molitvata na sv.KIPRIAN?

  • 49 890
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 675
Киприянови молитви се четат в Пловдив в църквата Света Петка поне така са ми казвали, май било в четвъртък.Те се правят против уроки и магии, но рядко православните свещеници се съгласяват да ги четат.Молитвите се четат само от свещеник след подходяща подготовка, предимно пост.

# 16
  • Мнения: 3 675
Според мен тези Киприянови молитви не помагат в тежките моменти в живота-депресия, лош късмет и т.н., ако искате помощ в такива ситуации защо не пробват с Господнята молитва.Небесната краставица е права за това кога се четат тези молитви.

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149

ако човекът на когото се чете, не е вярващ, не помага
къде пък съм написала вярваща ли съм или не? ако не съм за какво изобщо ще питам? странното е необходимостта от свещеник?
небесна,това като гоненето на зли духове ли? по филмите верно е със свещеник, с кръстта и ...?
мислех, 4е бог го е дал по-просто и лесно за да е достъпно!
гита, молитвите са си едно на ръка!неведоми са пътищата...

# 18
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
А в София, кой и къде я чете. Благодаря   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 134
Тази молитва се чете по преценка на свещеника в много особени случаи и след съответна подготвка - пост и пр.

# 20
  • Мнения: 646
В София всеки четвъртък сутрин в Св.Неделя се чете . Май към 10-10.30 ч. започва. Носи се пита, някаква дреха/ ваша, която след това ще обличате /, свещички.

# 21
  • Мнения: 166
Молитвата на св.Киприян съм я чела многократно от молитвена книжка, която майка ми ми донесе от един манастир /не помня кой/. Чела съм я на дъщеря си, тъй като лесно хващаше уроки и й действаха силно енергиите на хората. Не съм я чела с мисъл, че гоня дяволи и таласъми от нейната невинна душа, а по-скоро се опитвах да я избавя от гадното влияние на лошите енергии - не спеше никак добре, плачеше страшно много, сънуваше кошмари и се събуждаше с писъци, без да мога да й помогна. Четох й я доста дълго време, преди лягане - това ни беше ритуал, дори тя самата казваше накрая :"Мин" Grinning - "Амин". Ей сега, със следващите си изречения ще си създам сигурно "кармични" врагове Mr. Green, но все пак ще кажа мнението си. Не смятам, че някой или нещо може да определи къде, как и кой да се помоли. Не смятам, че някой свещеник може да внесе по-силна положитела енергия в тази молитва, от мен - майката на детето ми. Не смятам, че Бог се включва на програма "Анти дейвълс" в определен час на денонощието, та да му чета точно тогава. Според мен лечението е именно вярата и положителния заряд, който носи, така че който не вярва няма и какво да очаква. За мен важно е не кой, къде, по какви канони и процедури и какви думи изрича, а онова, което влага в тях. Молитвите са начин да насочиш мислите си, да канализираш енергията си и силно да повярваш в резултата от това.

# 22
  • Мнения: 809
Помествам интервю със свещеник за Киприяновата молитва.
http://www.pravoslavieto.com/interviews/2003/o_Ilia.htm#%CA%E8%E … E8%FF%ED%EE%E2%E0

# 23
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
съжалявам, че пиша със закъснение.

молитвата в Пловдив се чете в Св. Мина, над Търговската гимназия и в Гв. Георги.
ще се опитам да обясня къде е Св. Георги: като се кара от Бунарджика към моста на Герджика, минава се кръстовището и там преди беше ТОХ-а, веднага след бившия ТОХ има една улица в ляво, на 200 метра навътре от лявата страна е църквата. (дано някой се ориентира, че много зле обяснявам  ooooh!)

Ние с майка ходихме там, на мен ми стана лошо по време на молитвата и се наложи да излеза, защото щях да припадна  ooooh!
майка стоя до края, после взехме шишенце със светена вода и ръсехме из къщата и прикадявахме.

имената на свещениците не помня, това беше преди 10 години.

# 24
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
А в четвъртък ли беше? Или няма значение деня?

# 25
# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А в четвъртък ли беше? Или няма значение деня?

да ти кажа, не помня  Blush

понеже Св. Мина ни е наблизо там попитахме и те ни казаха, че само там и в Св. Георги отслужват тази молитва.
за ден не помня, но ни казаха първо да разговарям със свещеника. ние така и направихме.
спомням си, че специално ходихме, та може и в определен ден да е било  newsm78

но първо обяснявахме на свещеника защо искаме тази молитва и той решава... поне при нас беше така, питаше ни за причините  Peace

# 27
  • Мнения: 3 034
Четена ми е тази молитва.Вярвах ,че ще ми помогна и ми помогна,няма да уточнявам причините да прибегна до нея ,но бяха сериозни!Излязох от църквата  пречистена.

и аз така  Peace важна е и твоята вяра!

# 28
  • Мнения: 3 675
Такава църква Св.Мина в Пловдив няма.Над търговската гимназия църквата се казва Свети Петър и Павел.В нея има икона и мощи на Свети Мина и затова хората я знаят под това име.Не знам дали там четат Киприянова молитва, но съм сигурна, че го правят в храма Света Петка на центъра, той се намира близо до католическата църква Свети Лудвиг.

# 29
  • Мнения: 3 675
Свети Георги е някъде зад Четвъртък пазара.Просто пояснявам, ако някои не знае.

Общи условия

Активация на акаунт