Личен лекар в кв.Хаджи Димитър

  • 17 240
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 439
Аз пък съм безкрайно доволна от Д-р Сапаревска Peace,препоръчвам я горещо

# 16
  • Мнения: 4 371
Ние сме при д-р Христов, баткото също.

# 17
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
За Сапаревска напълно подкрепям родителите които са казали в тази тема и в черния списък , че е лош лекар който ви отвлича вниманието  с прекалена любезност и дълги прегледи. При нея впрочем повечето пациенти са млади майки с неголям опит. Дано не свърши това зле за някое дете.

Аз лично се чувствах неудобно да споря с нея или да й искам консултации със специалисти.  Тази година обаче  я смених защото вече реших че е безотговорно да застрашавам здравето ни. Не искам да разказвам по-серозни неща защото са прекалено лични, но само един прост пример:
За  7 години ми е направила профилактичен преглед само веднъж - тази година когато бях болна и тя ми пусна изследвания на кръв и урина.
На детето ми което се оплакваше от болки в областта на пикочния мехур го разпитва 10 мин какво му била урината тъмна ли , имало ли кръв и разни други глупости а когато аз се обадих да кажа че той няма как да си види урината защото тоалетната ни чиния не е такава с плоско дъно ми каза че той можел и сам да си отговоря. Но не му пусна една урина !
Радвам се че събрах сили да я сменя. Незнам какъв ще е лекаря при който смве сега но ако не е добър ще му мисля тогава.

Последна редакция: сб, 27 дек 2008, 21:50 от В

# 18
  • Мнения: 585
ОТ д-р Сепаревска за жалост и аз не съм много доволна.
Имам чувството, че когато нещата станат напечени, тя се панира и не знае какво да прави. Имали сме два пъти сериозно ситуации - първия път алергия към антибиотик, малки се изрина ужасно и въпреки това тя съветваше да НЕ спираме антибиотика - пиеше втори, защото първия, който ни беше изписала не подейства. Аз обаче на издържах и веднага в Пирогов - е там си останахме 3 дни на системи.
Вторият път в от скоро - два месеца болни, тя наистина лекува с комбинирани хомеопатични препарати и ги изписва един върху друг, а това, както би ви казал всеки хомеопат, само може да вложи нещата. И така едно прес друго хомеопатични, капки за нос и парацетамол при нужда, е да ама не - след два месеца, малкия пак с температура 39,5 и хайде в Токуда - оказа се с възпаление на ушите, ужасно гърло , е не ни се размина антибиотика.
НАправления за изследване не се дава дори като ще ни изписва антибиотик - няма антибиограми , а ние сме с алергия все пак - а за три години за първи път ни прати на уши нос гърло сега наскоро - оказахме се и с трета сливица Simple Smile

Е сега и аз съм в чуденка кой, къде да избирам, че и второ чакам Simple Smile и то съвсем скоро Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 946
Няма ли кой да каже едно добро мнение за Сапаревска... Нещо много взех да се тревожа. Ще бъда наблюдателна и ще си настоявам за направления, ако се наложи - засега това смятам да предприема. Дано са ни здрави децата  и да ходим при лекарите само за контролни прегледи  Praynig     

# 20
  • Мнения: 74
За съжаление и аз май ще се разочаровам от избора си за Сапаревска ,а се записахме Декември.
Много е любезна,но какво от това.Няколко пъти ми се наложи да я потърся по телефона и познайте не си вдига телефона.На 3.01.2009. малкия се оказа с бронхиолит и ако трябваше да разчитам на нея можеше и до болница да стигнем.В крайна сметка стигам до извода ,че при проблем по добре да се обърнеш към специалист или на частно при проучен педиатър.

# 21
  • Мнения: 439
Когато и да съм звъняла винаги съм се свързвала,а когато не е вдигала GSM явно е била заета и като се освабоди ми клипва и ми изслушва проблема
Не съм съгласна,че не можете да са свържете-бъдете по настоятелни
Искам да ви споделя,че кагато баткото беше на 8мес и бяхме на вилата извън София три месеца ми звънна по телефона да пита как е Теди,че отдавна не сме ходили на консултация-останах очарована от загриженността която прояви.До момента не бях чувала за подобно нещо,че кой лекар си следи така пациентите?
За Сапаревска мога да кажа само хубави неща,а като се роди и малкия се чухме пак по GSM и дойде на посещение в къщи
Д-р Сапаревска  Peace БЛАГОДАРЯ И за всяко професионално отношение към малките ми ангелчета  bouquet

# 22
  • Мнения: 74
Възможно е и така да е все още трупам впечатления .Но нали знаете ,че ако детенцето ви е болно и все пак разчитате на лекаря.Надявам се това да е било инцидентно при нас и да не съжалявам за избора си. Peace

# 23
  • Мнения: 222
Когато и да съм звъняла винаги съм се свързвала,а когато не е вдигала GSM явно е била заета и като се освабоди ми клипва и ми изслушва проблема
Не съм съгласна,че не можете да са свържете-бъдете по настоятелни
Искам да ви споделя,че кагато баткото беше на 8мес и бяхме на вилата извън София три месеца ми звънна по телефона да пита как е Теди,че отдавна не сме ходили на консултация-останах очарована от загриженността която прояви.До момента не бях чувала за подобно нещо,че кой лекар си следи така пациентите?


petiape, нещата за които разказваш ми звучат доста познато.
 Да, наистина си вдига телефона в преобладаващия брой случаи. Въпреки че имаи такива в които просто изчезва.  Зависи кога си я улучвала. Но добре да кажем ще каже - имаме си дежурни .
 Настина е мила и се интересува как сте .  Даже ми е казвала, обадете  ми се да ми кажете как е детето .......

 и още много други прояви на ЛЮБЕЗНОСТ.
Всичко това е много приятно, защото някой демонстрира загриженост.

Но те питам: " Ти прочете ли какви точно са недоволствата от нея ?"


Всички те не обсъждат нейната ЛЮБЕЗНОСТ . За мен това е лицемерие и средство да си задържа пациантите.

Желая най-искрено  на децата ти  да са здрави и никога да нямат сериозен проблем, нито да изискват продължително лечение или консултации със специалисти.

 Така ще си остнаш вечно очарована от Сапаревска.

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 14:17 от s+chris

# 24
  • Мнения: 439
Благодаря за пожеланията и аз ти желая същото от сърце,но освен всичко винаги ни е изписвала подходящите лекарства за лечението на децата ми.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 946
s+chris, помня, че и към мен беше отправила подобен коментар за Сапаревска. Много крайно си против нея.
Аз пък (наистина не сме били сериозно болни), но досега съм много доволна от нея.
Детенцето ми настина веднъж. Обадих й се вечерта. Свързах се от първия път, даде ми съвети и ми каза, че на следващия ден ще ходи до ЗК май или нещо такова и да отида при д-р Арсова (съседния каб) или да заведа детето на по-следващия ден. Не можех да чакам и наистина посетих Арсова. Следобед същия ден Сапаревска ми 'призвъня'. Набрах я и се оказа, че ме търси за да попита как е детето и какво е казала колежката й.  Peace
Струва ми се, че няма лекар от когото всички да са доволни, но аз за момента съм доволна от Сапаревска.

Дано дечицата са ни здрави и не ни се налага да търсим лекари за сериозни причини!  Praynig

# 26
  • Мнения: 222
Много крайно си против нея.
...


saxophone, знаеш ли,  за мен Сапаревска вече не е проблем.
 Ние не сме  при нея.
 Ако иска може да си кара по старому,  или защо не  с помощта  дори и на  подобни публикации да промени онова, заради което писах че съм я сменила... Какво по-хубаво от това! Нали идеалния случай е всички лекари да са  добри и отговорни . Както за децата ни, така и  и за нас.

Въпросът е, че аз не отричам нейното внимателно отношение.
Тя била звъняла, Тя се поинтересувала, Тя се усмихвала,Тя ...

ОК. Точно така е - не оспорвам. Написах го няколко пъти.
 Обидно е , когато си споделил нещо с искреното желание да помогнеш някой да ни си дава труд да прочете внимателно какво точно казваш.

Аз, а и  някои други майки тук написаха неща, които са важни и които  сме изстрадали, защото обичаме децата си, както всички в този форум.

На мен ми е идвало да я нападна физически, толкова отчаяна и безпомощна съм се чувствала,когато се е случвало нещо лошо заради нея.  Представяш ли си , а а претендирам че съм нормален човек, а не насилник.

В този форум са ми помогнали много съвсем непознати хора. Аз се опитвам да направя същото. И други хора,  разказаха за това което им е причинила. Ако искате имайте го предвид, но моля ви не ми повтаряйте, колко е внимателна.
 

А, всъщност има и друга важна причина, поради която отстоявам мнението си. Добрите лекари трябва да бъдат поощрявани , а лошите - да знаят, че пациентите им не са безмозъчи овце и че славата им се разнася.

Така те или ще се поправят (Дай Боже!)  или ще останат без пациенти.

 И нещата постепенно ще си идват на мястото. Това важи и за лекарите , и за учителите и за фризьорите и за шивачите и за цялото ни общество.

Последна редакция: пн, 02 фев 2009, 15:51 от s+chris

# 27
  • Мнения: 222
s+chris, помня, че и към мен беше отправила подобен коментар за Сапаревска.
Да не си се объркала saxophone?  Върнах се специално да прочета темата  - Къде е този коментар  ?

# 28
# 29
  • София
  • Мнения: 1 946
s+chris, помня, че и към мен беше отправила подобен коментар за Сапаревска.
Да не си се объркала saxophone?  Върнах се специално да прочета темата  - Къде е този коментар  ?
Е, не помня дали в коментара си написала, че се отнася за мен. Но добре си спомням, че в него се изказваше против Сапаревска и беше дала пак линк'а, който си дала и сега. Помня, защото това го четох, а сега го четох и втори път.
Честно казано, притесняваш ме. Не ти конкретно, а това, което казваш. Не мисля, че е измислица, но пък и не знам за кой доктор се говори само добро, та да ида при него.

Общи условия

Активация на акаунт