Сираците - начин на употреба

  • 8 252
  • 156
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 262
Повод да пусна тази тема стана потресът ми от случайното попадане в една тема, където прочетох следното:

Цитат
Аз се свързах с една фондация и намерих едно момиче от дом за сираци, живее при мен, в една стаядо кухнята, но понякога зимата си мести леглото в кухнята защото там има камина- за мен е все тая, защото аз там вече почти не стъпвам.    От 3 години и съм много доволна. както я научиш така прави нещата, баба ми дойде лятото и за 3 месеца я научи и да готви.
Когато искаш нещо което не се купува с пари- да разчиташ на някого, трябва да дадеш не само заплата а и нещо което не се купува с пари.
ТОВА МОМИЧЕ ОСТАВАШЕ НА УЛИЦАТА, дадохме й дом и сигурност и закрила. Готви, чисти, давам й пари да пазарува, гласувам й доверие, което тя се старае да оправдава. живее при нас , сметки и храна не плаща, яде каквото и колкото иска. Давам й и джобни.
А и да й хареса нещо... къде да го отнесе... иначе за по-важните неща си има сейф вграден и това е.
През деня си ходи на друга работа - аз й го препоръчах за да сиима колеги, нормален живот и да не сечувстваизцяло зависма от мене- да си има самочувствие.
Не ми е казала нещо на въпреки, ако нещо нее направила като хората никога не съм й се карала- просто й показвам й казвам че то тука е "забравила" и това е.

мисля че е еза предпочитане пред ливанката пък и правиш едно добро дело, от което и двете страни печелят точо това което им е най-ценно.




Боже Господи тая жена наред ли е незнам

# 151
  • Мнения: 6 620
 teodora_ss я, вземи изчети цялата тема преди да споменаваш Бог!

# 152
  • Мнения: 5 370
Това исках да кажа и аз.Зависи отношението на семейството към момичето. Тя може и по 4 часа на ден да работи и пак да се чувства унижена и експлоатирана. Преди години моя приятелка беше о-пер във Франция. Семейството искало уикенда да я няма в къщата, защото им пречела  Shocked Правили и куп други мизерии с нея и накрая сменила семейството.
По принцип познавам повече българки, които са били о-пер в Германия. Последният пример е едно момиче, което наистина трябваше да гледа детето по 8-10 часа на ден. От друга страна отношението на семейството към нея беше перфектно. Правеха й подаръци, даваха й отпуск и най-важното намериха й практика в SICK, a от там толкова я харесаха, че й предложиха нормален договор.
Я????Съжалявам, че ще отклоня темата, Виви, моля те, пиши ми на ЛС!!!!!!
Моля те!!! Мисля, че открих един човек, когото търсех!!!! И аз съм била Опер във Франция, и аз имам подобна история, даже бях писала тук!!!щ
Простете за Офф-а/.  bouquet

# 153
  • Мнения: 109
Познавам едно момиче от дом, което мечтае да стане чистачка...наистина. Ако й се случи подобно нещо като на момичето от темата, тя ще бъде истински щастлива. Това, че повечето хора не могат да разберат това, е техен проблем.
Океания прави добро за момичето сега, в този момент, бед да има претенции към правителство, държава, липса на закони и т.н. Докато тези неща се оправят, много хора като нея могат да помогнат. Тя го е направила сега. И заслужава поздравления.

# 154
  • Мнения: 3 634
И ние имахме вкъщи момиче, което донякъде се припокрива с цитираната история. Разликата беше, че е от соц. слабо семейство и плака много когато трябваше да се върне при тях. Аз обаче я наричах "доведена сестра", като влагам цялата нежност и любов в тази дума и точно така се държах с нея. От това лято ще я наричаме вече "кръстницата".  Mr. Green

# 155
  • Мнения: 4 195
И ние имахме вкъщи момиче, което донякъде се припокрива с цитираната история. Разликата беше, че е от соц. слабо семейство и плака много когато трябваше да се върне при тях. Аз обаче я наричах "доведена сестра", като влагам цялата нежност и любов в тази дума и точно така се държах с нея. От това лято ще я наричаме вече "кръстницата".  Mr. Green
това е чудесно, малкия сладур от аватара ти ли е кръстила Hug

# 156
  • Мнения: 3 634
това е чудесно, малкия сладур от аватара ти ли е кръстила Hug

Ще го направи това лято. Търсим кръстник! Давайте ергените.  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт