КЛУБ НА РОДИТЕЛИТЕ, ориентиращи се към ЧАС

  • 54 191
  • 360
  •   1
Отговори
# 150
  • В офиса
  • Мнения: 4 034
Цитат
А приемате ли и МГ извън София  Например пълни отличници от Търновската математическа  
Така де - за мнозинството  

...Приемате ли, а, а?  Wink мно-го сме, сил-ни сме... Асинка, стана интересно, не те помня  Embarassed Но най-сърдечни  Hug

Цитат
за мен нашето средно образование, което сме получили, е оказало огромно влияние, сега да търсим нещо хубаво и за децата си; мисля, че е определящо

И за мен така. Само МГ  Mr. Green

Емем си е филоложка с ЕГ. От вашата партия, надушихте се Wink Но м_е_р_и ....

СкъпоЦенна, и мен Чуден свят никога не са ме уведомявали, че сменят учителката. Щерката беше там година и половина. За това време аз се сещам за 4 учителки, които минаха през нейната група. А може да са били и повече. И що? Обяснението беше, че това е една много добра група, в която децата нямат проблеми с адаптацията (перифразирам) Също така не знам и колко учителки по английски им се смениха. Срещнах тази есен една от тях, питам я как сте, какво прави този и онзи. Тя ми каза, че от времето, когато дъщеря ми е ходила там (преди само 1 година), май няма вече останали учителки.
Като махнем това текучество, от всичко друго - преподаване, настроение, което предаваха на децата, бях доволна.

# 151
  • Мнения: 3 479
Аз за другите групи в Чуден свят нищо не мога да кажа. Не познавам родители на деца, нямам информация за доволни-недоволни. Това, за което имам впечатление се отнася само за групата на моето дете.
Иначе мога да кажа доста добри думи за отношението към децата и за готовността на ръководството да обсъжда с родителите това, което ги притеснява. Само веднъж съм се обаждала на собственичката, защото детето ми сподели, че сядат в буса по две на седалка и му е тясно. След като обясних какви са ми притесненията, бусът беше сменен с по-голям в рамките на няколко дни. В периода на адаптация детето не искаше да спи на обяд, понеже вкъщи не спеше. Директорката се съгласи в началото да не спи и го занимаваха с по-големите деца. Започна да спи там, когато аз реших и им дадох знак, че детето е подготвено за това. И още други добри неща мога да напиша за тях.

Офф, по темата за математиците - Както казва моят съпруг (който е с висше математическо образование): Математик не е професия, то е диагноза hahaha

# 152
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
danybon, ида за подкрепа - Немска гимназия (в последния момент реших да пиша езиковите преди СМГ - гореспоменатата Жени Маринова беше малко разочарована). Още малко ми остава да завърша и висше - Компютърни технологии.
Мъжът ми е от Класическата и недипломиран художник-аниматор.

На мен ми направи странно впечатление, че на 5-6 майки от нашата градина мъжете им работят в/имат мебелни фирми.

# 153
  • Мнения: 4 877
Пък аз съм с хуманитарно средно и висше образование, татко ни е инженер, без МГ. Обаче синът си е математик, не по мое желание, според това, което показва до момента. 

Judy, ОФЕРТА - да се обединим езикови и хуманитарни. Много са - лоша работа.

Последна редакция: ср, 02 апр 2008, 09:57 от danybon

# 154
  • Мнения: 24 467
А, ще се обединим, защо да не се обединим. Аз имам едничко висше само, ама си го кътам, че ми върши работа.  Laughing
Какви специалности има СМГ? А частната ПМГ в София?

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Ааа, не се подвеждай, по-специално съм Комп. графика и анимация - доколкото можах, избягвах курсовете с програмиране и математика.  Laughing

# 156
  • Мнения: 4 877
А, ще се обединим, защо да не се обединим. Аз имам едничко висше само, ама си го кътам, че ми върши работа.  Laughing
Какви специалности има СМГ? А частната ПМГ в София?

не знам. Преди в СМГ е имало "информатика", "математика", "физика", сега не знам как е, не че ти дадох нещо съществено като инфо и за преди. Ето сайта им www.smg-bg.info
Наредба за прием на ученици http://www.smg-bg.info/content/view/138/ "... В пети клас се приемат четири паралелки по 28 ученици (общо 112 ученици) съответно-три паралелки с изучаване на английски език и една паралелка с изучаване на руски език. "


ПЧМГ - http://www.parvamatematicheska.com/profil_discipl.html
" Профилиращите предмети за училището от началото на 8-и клас са:
    * Математика; Английски език; Информатика; Информационни технологии."
ето и преподавателите, начело с Иван Симеонов, но да не е само за "раклама" (май си е в СМГ) http://www.parvamatematicheska.com/teach.html

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 16:06 от danybon

# 157
  • Мнения: 4 877
Ааа, не се подвеждай, по-специално съм Комп. графика и анимация - доколкото можах, избягвах курсовете с програмиране и математика.  Laughing

ох, спокойна съм.  Grinning

# 158
  • Мнения: 2 575
Цитат
А приемате ли и МГ извън София  Например пълни отличници от Търновската математическа  
Така де - за мнозинството  

...Приемате ли, а, а?  Wink мно-го сме, сил-ни сме... Асинка, стана интересно, не те помня  Embarassed Но най-сърдечни  Hug

Цитат
за мен нашето средно образование, което сме получили, е оказало огромно влияние, сега да търсим нещо хубаво и за децата си; мисля, че е определящо

И за мен така. Само МГ  Mr. Green


И за мен Simple Smile

Тинкърбел - може би, защото съм ви кака предполагам Simple Smile
Все пак съм випуск 1990, А клас  Heart Eyes Класен Емил Петров - лелеееее, още малко ще си разкажем всичко останало, но не и нещо по темата.
И аз искам моето дете да учи в интелигентно обкръжение, но засега май вискоите такси в ЧУ определят друга среда ( дано не е за още дълго)

# 159
  • Мнения: 4 877
СкъпоЦенна, някъде мярнах, че търсиш и гимназия. Ако не съм се объркала и наистина е така, видя ли това http://www.aas-sofia.org/admission/scholarship/documents/generalinfo_bg.pdf

# 160
  • Мнения: 142
danybon, и аз ще подкрепя по-хуманитарния профил  Laughing Завършила съм 133 /тогава ЕСПУ/ "А.С.Пушкин" /тогава с преподаване на руски език/  Simple Smile И ако не ми беше толкова далече в момента щях може би да насоча сина ми натам. Страхотно училище беше навремето, дано все още е. А мъжът ми е завършил Математическата гимназия в Пазарджик. Това за протокола  Wink Simple Smile

# 161
  • Мнения: 4 877
danybon, и аз ще подкрепя по-хуманитарния профил  Laughing Завършила съм 133 /тогава ЕСПУ/ "А.С.Пушкин" /тогава с преподаване на руски език/  Simple Smile И ако не ми беше толкова далече в момента щях може би да насоча сина ми натам. Страхотно училище беше навремето, дано все още е. А мъжът ми е завършил Математическата гимназия в Пазарджик. Това за протокола  Wink Simple Smile

браво-браво! Готино у-ще.
Сега виждам, че раздвижване в анкетата. Френският лицей води.  Laughing

# 162
  • Мнения: 3 479
СкъпоЦенна, някъде мярнах, че търсиш и гимназия. Ако не съм се объркала и наистина е така, видя ли това http://www.aas-sofia.org/admission/scholarship/documents/generalinfo_bg.pdf

Данибон, много благодаря.  bouquet
Нещо не ми се отваря, обаче по името предполагам, че е Англо-американското училище. Не се оплаквам от финансовото ни състояние, обаче доколкото знам таксите там са от порядъка на 16 000 Евро, което не е по джоба ни. Така е поне в този момент. Кой знае, бъдещето може и да е по-добро Wink Аз обаче имам три деца все пак и с таксата за една година в това училище бих могла и тримата да ги запиша в частни училища и да им осигуря добри условия за развитие.  Sunglasses

# 163
  • Мнения: 23
Мами имате ли инфо за френския лицей Виктор Юго какви са таксите

# 164
  • Мнения: 4 877
СкъпоЦенна, някъде мярнах, че търсиш и гимназия. Ако не съм се объркала и наистина е така, видя ли това http://www.aas-sofia.org/admission/scholarship/documents/generalinfo_bg.pdf

Данибон, много благодаря.  bouquet
Нещо не ми се отваря, обаче по името предполагам, че е Англо-американското училище. Не се оплаквам от финансовото ни състояние, обаче доколкото знам таксите там са от порядъка на 16 000 Евро, което не е по джоба ни. Така е поне в този момент. Кой знае, бъдещето може и да е по-добро Wink Аз обаче имам три деца все пак и с таксата за една година в това училище бих могла и тримата да ги запиша в частни училища и да им осигуря добри условия за развитие.  Sunglasses

не, беше за безплатно обучение там.
може би е от компютъра ти - при мен е ОК.

виж тук, но е старо инфо
http://www.uchenik.com/2007/04/04/angloamerikansko_uchilishhe_dava_stipendii.html

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 17:39 от danybon

Общи условия

Активация на акаунт