Пералня Siemens / Bosch - моля за мнения?

  • 28 009
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 263
Здравейте форумци! Трябва ни нова и хубава пералня. Бях се насочили към Горенье наскоро, но преди 3 седмици видях и тези Siemens-и в представителния им магазин. Не мога да намеря отзиви обаче за тях - дали ще се намери тук някой с опит в тези марки - Siemens / Bosch?
Искам качествена, здрава пералня.
Благодаря ви предварително!  Hug

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Искам качествена, здрава пералня.

да ти кажа, вече е съмнително, че И за 1 вагон парици можеш да си купиш нещо качествено.

Имаш ли линк към модела на Сименса?

# 2
  • Мнения: 263
Ето тук гледам http://siemens.expo2000.bg/

Примерно това http://siemens.expo2000.bg/do.php?page=_prod&idg=2&ids=2&idp=31 модел WM 14E441BY.

# 3
  • Мнения: 1 632
1 приятелка имат пералня и сушилня на тази марка вече 5 години,и е страшно доволна.

# 4
  • Мнения: 81
Аз имам от 7 години вече пералня на марката Горение ,не е мраднала.Страхотна е ,а що пране е видяла за тези 7 години само тя си знае  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 263
Сега бяхме в един от магазините, нещо не ги похвалиха Горение, не знам защо - каза, че за това качество били скъпи. Иначе нашата сушилня е Горение, ползваме я повече от година и освен, че е доста шумна според мен - други забележки нямам. Повечето уреди в кухнята ни са Горение и сме доволни от тях.
Мисля, че искам да е немска машина, правена в немско. Дали има Miele в София някъде? За ново питам, старите ги знам къде са.

# 6
  • Мнения: 395
Дали има Miele в София някъде? За ново питам, старите ги знам къде са.
До колкото си спомням, центъра на Miele e на бул. Цар Освободител,  някъде между Народното събрание и Военния клуб, но от другата страна на улицата. Говоря по спомен.

# 7
  • Мнения: 19 518
Сега бяхме в един от магазините, нещо не ги похвалиха Горение, не знам защо - каза, че за това качество били скъпи. Иначе нашата сушилня е Горение, ползваме я повече от година и освен, че е доста шумна според мен - други забележки нямам. Повечето уреди в кухнята ни са Горение и сме доволни от тях.
Мисля, че искам да е немска машина, правена в немско. Дали има Miele в София някъде? За ново питам, старите ги знам къде са.
Да, има в София, срещу клуб Червило и срещу Военния клуб - Миеле център Москов.

# 8
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Дали има Miele в София някъде?
За Miele-то си приготви парички примерно като за Siemens-а, само че в евра Money.
Много са хубави, обаче аз лично ще пропусна този път, за следващия дано да са ми по портфейла.

Ако не възразяваш, ще използвам темата ти и аз да попитам за два модела на Siemens и Bosch, че се колебая: като видна мърла, която успява да си петньоса дрехите Blush по най-невероятни начини съм насочила към това. После в изложбения център видях и една друга и сега съм в дилема. Първата е с повече функции, втората е с по-голям капацитет. Цените не коментирам, и без това докато се мотая и колебая ги вдигнаха тихомълком с 10-ина %.
Сестра ми вече си купи уредите, поне на надпис са си произведени в Германия Peace.

# 9
  • Мнения: 19 518
Дали има Miele в София някъде?
За Miele-то си приготви парички примерно като за Siemens-а, само че в евра Money.
Много са хубави, обаче аз лично ще пропусна този път, за следващия дано да са ми по портфейла.

Ако не възразяваш, ще използвам темата ти и аз да попитам за два модела на Siemens и Bosch, че се колебая: като видна мърла, която успява да си петньоса дрехите Blush по най-невероятни начини съм насочила към това. После в изложбения център видях и една друга и сега съм в дилема. Първата е с повече функции, втората е с по-голям капацитет. Цените не коментирам, и без това докато се мотая и колебая ги вдигнаха тихомълком с 10-ина %.

Сестра ми вече си купи уредите, поне на надпис са си произведени в Германия Peace.

Аз без да съм специалист голям в областта, но пък съм експерт в съсипването на перални машини - мисля, че трябва да търсиш пералня с казан от инокс, защото всички други били "за около 5-6 до 7 години" - цитирам мнение на експерт. По повод на цените в Миеле - видях, че втората пералня, която си посочила е на цена 1950 лв, аз си купих сушилня преди един месец от Миеле център Москов за 1950 лв. - не вярвам пералните да са им с голяма разлика в цената. Най-малкото имат много модели - някои може пък да са ни по джоба. Иначе на всичките им уреди пише, че са със стоманен барабан и разни там дълготрайни  и дълговечни неща. Извинявай, че ти се намесвам, но ми се видя много висока цената на втория Сименс, а ако има близка цена на Миеле съм убедена, че те са по-добрите перални.

# 10
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Всякакви мнения са добре дошли Simple Smile

На Miele си харесах два модела, цените им са 2040 и 1650 евра Rolling Eyes.
Пералнята на Сименс тогава (преди увеличението) беше точно колкото цената на втория модел, в лева обаче.
Който се мотае е така Confused.

# 11
  • Мнения: 263
Благодаря за споделените мнения Simple Smile! Честно казано нямах представа как се движат цените на Miele, но ще ги проверя утре надявам се. В събота отидохме, за да купим Сименс от изложбената им, но изтървахме работното време. Иначе Сименс видяхме в Техномикс - произведен в Полша. Така или иначе в следващите два дни тр. да се уредим с нещо и ще пиша пак. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 529
Аз имам пералня Сименс, произведена в Германия. Дори чакахме докато я доставят оттам. Купихме я преди 5 години от Expo2000.

Преди половин година проучвах въпроса с перални за майка ми. Доколкото си спомням, Сименс има по-голяма гаранция и като цяло казват че са малко по-добри от Бош,  независимо от това че се правят на един завод.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Преди ползвах истински немски Сименс. Железна пералня, но като започнеше да центрофугира и комшиите от съседния блок разбираха Laughing Но моята беше мнооого стар модел, сега предполагам са ок.

# 14
  • Мнения: 3 641
Още един глас за Сименс. Много здрави и качествени перални правят Peace

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Преди ползвах истински немски Сименс. Железна пералня, но като започнеше да центрофугира и комшиите от съседния блок разбираха Laughing Но моята беше мнооого стар модел, сега предполагам са ок.

нещо не е била в ред. Нашите имат Siemens 2-ра употреба. Само в техните ръце е от '91-2г. И смело мога да заявя, че е доста по-безшумна от моята, да не говорим, че както е на 400об./мин, вади дрехите доста по-сухи от моята, която е на 600об./мин. Но си е истински немски Siemens.

Само да ви обърна внимание на едно нещо...
Не е лошо да се проучи фирм. им сервиз. Да му видите условията и как се работи с него, пък тогава си вземете техен уред.
Късмет  Peace

# 16
  • Мнения: 6 206
И още нещо от мен, преди две години купихме Електролукс пералня, и тема бях пуснала. Малко след като изтече гаранцията се развали електрония дисплей и до ден днешен перем по телепатия. Само на една програма, защото нищо не се вижда.
Дисплея струва към 200 лв... За пералня за 700 лв, 200 лв за ремонт не давам.
Сега съм се спряла на Сименс, обаче хич не ми харесва отношението на хората в това Експо2000. Подозирам, че ще правят и проблеми при поддръжката. Има едно момче и момиче вечно се държат, хайде тук развъртаме милионите, продаваме за милиони, на вас ще се обясняваме. А аз не питам много, представям си да им закарам чичо ми.  Laughing Въобще такова пренебрежително отношение рядко съм виждала.
Иначе от дистрибутори техни купихме вградените уреди за кухнята.
Най-вероятно сега ще взема пералня и сушилня, но никога повече електронен дисплей, ако ще и Миеле за10000 евро да е.

# 17
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не е лошо да се проучи фирм. им сервиз. Да му видите условията и как се работи с него, пък тогава си вземете техен уред.
Късмет  Peace
Шани, благодаря за съвета Hug
Още утре ще наръчкам систъра да пусне пипала и да проучи.
тя работи в Сименс и въпреки, че подразделението, в което е, няма общо с домакински електроуреди, все се надявам, че като на колежка ще й обърнат повече внимание и ще има кой да й разясни нещата.

Иначе аз случих на доста любезен младеж в Експо-то Rolling Eyes, откарах към час и кусур време там, разгледах абсолютно всичко изложено, отварях перални, миялни, фурни, даже тайничко и папарашки снимки си направих Mr. Green, защото ми хареса изпълнението на някои шкафове кухненски.
Но може да се дължи и на това, че бях един от първите клиенти в събота сутрин Simple Smile.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
K.Tramell-ката, страшна си  Joy
Я дай да видим фотосите...  Laughing

# 19
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
 Mr. Green
Само една снимка откривам на тоя комп, другите съм ги свалила явно в офиса.

Но и останалите доста приличат на тази, снимах най-вече заради изчистената форма и белия лак, който ми е легнал на сърцето.

# 20
  • Мнения: 263
ПОнеже исках хубава пералня, взехме Мiele, базов модел. Чакам с нетърпение още два дни, да ми го инсталират.

# 21
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ПОнеже исках хубава пералня, взехме Мiele, базов модел.

Мога само да те поздравя за разумното решение.
Имаш ли линк към новата пералня?

Общи условия

Активация на акаунт