спина бифида и за некадърните доктори

  • 14 106
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
zukini ти лекар под прикрити е ли си?

Силве няма прикритие лекар съм, но не само лекарите могат да са добре информирани:)

# 31
  • на дъното
  • Мнения: 1 543
zukini Сега всеки може да е найстена доста информиран прав си,но обонянието ми вече е доста силно към белите престилки и те надуших бързо  Wink.Та добре си дошъл.Надявам се да си от малко останалите съвестни лекари ако изобщо сте в България.Били споделил в коя област работиш за  да те използваме за инфо когато имаме нужда  Laughing

# 32
  • Мнения: 3 016
silviayo,как само го надуши zukini!?
И аз съм любопитна в коя област работи.  Ще ни бъде от помощ .

# 33
zukini Сега всеки може да е найстена доста информиран прав си,но обонянието ми вече е доста силно към белите престилки и те надуших бързо  Wink.Та добре си дошъл.Надявам се да си от малко останалите съвестни лекари ако изобщо сте в България.Били споделил в коя област работиш за  да те използваме за инфо когато имаме нужда  Laughing

Специализирал сам урология но от 4 месеца жена ми е бремена и интереса ми обяснимо е насочен към това. За да не насилвам обонянието ви от 20 години не живея в България.  Simple Smile

# 34
А с хапване на повечко риба не става лида се набавя ДНА? Wink

Иначе, относно фолиевата киселина - във витамините доколкото знам е в доста по малко количество. По принцип се препоръчва да се пие само фолиева киселина /май по 4 мг дневно/ от няколко месеца преди забременяването до 3-тия месец на бременността включително. Някои лекари препоръчват даже от навършване на 18-20-тата годишнина на девойките да се започне, защото ФК се съдържа предимно в лещата, хляба..., а много от момичетата пазят диети и не консумират такива храни.

Не не става.
1. само някои студенолюбиви риби съдържат омега 3 киселини от която група е DHA.
2. Не се препоръчва на бремени и кърмачки повече от едно рибно ястие на седмица поради съдържание на живак следствие на замърсяване. кожата и черното месо в средата от външната страна на рибата съдържат повече живак
(някои риби са изобщо забранени за консумация)

Относно Фолиевата киселина принципа е следния: препоръчителната дневна доза е 400 МИКРОГРАМА на ден 6 месеца преди, по време на бременост и кърмене. няма дани за риск от предозиране и повечето пренатални витамини съдържат  ФК от 400 до 1000 микрограма. Зелените листа  са с най-голямо количество Фолиева Киселина.

# 35
  • Мнения: 210
zukini, благодаря за инфото. Да си призная и аз не бях чувала за DHA. Моята лекарка ме караше да хапвам риба поне 2 пъти в седмицата, но явно за фолиевата киселина е била права защото ми каза да я пия през цялата бременност дори и след това, а аз си мислех, че се презастрахова пак (има навика да изписва мнооооога лекарства в мнооого големи количества) защото знам че бременните я пият до 3-тия месец.

silviayo, страхотен нос Peace   

# 36
  • Мнения: 825
Много интересна информация  newsm78
Защо ли тук нашите много "образовани" лекари изобщо нищо не споменават за тези пренатални витамини.

# 37
  • Мнения: 3 016
Те може и нищо да не знаят . Вече не се учудвам.

# 38
  • Мнения: 825
Със сигурност нищо не знаят, за съжаление. Но за цялото това невежество на нашите доктори ние си патим  Sad

# 39
И аз преживях същият ужас
Бях бременна с тъй желаното си първо детенце
Гинекологът ми казваше че всичко е наред и бяхме много щастливи със съпругът ми когато в един момент на редовният месечен преглед той се усъмни,че може би плодът е увреден.Изпрати ме за подтвърждение при друг лекар и в един момент се оказа, че бебенцето ми има спина бифида и ендоцефалия.Посъветваха ме да го махня.Така в 7-мият месец ми предизвикаха естествено раждане и него вече го нямаше.Шокът е ужасен,като се има впредвид, че го усещах как мърда в мен да последно и че това е нещо което е могло да се установи месеци по-рано.
Едвам ми спасиха живота по време на тази интервенция
За съжаление некадърните лекари са навсякъде
Незнам какво да кажа
Много ме боли

# 40
  • Мнения: 3 016
pipikapone,  Hug и незнам какво да кажа .Ужасно е !Миличка тук  можеш да намериш утеха и разбиране от всички нас ,преживяващи  загубата  на своите ангелчета .От една страна добре ,че са открили аномалията, а при мен - родих детето без да подозирам че има сърдечна малформация .Разбрахме едва на втория ден. Няма да ти казвам какво е .Предния ден си бил  на седмото небе ,а на другия в деветия кръг на ада. Разбирам те напълно, най -лошото е че страдаме ние от некомпетентността на нашите лекари .Питам се докога ?
Пипи ,желая ти да превъзмогнеш шока по -скоро и да си имаш   живо  и  здраво бебче  !

# 41
  • Мнения: 3 621
pipikapone   Hug Hug Hug няма думи с които да те утеша, много съжалявам че и ти си част от нас
кураж миличка

# 42
  • Мнения: 101
pipikapone  Hug насълзиха ми се за пореден път очите, ужасно нещо ти се е случило, като на всички момичета в този под-форум... не знам какво да кажа за утеха, освен че и аз те гушкам силно и ти желая кураж и сила и скоро да си имаш здраво, хубаво бебче, което да заглуши болката и мъкато по загубеното детенце...

# 43
  • Мнения: 7 111
zukini, в подфорума "Искам бебе" една от разискваните теми също е за приема на ФК.
Може би ще бъдеш полезен на повече хора със знанията си като ги споделиш  в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=283102.msg7399716;topicseen#new
 Peace  bouquet

pipikapone
Hug  Cry

# 44
  • Мнения: 825
pipikapone,  Hug те.
Кураж мила, ще си имаш живо и здраво бебче. Искрено го пожелавам на всички мами в този подфорум.

Общи условия

Активация на акаунт