За ПАП 3 - ІІІ тема

  • 142 236
  • 177
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1
Здравейте! Преди месец бях на контролен преглед , взеха ми цитонамазка и се оказа , че съм 3А група. Каззаха ми , че не е за притеснение. Проведох лечение с антибиотик и свещички и след като отидох на контролна цитонамазка отново резултатът беше 3А група. Гинекологът ми каза да отида след 3 месеца отново за цитонамзка. Можете ли да дадете съвет , мнение дали това е нормално?
Благодаря предварително Simple Smile

# 166
  • Мнения: 359
На каква база ти изписаха АБ. Резултата от цитонамазка не показва бактериална инфекция и може АБ който си пила да не е излекувал бактериите ,които имаш във влагалището или на шийката и затова да се повтаря същия резултат въпреки приемания АБ. Преди това взеха ли вагинален и цервикален секрет за микробиологии. При това изследване излизат бакреии които ако са над определено микробно число трябва да се лекуват,но с резултата от микробиологията излиза и антибиограма за най-подходящия АБ,който да се приема. Така че ,ако имаш наличие на бактерии ,над определената норма ,това също може да компрометира резултат от цитонамазка .
Мога само да те посъветвам ако искаш, направи си микробиология на секрети взети от влагалище и шийка . Виж какво е положението ,дали трябва да се лекува нещо или не и тогава цитонамазка. Сега докато чакаш три месеца за следващото цито,можеш да си ги пуснеш за да се изключи бактериален агент.

# 167
  • Мнения: 1 820
Ето ме и мен ,да пиша и тук в тази тема,с надеждата,че повече хора ще ми отговорят.Та....направих си цитонамазка,резултата ПАП 3 Б .Изписаха ми  POLYGYNAX и PHARMATEX - и двете за 12 дни,едновременно и ТИНИДАЗОЛ /еднократно 4 на мен,и 4 на мъжа ми /.Не ме свъртя и отидох в онкодиспансера за второ мнение.Резултата :Направи ми лекаря преглед с колпоскоп, каза, че от биопсия няма нужда,най вероятно става дума за лека дисплазия,но след конизацията ще стане ясно от хистологичното изследване.Насрочи ми за след 15,01, конизация.Не ми е ясно,не знам вече ,аз ли нещо не съм разбрала,"сбърках"ли се вече ...но как без биопсия искат да ме режат  ooooh! Ами ако има просто някаква инфекция,хронично или бактериално,каквото и да е там,защо да ме режат!На 100%ли е верен този колпоскоп?Никой от лекарите не ми говори за изследване на ЧПВ например.Ами ако няма наличие на такива, пак ли конизация е решението?Има ли изобщо  вариант да има изменения на епитела,да се виждат на колпоскоп-а и да не е за операция!Моля ви помагайте,защото хич ако нямам нищо,ако продължа в същия дух,ще си докарам!!!!!Мисля утре за Пловдив да тръгвам,от Димитровград съм забравих да кажа!Много ме е страх,момичета.Сигурно ми личи от поста! ooooh!Искам още едно бебе  Praynig,искам да съм сигурна,че ако ще ми правят нещо,независимо какво,ще е най-доброто!Всяка от нас тук,го иска,за това моля ви посъветвайте ме какво да правя,къде да отида и какви изследвания да искам!!!!!!Ако трябва цяла България ще обиколя!

# 168
  • Мнения: 359
Щом се съмняваш в първия резултат в онкологията е трябвало да ти се вземе освен прегледа на колпоскоп и повторна цитонамазка , за да се потвърди или да се отхвърли предишната диагноза. В създалата се ситуация ,може би е по-добре да се отиде за 3то мнение .
Ако искаш ,направи си лечението което е предписано и както ти мине цикълът отиди за 3то мнение с колпоскоп и цитонамазка при 3ти лекар ,но само такъв коийто се занимава с тези заболявания. Др.Карагъозов или Др.Славчев или Др.Златков .
Успокои се малко и стъпка по стъпка ще решиш проблема.

Ако с е нещо свързано с бактерии,ще го излекуваш ,но ако е вирус ,той не се лекува . Всъщност ти може да си носител на вирус но да не се разболяваш от него . Няма смисъл да се прави типизация за вируса ,ако имаш такъв защото ако той се е активирал ,няма значение кой тип е ,се налага конизация ,ако вече е направил поражение върху шийката. Това е най-общо.

Взени 3то мнение с направени всички необходими прегледи и изследвания в тази област.

Последна редакция: ср, 12 дек 2012, 19:47 от azzia

# 169
  • Мнения: 2
3 а пап и многоядрени койлоцити.Тези койлоцити задължително ли са от чпв?

# 170
  • Мнения: 359
3 а пап и многоядрени койлоцити.Тези койлоцити задължително ли са от чпв?

Койлоцити ,значи видимо променени клетки,в следствие на вирус. какъв точно вирус ,не е много ясно ,дали става въпрос за високо рисков ХПВ или за не толкова рисков . Щом групата ти е 3та ,това само по себе си значи въапалителен процес ,който трябва да се лекува . За целта обаче е необходимо да се вземе и материал за микробиологично изследване за да се знае точния АБ.

# 171
  • Мнения: 4
И аз имам нужда от помощ!Преди няколко месеца бях с резултат ПАП 3Д след това ми направиха абразио и следователно биопсия от абразиото,излезна ми лека диспазия и на леки места се забеязва наличие на цин 1,на контролния преглед 1 месец след това бях с ПАП 2,пих имуностимулатори.След 3 месеца реших да отида отново на доктор,но при друг все пак консултацията с 2ма е по-сигурна...тя ми каза че имам папиолмен вирус(прочете епикризата и каза,че предишния доктор просто не го е махнал защото още не е назряло и изглежда малко като раничка)Взе ми скрийнг тес(ДНК)за да установи дали е Високорисков,или Нискорисков..е оказа се,че е Високорисков!Не съм го типизирала,защото ми каза че няма смисъл,взе ми бопсия и пак се оказа,че е цин 1,и на биобсията не излиза HPV,защото е в много лека форма и не се е офомило като вирус,каза ми че мога да живея и да родя с него без проблем но няма да препоръчително за бебето.Аз и казах,че за момента нямам намерения да раждам и искам да го махна,тя ми предложи (ОБЕЛВАНЕ)т.е няма смисъл от конизация,защото е много малко отлепвало се и това е...Някой има ли предства за това обелване...?

Преди 2 -3 години ми откриха раничката  с HPV високорисков и цитонамазка 3Д. Тогава започнах да пия имуностимулатори и след няколко месеца имах ПАП 2 и тогава ми казаха, че засега съм добре и може да продължа да пия имуностимулаторите. И аз тогава се успокоих и си мислех, че няма повод за притеснение и  дълго време не бях си правила изследвания(доста безотговорно от моя страна Embarassed). И миналата година направих изследвания и се оказах  пак  3Д група и имаше разпространение. Сега трябва да ми правят абразио и биопсия. Абразиото е само изследване, то не премахва раничката. А явно твоята раничка е все още в начален етап щом ще правят това отлепване, което е повърхностно премахване, ако беше по-дълбоко се разпространила  сигурно щеше да се наложи да ти направят конизация.

# 172
  • Мнения: 22 887
3 а пап и многоядрени койлоцити.Тези койлоцити задължително ли са от чпв?

Койлоцити ,значи видимо променени клетки,в следствие на вирус. какъв точно вирус ,не е много ясно ,дали става въпрос за високо рисков ХПВ или за не толкова рисков . Щом групата ти е 3та ,това само по себе си значи въапалителен процес ,който трябва да се лекува . За целта обаче е необходимо да се вземе и материал за микробиологично изследване за да се знае точния АБ.
3-та група не значи само възпаление,а значи,че би могло да е и възпалителен процес. Peace
Pella 123,колпоскопия правиха ли ти?

# 173
  • Мнения: 141
Здравейте, не знам дали тук да споделя за моя проблем, но ще опитам.
Шест месеца преди да забременея направих цитонамазка- резултат ПаП 2 без никакви изменения
Шест месеца след като родих по нормален път пак цитонамазка- резултат ПАП 3 д с множество клетки с белези на ЧПВ. Предписаха ми полижинакс за 12 дни понеже влагалището ми изглеждало зачервено и след това да направим нова цитонамазка.  Направи ми колпоскопия след лечението и каза че освен, че имам голяма раничка около канала , имам и участък с изменени клетки, който се вижда като неоцветен дори с просто око. Направи ми новата цитонамазка, резултат ще излезе другата седмица. Препоръча типизиране на вирус. Каза ми че според нея е нужно този съмнителен участък да се премахне с електрическа примка, и тя може да направи манипулацията. Но тъй като аз смятам, че не е от най-добрите гинеколози, си записах час за д-р Славчев за 30 април. Не съм ходила при него но от форума чух добри отзиви. Страшно съм притеснения, не мога да стоя на едно място, побърках мъжа си с говорене по темата Sad((( Какво ще ме посъветвате? Някой минал ли е по този път?

# 174
  • Мнения: 22 887
Bibka1, само на наблюдение засега, не се тревожи излишно.Така или инаме нямаш какво друго да направиш.Биопсията не е нищо страшно, просто прецизно изследване.Аз хиляди пъти бих предпочела биопсия пред 100 цитонамазки.
Island of dreams, Славчев е добър лекар, аз ходя в неговата клиника, но при др. Благоева.

# 175
  • Мнения: X
Страхотна тема, сега попаднах на нея!   bouquet

# 176
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен ! Нова съм в този форум, но се нуждая от вашия съвет и подкрепа  Praynig
 PraynigНа 6 април си правих цитонамазка, която излезе с резултат:
 - Парабазален и цилиндричен епител, леко изразена анизонуклеоза левкоцити еритроцити бактерии жлезисто ерозио ПАП 3А. Моята гинеколожка ми изписа лечение с антибиотик Клиндамицин и същевременно вагинални таблетки Полижинакс и Фарматекс. Изпълних нужното лечение, в петък ми взеха контролна цитонамазка и сега чакам резултати и треперя. Много ви моля, някой може ли да ми разясни малко повече какво означават тези резултати? Гинеколожката ми твърди, че това е някакво възпаление, но като чета тук, виждам, че нещата не са толкова "розови". Благодаря ви предварително  Hug

Последна редакция: нд, 10 май 2015, 21:08 от hrisence_1009

# 177
  • Мнения: 141
Аз съм в шах и мат. Два пъти ми излиза при моята гинеколожка III D с множество клетки с признаци на папилома вирус. Гледа ме с колпоскоп и видя някакви участъци, за които каза че трябва да се премахнат с електрическа примка, каза ми какви изследвания да подготвя и да ме хоспитализира. Да ама аз потърсих второ мнение при д-р Божидар Славчев. Няма да коментирам как премина прегледа.... Колпоскоп ми направи и понеже при него е по-модерно и има екран с очите си ги видях тези участъци, но той каза че е ок. Взе ми цитонамазка и още тогава каза че според него ще е добра, така и се оказа - ВТОРА ГРУПА. И това две седмици след предишните две. Не знам какво да правя и на кого да се доверя. Не искам да хвана рак накрая от различни диагнози. Трето мнение ли да търся, какво да правя....?

Общи условия

Активация на акаунт