КЛУБ НА РОДИТЕЛИТЕ, ориентиращи се към ЧАС

  • 54 137
  • 360
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 877
мОЛЯ,КОЙТО Е ГЛАСУВАЛ ЗА "ДРУЖБА',да ми драсне едни ЛС,за да о разпитам. Simple Smile
Сори за спама. Peace

Деси, в предната тема говорихме за това у-ще. Edu_daddy даде насоки. Май беше с българо-турска фондация/организация или нещо такова, свъразана. Иначе видях тук във форума за Пловдивския им филиал доста интересна лична информация.

# 136
  • Мнения: 23 296
мОЛЯ,КОЙТО Е ГЛАСУВАЛ ЗА "ДРУЖБА',да ми драсне едни ЛС,за да о разпитам. Simple Smile
Сори за спама. Peace

Деси, в предната тема говорихме за това у-ще. Edu_daddy даде насоки. Май беше с българо-турска фондация/организация или нещо такова, свъразана. Иначе видях тук във форума за Пловдивския им филиал доста интересна лична информация.
Благодаря,но не знам за коя тема говориш.Ако ти е удобно да ме насочиш,за да прочета какво е писано.Благодаря.

# 137
  • Мнения: 3 271
TanyaMG, точно това имах предвид и аз в дългия си постинг
Май съм си изгубила способноста да се изразявам ясно  Embarassed

# 138
  • София
  • Мнения: 6 999
Айде тази седмица пак да се върнем на профила на родителите?

Това е нещо, което мен лично живо ме интересува. Не се свеня да питам директорите какви са родителите и те /с гордост/ ми казват.  Mr. Green

В повечето училища има различни родители, но има и преобладаваща социална група.
Естествено има я показността с дрехи и обувки /за по-големите/ и играчки /за децата в градината/. Няма какво да се лъжем, родителите сме с по-големи финансови възможности и съответно можем да си позволим повече материални благинки за децата си... Това е една от причините да желая униформи.  Peace

# 139
  • Мнения: 4 877
мОЛЯ,КОЙТО Е ГЛАСУВАЛ ЗА "ДРУЖБА',да ми драсне едни ЛС,за да о разпитам. Simple Smile
Сори за спама. Peace

Деси, в предната тема говорихме за това у-ще. Edu_daddy даде насоки. Май беше с българо-турска фондация/организация или нещо такова, свъразана. Иначе видях тук във форума за Пловдивския им филиал доста интересна лична информация.
Благодаря,но не знам за коя тема говориш.Ако ти е удобно да ме насочиш,за да прочета какво е писано.Благодаря.

Spring се интересуваше и някъде в първата тема на "Клуб..." го обсъждахме http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278827.0
Иначе http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279695.0 - за Пловдивския филиал, виж мнението на TUTSY

Аз малко не на място тръгнах да ти отговарям - аз не съм гласувала за това у-ще. Но ми се стори важно да ти отговоря. Иначе изобщо не е спам въпросът ти - дори е много важен. Аз от Спринг научих за това у-ще. Тали си обсъждаме тук.


А за Мухата - ето темата за гимназия "Златарски" http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=279277.0


# 140
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
С малко закъснение, да Таня, така съм напълно съгласна с теб. Не виждам защо обикалянето на половин София с бусчетата влиза в задълженията на учителите. Също и за т.нар. часове за самоподготовка (или занималня)... До колкото знам все пак в част от училищата учебния процес е организиран по малко по-различен начин, т.е. наистина целодневно обучение на "блокове" и с достатъчно почивки между тях, а не някакви измислени занимални (мноого скъпи занимални, предвид, че плащаш за целодневно обучение).

Иса, и какви отговори си получавала  Sunglasses Ти каза за Ровел и Уве, но кои други си посещавала  Sunglasses

Защо ПЧМГ нямат предучилищна групааа  cry

# 141
  • София
  • Мнения: 6 999
Други - ЕСПА /имам няколко клиента с деца там също/, Англо-Американското, Чуден свят...

# 142
  • Мнения: 4 877
Айде тази седмица пак да се върнем на профила на родителите?

Това е нещо, което мен лично живо ме интересува. Не се свеня да питам директорите какви са родителите и те /с гордост/ ми казват.  Mr. Green

В повечето училища има различни родители, но има и преобладаваща социална група.
Естествено има я показността с дрехи и обувки /за по-големите/ и играчки /за децата в градината/. Няма какво да се лъжем, родителите сме с по-големи финансови възможности и съответно можем да си позволим повече материални благинки за децата си... Това е една от причините да желая униформи.  Peace


аз затова предложих да пуснем анкета с няколко въпроса, които определят профила на родителите. Първо:
1. по-положителен имидж - стига с тези "Мутри" в ЧУ
2. инфо за профила - както беше писала Лени: иска децата й да учат с деца на лекари, адвокати (може би грешно цитирам някои професии, но долу-горе такива бяха). Не е маловажен и фактът с какви деца общува детето ти (аз едно жилище не купих, защото съседа щеше да бъде известна барета, а камо ли за компанията и средата на детето ми ) А както се смяхме в предната тема - пълно с възпитаници на математическите гимназии и програмисти в ЧУ.
3. ами и ние ще сме по-спокойни

долу-горе анкетата си я представях - професия (може отделно за родителите), образование - висше..., а заради мен, хайде да ги видим и това наше средно образование - писна ми все математици в тази тема  Simple Smile (за мен нашето средно образование, което сме получили, е оказало огромно влияние, сега да търсим нещо хубаво и за децата си; мисля, че е определящо); бях споменала и доход или пък данъци.
 

# 143
  • София
  • Мнения: 6 999
danybon, лелееее... голямо проучване ще е Simple Smile  Joy Усещам обаче, че посещавалите МГ родители ще сме мнозинство  hahaha

# 144
  • Мнения: 2 575
Асинка, много, много ми помагаш с това инфо (и ме объркваш същевременно) А ти кое у-ще си избрала?


Е, споделих го като мое инфо и решение за мен. Simple Smile
Все пак, предполагам личните впечатления ще са ви от полза.

А аз още не съм избрала - както вече писах още се колебая между Еспа и Българско школо, но решение не съм взела. newsm78
До края на седмицата ще отида и в двете и ще видим.

И едно инфо от кухнята на Овъргаз - комплексът в Младост няма да е готов тази учебна година със сигурност!
Така че информациите, които се появиха, че есента на 2008 ще се учи там, просто са били едно добро пожелание  Wink


danybon, лелееее... голямо проучване ще е Simple Smile  Joy Усещам обаче, че посещавалите МГ родители ще сме мнозинство  hahaha


А приемате ли и МГ извън София Simple Smile Например пълни отличници от Търновската математическа  Wink
Така де - за мнозинството  Hug

# 145
  • Мнения: 3 479
В Чуден свят: ако питаш сина ми как се казва учителката му, той ще отговори мис Дани. Да обаче мис Дани напусна още есента по мои впечатления, никой не ме е уведомявал. А междувременно се смениха още няколко учителки. В момента е при мис Фани, но той не й знае името Rolling Eyes Вярно е, че след Нова година доста боледува, обаче чак пък толкова ...
В Еспа: преди седмица приятелката ми установява, че синът й не знае думите, които са учили през седмицата по английски (редовно го препитва и винаги отговаря точно). Казва на класната му (там са на кабинетен принцип с отделни учители по всичко), а тя най-небрежно й отговаря: А, имат нова учителка по английски. Изглежда за Еспа това не е проблем и не намират за нужно да уведомяват родителите за такива неща. Иначе менюто с храната го изпращат редовно по мейл.
И в двата случая става дума за ДГ, а не за училището. Но пък това не е ли показателно въобще за цялото учебно заведение?

# 146
  • София
  • Мнения: 6 999
При Дариа в Уве /градината/ няма текучество може би 1 или 2-ма са се сменили за цялата градина. Учителите им са едни и същи още от преди 3 години, когато тя започна там. Но също са на кабинетен принцип и аз едва тази година влизам до някъде в час коя как се казва.  ooooh!

# 147
  • Мнения: 4 877
danybon, лелееее... голямо проучване ще е Simple Smile  Joy Усещам обаче, че посещавалите МГ родители ще сме мнозинство  hahaha


Отдавна съм ви надушила.

А как стана:
Още ЧДГ на сина ми си говорим ту с 1, ту с друга мама и нали всяка е много приказлива. Та-така от дума на дума всяка авторитетно заявява "аз еди-къде си искам да учи Пенчо/Ванчо..., защото ние мног държим на математиката". Ама да бе 1-2-3 мами, а то цяла дружина. Та и аз с тях! После от дума-на-дума, хоп татковците били завършили мат. гимназии. Оттогава си знам "Има нещо гнило в Дания" като чуя, че детето ще се занимава с математика. Ами виж и нашата анкета.  Grinning

# 148
  • Мнения: 4 877

danybon, лелееее... голямо проучване ще е Simple Smile  Joy Усещам обаче, че посещавалите МГ родители ще сме мнозинство  hahaha


А приемате ли и МГ извън София Simple Smile Например пълни отличници от Търновската математическа  Wink
Така де - за мнозинството  Hug

[/quote]

Асинка, аз съм малцинство тук - Английска гимназия. Ще те приемат - те са от "математическата мафия" Grinning
Така и никой не се присъедини към мен с езикова гимназия. Сигурна са забегнали отдавна извън БГ. Трябва да питам м_е_р_и и Емем.  Grinning
Само Stella Maria Ми "удари едно рамо" с англ. филология, но пак с МГ + диплома от АГ.
Не знам - сериозно проучване трябва да се направи (възложено от зам-мин на обр., бивш директор на Пловдивската МГ Grinning). Тук сигурно от години съществува някакъв заговор срещу нас - малцинството.

# 149
  • Мнения: 24 467
Пък аз съм с хуманитарно средно и висше образование, татко ни е инженер, без МГ. Обаче синът си е математик, не по мое желание, според това, което показва до момента.  

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт