РЕСТОРАНТСКИ/кръчмарски рецепти- 2

  • 258 028
  • 788
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 13 806
Здравейте девойки.
Някой от вас да има идея как се приготвя "Ориз Ла Коруня с пикантен сос" от "Годзила". Любим ми е, а все не мога да постигна идентичност на вкуса.
Понеже ми е ясно че няма как да получа оригиналната рецепта, с удоволствие ще приема и вашите вариации по темата -  в смисъл как според вас би се приготвило това ястие.
Поздрави на всички.

# 136
  • Мнения: 113
Аз пробвах кадифената марината (от края на предната тема) с бит белтък и нишесте.Е не е истина просто!!!Невероятен ефект!
Е много се радвам че ти е харесало това мое откритие Peace - аз я писах тази марината  Embarassed Heart Eyes.Те китайците си знаят работата Peace - хванахме му цаката на крехкото пилешко месце Peace

любопитно!.. дали ще може да дадете линк или пак да я напишете таз рецепта, че да я пробвам..?

мерси предварително!

Ето линк към Кадифеното мариноване - включих го в Любимите си рецепти да не се затрие по темите Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243025.0

много благодаря!   chef

# 137
  • Мнения: 4 629
Аз днес направих пица от рецептата на пицариите Верди. Страхотна стана!

# 138
  • София
  • Мнения: 10 858
Ядох в един ресторант, панирани ябълки и банани, това е страшна вкусотия. Исками се да разбера рецептата, но как да питам Embarassed Самите ябълки сякаш са подсладени предварително и поръсени с канела. Каква ли е панировката? Някой има ли идея?

Аз имам една Индонезийска рецепта за пържени панирани банани. Правила съм я, супер стават. Но не знам дали са същите, каквито си опитвала.

2 банана нарязани на елипсовидни парченца (леко настрани) - те ще се панират

Панировка:
1 яйце
2 с.л брашно
1 щ. сол
ванилия
3 с.л захар
1 ч.ч вода

олио за пържене

Разбъркват се продуктите за панировката. Парчетата банан се овалват в нея и се пържат в нормално сгорещена мазнина.

# 139
# 140
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Момичета,ако знаете каква вита баница става от тестото Верди.....
Разделяте тестото на 4 топчета.Всяко го разточвате колкото можете,поръсвате с разтопено масло и поръсвате със сирене и настърган кашкавал.Навивате на руло и го усуквате.Това се прави с всичките 4 топчета.Навивате ги в намазнена тава,намазвате и отгоре и слагате в студена фурна.Включвате на степен 1 ( от 4 възможни) или на 50 градуса иначе казано,за да апочне да се надува тестото.След като бухне вече започвате да печете.Към края на печенето отгоре се ръсва малко кашкавал за красота....
 Става баница за чудо и приказ!
Това ме заинтригува, но може ли да дадете линк към приготвянето на тестото.
Благодаря!  bouquet

Намерих го,  Blush това е- за други като мен.

Последна редакция: ср, 11 юни 2008, 17:03 от Tedulina

# 141
  • Мнения: 407
А някой знае ли как правят пиците в пицария "Ретро" в Благоевград??
Веднъж хапнахме там и останах очарована.

# 142
  • Мнения: 5 001
Момичета,ако знаете каква вита баница става от тестото Верди.....
Разделяте тестото на 4 топчета.Всяко го разточвате колкото можете,поръсвате с разтопено масло и поръсвате със сирене и настърган кашкавал.Навивате на руло и го усуквате.Това се прави с всичките 4 топчета.Навивате ги в намазнена тава,намазвате и отгоре и слагате в студена фурна.Включвате на степен 1 ( от 4 възможни) или на 50 градуса иначе казано,за да апочне да се надува тестото.След като бухне вече започвате да печете.Към края на печенето отгоре се ръсва малко кашкавал за красота....
 Става баница за чудо и приказ!
Това ме заинтригува, но може ли да дадете линк към приготвянето на тестото.
Благодаря!  bouquet

Намерих го,  Blush това е- за други като мен.
Тъкмо го намерих и аз  hahaha hahaha hahaha

Дано ти хареса.Аз правя вече няколко пъти....

# 143
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Момичета,ако знаете каква вита баница става от тестото Верди.....
Разделяте тестото на 4 топчета.Всяко го разточвате колкото можете,поръсвате с разтопено масло и поръсвате със сирене и настърган кашкавал.Навивате на руло и го усуквате.Това се прави с всичките 4 топчета.Навивате ги в намазнена тава,намазвате и отгоре и слагате в студена фурна.Включвате на степен 1 ( от 4 възможни) или на 50 градуса иначе казано,за да апочне да се надува тестото.След като бухне вече започвате да печете.Към края на печенето отгоре се ръсва малко кашкавал за красота....
 Става баница за чудо и приказ!
Това ме заинтригува, но може ли да дадете линк към приготвянето на тестото.
Благодаря!  bouquet

Намерих го,  Blush това е- за други като мен.
Тъкмо го намерих и аз  hahaha hahaha hahaha

Дано ти хареса.Аз правя вече няколко пъти....
Тавата с какъв диаметър е? Да не го сложа в много голяма се притеснявам  Crazy.

# 144
  • Мнения: 5 001
[Тавата с какъв диаметър е? Да не го сложа в много голяма се притеснявам  Crazy.


По-големичка ми е тавата и е с по-височки стени.За диаметър не мога да кажа  Thinking
Като нареждаш в тавата имай пред вид,че втасва и се надува.Така се ориентирай....Тоест....Да има място накъде да втасва...Дано съм била полезна...

# 145
  • Варна
  • Мнения: 2 576
[Тавата с какъв диаметър е? Да не го сложа в много голяма се притеснявам  Crazy.


По-големичка ми е тавата и е с по-височки стени.За диаметър не мога да кажа  Thinking
Като нареждаш в тавата имай пред вид,че втасва и се надува.Така се ориентирай....Тоест....Да има място накъде да втасва...Дано съм била полезна...
Благодаря!   bouquet
Ще се похваля как е станало  Peace.

Стана много вкусно и направо се топеше в устата Simple Smile. Още веднъж, благодаря за идеята!

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 20:28 от Tedulina

# 146
  • София
  • Мнения: 1 163
това кадифено мариноване става ли за месо от бутчетата newsm78

правих сиренцата  от Хепи, много вкусни станаха, идеално мезе за неочаквани гости

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Според мен става  Peace
Аз го пробвах с месце от бутче и не беше никак зле  Mr. Green
Но нямам база за сравнение, защото не съм пробвала с друго

# 148
  • Пловдив
  • Мнения: 145
Да се отчета и аз. Правих сиренцата Хепи - станаха много хубави.  Препоръчвам ги горещо     newsm10


Благодарности за рецептата  newsm51

Да кажа все пак и за другите : тестото за пица Верди е отдавна изпитано и похвалено в нашата къща, както пилето "Беарнес" от началото на първата тема (пък дори и да не е оригиналната рецепта) Правила съм също и принцесите с кайма и също съм доволна от резултата.
Опитай те!

# 149
  • Мнения: 4 358
Ваня Браво - страшно апетитно изглеждат тия сиренца Peace.
За кадифеното мариноване да кажа - нали аз го плеснах тук Mr. Green - не съм пробвала с бутчета, само с гърди, но какво пречи.
Месото от бутчета е по сочно - така че май още по добре newsm78

Общи условия

Активация на акаунт