Деца с увреден слух - 3

  • 30 520
  • 292
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 531
Да Вени за такива усложнения става дума при нас, ще те питам през тия тръбички ухото не е ли по-уязвимо към навлизането на инфекции?
Не трябва да се мокрят ушите с тези тръбички именно заради риска от инфекции! А лекарите ще преценят до колко е опасно, защото наличието на секрети и ифекции в момента може да увреди безвъзвратно слуха !
Сина ми понеже носи и слухови апарати, доста често прави гнойни отити, но това не уврежда слуха му- инфекцията не върви навътре , а си текат!

# 31
  • Мнения: 2 543
oar, чудесно звучи твоят замисъл. Все пак е по-различно от това, което правим с Яна, защото нашето е сайт на една организация и макар и информативен, едва ли може да е толкова всеобхватен. Аз лично съм готова да помогна с каквото мога. Само казвай!
Ама защо да не е толкова всеобхватен? Аз точно както описва Oar си го представям. Само че отнема време, да се пише и превежда и са нужни повечко хора. Може би трябва да обединим усилия, а не да правим два паралелни сайта.

Ами, де да знам и аз...  Blush Защото, гледайки сайтовете на разни организации, оставам с впечатлението, че там информацията е малко по-синтезирана. А и не си представям, че двама човека могат да направят нещо толкова мащабно. Още повече, че видът на сайта, който ние правим, не го и позволява - или поне така на мен ми се струва... Но така, де, това не е нещо, което да обсъждаме тук. Бихме могли да се свържем по друг начин с oar и да поговорим за всичко това. Oar, ако имаш Skype или ICQ номер, може да ми го пратиш на лични.

# 32
  • Мнения: 2 543
Иги, ето ти един сайт, където най-общо е описано за тръбичките - http://www.lolov.com/frames/container/info/faq/ear/vent_tubes.html. Честно казано, на мен малко двупосочно ми звучи инфото - хем помагат за оттичането на секретите, хем отварят път за нови инфекции... Но все пак, вероятно лекарят трябва да прецени дали ползата надвишава рискът, който носи поставянето им. Обаче не знам кой лекар да ти препоръчам, направо не знам... Този, чийто е сайтът, много го хвалят, и ние сме ходили веднъж, но не останах много впечатлена, освен от цените му. Confused А гледам и че ги увеличил от миналата година. Shocked Но работи и със ЗК в Транспортна. Ако не сте били при него там, де...
А защо смятат, че нищо няма да излезе от това изследване? Може би нямат опит с малки деца. Поне за аудиограма можеш да заведеш децата в ИСУЛ, ако не за друго. Ако можем с нещо да помогнем, кажи.

# 33
  • Мнения: 147
здравейте момичета , Оар много добра идеа наистина време е да се направи нещо и се надявам дасе получи и да има добри резултати , ще помагаме с каквото можем .Успех Peace

# 34
  • Мнения: 107
Здравейте момичета
Включвам се и аз в подновената тема и то с добри новини от нас Grinning Grinning
От няколко седмици Мелани посещава допълнителни уроци при сурдопедагог и психолог с идеята другата година евентуално да сме в масово у-ще smile3521. За сега нещата вървят добре . все още е много рано да се видят някакви конкретни резултати,но важното е че първата стъпка е направена.. Въпреки че аз съм общо взето страничен наблюдател и не взимам дейно участие съм много щастлива и силно обнадеждена.
Не мога да не спомена че огромна заслуга за това имате и всички вие които ме подкрепихте..  :bouquet:Ieppe благодаря ти още веднъж за всички усилия които положи..
Е сега остава да чакаме и да стискаме палци Мелани да не започне да се отказва, или пък баба и...а то до септември има достатъчно време да си покаже възможностите...
Е това е от мен, ще ви пиша още новини, надявам се все добри от тук нататък Praynig

# 35
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Здравейте момичета, извинявайте , че много често не влизам тук, но нещо в последно време не пускам много компа.
Гледам има доста новини, Лони newsm78 аз къде гледах последният път та не видях за прекрасната ви идея. А защо наистина не обедините усилия с оаr.
И не мога ли и аз с нещо да помогна, каквото и да било....
Mama Igi, какво стана, какво ви казаха на прегледа?

# 36
  • София
  • Мнения: 2 262
Съмненията се потвърдиха, Мишо чува под нивото, което би трябвало да е нормално за него. Не е под критичния праг все още, но е много близко до него. За сега продължаваме лечението с предписаните медикаменти, и се надявам детето ми да се облекчи и нормализира! След това може би ще му извадят и сливицата, която както писах вече не е голяма, но явно е много болна!
Йеппе мерси много за сайта, който ми прати, ние ходим при д-р Френгов, прави ми добро впечатление за сега, нямам никакви забележки и пред вратата има винаги много деца. Ти къде прочете име на доктор, че не намирам? Момичета-кокичета стискайте палци на Лъчето, на 18 април сме на нов преглед, дано успее да се пребори сам с тази течност зад тъпанчетата, макар че доктора ми каза, че е малко вероятно, иска ми се да стане чудо. Никак не искам да го мъчат с каквото и да е повече, стига му толкова.
Благодаря ви отново, че ме приехте така радушно в темата, нищо че пиша за доста по-лековати неща от вашите проблеми, много ви целувам за това!

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 00:51 от Mama Igi

# 37
  • Мнения: 2 543
Иги, да се оправят дечицата по-скоро! Hug

Доц. Лолов е този, чийто сайт публикувах. Той и сайтът носи неговото име. Simple Smile Но щом си имате доверие на лекаря, значи всичко е ок. Дано се наредят нещата и с двамата, че малко ли ви е всичко друго...

# 38
  • Мнения: 34
Здравейте майки и татковци! Чета отдавна темите тук, но за пръв път пиша. Нашия син Вики е на 2г. и 11м. С риск да отегча някого ще започна отначало, за да разберете всичките ми проблеми и тревоги. Преди около половин година педиатърката на Вики спомена, че има някакъв проблем-изоставане в развитието на Вики (не говори, не е особено контактен, има странни игри с еднакви предмети и т.н.). Аз не й обърнах голямо внимание, защото малко смело предположих, че на нас нищо не може да ни се случи. Sad Но след известно време и аз почнах да се притеснявам от тия неща и февруари месец решихме да отидем на детски психиатър. Ние сме от Силистра, затова отидохме до Варна, че е най-близо. Докторката, след доста повърхностен преглед и задаване на заучени въпроси, ни заяви че Вики има Синдром на хиперактивност с дефицит на внимание и черти от Аутистичния спектър. Не останах доволна и с мъжа ми решихме да отидем до София. Там посетихме детски психиатър, логопед и психолог. никой не потвърди предишните диагнози, казаха че е малък за поставяне на диагноза и още други работи(споменаха идеаторна диспраксия, сензорно интегративна дисфункция и други неща които не запомних). В крайна сметка всички поискаха първо да му проверим слуха и тогава да мислим за крайна диагноза. Прибрахме се в Силистра и отивайки при лекал УНГ разбрахме, че аудиограма може да направим във Варна или София. Отново отидохме до Варна, при д-р Папуров. Човека беше любезен и внимателен. Направи изследването без упойка, като ни накара да приспим Вики(не знам дали това се отразява на теста  Confused). И изведнъж като свърши изследването заяви, че детето има 100% намаление на слуха-не загуба, а намаление- не знам каква е разликата. Без много да обяснява какво, как и защо, заяви че в най-скоро време трябва отидем до София, да повторим изследването и да почнем да мислим за апаратчета и кохлеарен имплант. Всичко ми дойде като гръм от ясно небе и не се сетих нищо да го попитам, само си взех детето и си тръгнахме към Силистра. След няколко часа, като се поокопитих започнах да се съмнявам в това което ни каза доктора. С мъжа ми обсъдихме всичко и двамата сме убедени, че Вики чува и разбира какво му се говори. Бях чела някъде тук, че тия изследвания може да грешат, но не и до такава степен. Сега се опитваме да си запишем час за ИСУЛ при доц.Спиридонова. Тъй като не знам кога ще стане, казаха ми че може и да се наложи да чакаме, моля всеки който има някакво мнение по въпроса да пише. Ще се радвам на всякаква информация, както относно слуха така и за другите диагнози.

# 39
  • Мнения: 6
Ieppe, Hear Again, също и останалите, чудесно би било да обсъдим нещата. Ще ви пусна на лични инфо как да се свържем и ще ви кажа какво точно и защо обмислям. Само ми дайде няколко дни моля, защото в момента съм в пълен тайфун от задачи.

# 40
  • Мнения: 2 543
Здравей, daci_g!
Много съжалявам за тревогите ви. Вие сте поредният пример за неадекватни реакции от страна на педиатър и специалисти. Прави са били хората в София да ви кажат, че преди всичко трябва да се изследва слуха на детето. Аз лично изключвам вероятността аудиограмата във Варна да е дотолкова грешна. Вероятно обаче детенцето има някакъв остатъчен слух, заради който ти и съпруга ти смятате, че малкия чува. Така беше и при нас. На много силни звуци Йоан си реагираше и именно това ни заблуди, за да загубим много време с обичйните успокоения - "рано е още, има деца, проговорили на 3 (на5, на 7 Sick) и т.н. Истината е, че педиатрите имат сериозни пропуски по отношение на слуха и аз искрено се радвам на зачестилите случаи на ранна диагностика. По повод това дали аудиограмата е ок, след като детето е било приспано - напротив, дори това е задължително условие при по-малките деца. В София най-вероятно ще упоят малкия, за да го изследват. Разбира се, ако пак успеете да го приспите, може и да не се наложи. Но да си го имате предвид.
Няма да коментирам другите диагнози, защото докато не се докаже, че чува, всичко може да е следствие от слуховото увреждане. Затова и е толкова важно да се разбере възможно най-скоро. Дотогава, вие запазете спокойствие, доколкото е възможно. Каквото и да се окаже, няма страшно! Слава Богу, живеем във времена с доста възможности да се помага на всички деца. Успех и ни пиши!

# 41
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте, от доста време главно чета, но нещо доста се бяха пооплели нещата около нас, а и освен всичко друго Кали се разболя от ангина, която по съвет на лекарката и лекувахме без антибиотик, но уви вместо да се оправи направи възпаление на ушите и в събота тичахме първо до ИСУЛ а после и до Токуда. Слава богу вече нищо не я боли и се надявам да е здрава Praynig
На Mama Igi стискам палци да се оправят дечица и да няма нищо сериозно, от все сърце пожелавам чудеса Hug
daci_g, нщо не мога да кажа диагнозите, които не са свързани със слуха, но никога не съм чувала поставена диагноза за такава загуба на слух да е сгрешена. Знам че това което ти пиша е ужасно, но ако е вярна диагнозата бързо трябва да вземете мерки, защото детенцето ти е доста голямо. За изследване на слуха е най-добре да го направиш тук в София в ИСУЛ или ВМА. Колкото и да ти е тежко важното е да знаеш че има изход и макар и бавно и трудно нещата се променят  bouquet

# 42
  • Мнения: 2 563
Daci_g, съжалявам за лошите новини! Какви са причините да мислите, че детето чува и ви разбира?

При Спиридонова ще ви кажат най-точно, дано скоро ви приеме!

# 43
  • Мнения: 34
Здравейте отново! Благодаря за отговорите, както казах всяка информация е от полза. Защо мисля че чува ли?! Вярно, че е на почти три години и речника му е силно ограничен. Обаче той има една мания да разглежда брошури-за мобилни телефони, за бяла техника, за хранителни стоки, абе за всичко. Обича да показва с пръст и аз или баща му да казваме какво е. От мобилните казва Нокиа и Сумсук-Самсунг Grinning; вчера само след едно казване каза капе, на кафето. Казва покакал, на портокала, акака-ябълка.Казва много добре мама, маса, тати, кола, бебе, чао и други сега да не се отнасям. Голем фен е на Мечо Пух, имаме пет филма и ги гледа непрекъснато. От там се научи да бяга из къщи и да вика- Олеле мачице, попощ  Grinning- олеле майчице, помощ-реплика на Прасчо. Може да брои до десет, вярно че звучи така-мо, пе, пи, четири, пет, шес, сеем, оем, десет. Но е ясно че брои. Не искам да се разливам в примери, но съм убедена че ме чува и че ме разбира. Скрита под завивката, шепнешком го питам на колко е години и той показва три пръстчета. Моля ви кажете ми дали съм луда и тая напразни надежди. Аз все още вярвам, че дагнозата е грешна.

# 44
  • Мнения: 34
Забравих да кажа, още нещо, много важно според мен. От марти маналата година Вики ходи на ясла. Ходи 6-7 месеца. Октомври месец направи две пневмонии за две седмици и пет месеца го държахме вкъщи, за по-сигурно. Сега от около месец и половина ходи отново. Мисълта ми е, че в яслата никой не е заблезял, че той е глух. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт