А има ли начин за отърваване от такава смрад?

  • 2 998
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 425
В една друга страна, в която живях, едни познати бяха осъдени от съседите си затова, че  имаха зидана камина в двора си и при цър-пър  дима  отивал в съседния двор.

В една друга страна, където живеех съседа викаше полиция, щото се смеехме след 22.00 часа в нашата къща и сме му пречели. Обаче такива работи се случват в цивилизованите страни, където има закони и законите се спазват. А на теб май не ти остава друго, освен да дебнеш съседа кога не пуши и тогава да проветряваш.

# 16
  • Мнения: 177

В една друга страна, където живеех съседа викаше полиция, щото се смеехме след 22.00 часа в нашата къща и сме му пречели.
Обзалагам се, че става дума за Германия.  Joy

По темата: защо все пак не говориш със съседа? Може към теб да се отнесе по-различен начин, кой знае. Поне нищо не губиш. Или ще стане по-добре или ще си остане на същото положение.

# 17
  • Мнения: 2 131
Ами ако аз реша да си инсталирам едно барбекю на балкончето и да си правя цър-пър всеки ден, щото обичам, дали съседите ще бъдат толерантни?
Еееее, де, барбекю е съвсем друго. Пушекът определено не може да се сравни. Не че се съмнявам в думите ти, ама чак до такава степен да пуши този човек, че и да пречи на вас. Все пак това е навън, не се ли разсейва димът.
Ама пробвай да поговориш с него, да си смени местоположението на пушене, например.

# 18
  • Мнения: 750
Да това казвам, човека има проблеми със съня явно, щото когато и да отворя и през ноща, той дими. Сигурно спи поне няколко часа, но не е по едно и също време, не мога да му хвана режима.
Остави човечеца!
Щом пуши толкова много значи е нервен.
Скоро ще си докара инфаркт и ти ще може да си проветряваш на воля! Mr. Green
Нали знаеш до какво води пушенето.... bishop

# 19
  • Мнения: 474
Ами не знам дали има начин да накараш човека да спре да пуши на терасата си, ти все пак опитай да поговориш с него...нищо не ти пречи....
А за другата страна - съгласна съм, то в други страни има и зоополицаи, ама не и тук  Confused за съжаление  Sad

# 20
Знаеш ли какво е през зимата в Симеоново? А съм отворила прозорците, а се е осмърдял и опушил апратамента. Чак сажди влизат (от които пък терасите направо почерняват). А гледката от съседната къща е много яка- гащи, чорапи и скъсани чаршафи. Но проблемът си е мой, нали?
Ама то навсякъде, където  хората се отопляват на твърдо гориво  си е така.Аз в добавка имам свекър, който само като мине през двора и можеш да паднеш от воня/ на  цигарен дим, пушек    от  печката му, алкохол и ...понапикано Sick/.За 6-ст години не постигнахме резултат с него.Така, чеее...

# 21
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
минзухар ,
 #Shocked #Sillyтакава тема няма просто hahaha
Ама ти сериозно ли?

# 22
  • Мнения: 192
Минзухар, не виждам как ще го накараш. Освен да го законтриш с малко дед метъл...
И заради това не ща и да чуя за апартамент.

# 23
  • Мнения: 953
Под нас съседите готвят на балкона и е смрад на лой, препържено и загорели манджи. Имат и барбекю :О
Ако откриеш решение сподели.

# 24
  • Мнения: 157
"Решението е да се изнесеш в друга държава!"

# 25
  • France
  • Мнения: 726
Учудвам се на недоволството ти, съседът да пуши на балкона  newsm78
Аз недоволствувам от старите камиони, бълващи черен и смърдящ, отровен дим и предизвикващи невероятен грохот. А миризмата на цигарен дим, и то на открито, не бих нарекла смрад.....

# 26
  • Мнения: 7 947
Специално за нея може би ще направят поправка в Закона - никой никога и никъде няма право да пуши, особено на собствения си балкон! hahaha hahaha

# 27
  • София
  • Мнения: 15 460
Минзухарче, взимаш една лейка и чакаш на балкона, той пали, ти поливаш и така докато му писне. Grinning

# 28
  • Мнения: 4 668
Какво пък толкова се чудите  Rolling Eyes Много е приятно да ти влиза цигарен дим в жилището няма що  Confused
Ама явно на повечето ви е все тая на какво ви мирише в къщи ...

Има проблем , макар и трудно разрешим ... и трудно доказуем ...
Аз бих говорила със съседа , ако има друга тераса да ползва нея и да му обясня , че не стават така нещата ...
За съжаление , ако не разбере за какво говориш / което е напълно възможно , като имам предвид какава порода са закоравелите пушачи ...  Confused / явно няма да можеш да спиш лятото на отворен прозорец  Sick
Но като гледам на 99 % от пишещите тук им се вижда нормално ...

# 29
  • Мнения: 606
  Спокойно. Скоро ще пукне при това смучене на отрови. Що не почнеш война с тоя?

Общи условия

Активация на акаунт