеш да си отвориш само партита ИВА.
Където живее Блонди е възможно нещата да са по лесни,но в Италия не мога да си представя да си отвориш ей така ,туристическа фирма ,а още по сложно агенция за недвижими имоти.Това пък последното хептен.И в двата случая като за начало ти трябва патентино,а и лецензите въпреки либеризацията не се дават току така.
Да се свържеш с бг. тур оператори и вземеш готови пакети е лесно,но ит. тур. агенции не са много ентусиазирани след като разберат какви полети и какви са цените за Бг.
Кала,да се занимаваш с внасянето на хранителни добавки от Бг.за Италия според мен е доста трудно.В обратният ред също.Това за добавките,мед. козметика и от сорта,мога да ти го обясня на лични.Не е изобщо проста работа.Говоря за Итали-България.
При създаването на една фирма има доста изисквани,затово ти препоръчвам да се обърнеш към комерчиалиста.
 Килимчета,черги и цървули ъъъъ Embarassed
Превоза не скъп.Групаж е ,следователно плащащ за площта която заема твоята стока.
За различните стоки изискванията са различни.
По принцип въпросът ти е много относителен.Зависи с какви средства разполагаш.

# 29
  • Мнения: 359
Кала би могла да си регистрираш фирма в Бг  с която да работиш с Италия.Примерно внасяш някакъв препарат или памперси или там каквото си решила (след сключени договори с  дистрибутори и т.н.)спокойно можеш да го правиш с българската си фирма.

Общи условия

Активация на акаунт