Хранене на деца по градинките - как го приемате?!

  • 7 620
  • 221
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 62 595
Под човешки правила разбирам такива правила, които са много елементарни, не изискват кой знае какво усилие от страна на човек и са в услуга и полза както на него, така и на околните и така се живее по-лесно и спокойно. В повечето случаи не се изисква голямо умествено и физическо усилие да се изчака един светофар.
Дразня се, защото поведението не опира само до санкции, а до вътрешно усещане за правилно-грешно, приемливо-неприемливо, позволено-непозволено. Не разбирам какво печели, например, една майка, която храни детето си на улицата с всякакви боклуци и после хвърля опаковката на пясъчника. Какво печели един баща, който пресича с детето си на червен светофар? В първия случай същото дете на същата тази майка ще играе на мръсия пясъчник и ще се е натъпкало с консерванти, оцветители и всякакви вещества без никаква хранителна полезност. Във втория случай едно, че детето после и като е самичко няма да спазва правилата и второ, със сигурност такова поведение е рисковано за живота.

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 14:53 от RadostinaHZ

# 61
  • Мнения: 9 990
ooooo, много излезна извън темата, заби в посоки, дет спиране няма...ходи сготви нещо.....не се нерви толкова  Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 4 052
RadostinaHZ, сега те разбрах и съм напълно съгласна с теб.  Peace Като изключим онази част за българския нрав,бит и т.н. обобщения.  Ако и на нас ни треснат същите санкции като в Германия, примерно,след 3-4 поколения и ние ще сме като тях.

# 63
  • Мнения: 9 052
Д.И.Р. давам и zрънчеовци и сладоледи и бонбонки, но само като награда, десерт, малко удоволствие. Малкия интересно не се вманиячАва. Вчера отидохме на макдоналдс zа да го zарадваме , иzяде 3 картофки , това му беше. Иска гумени мечЕта давам 2 в паница и в нея наряzва киви, диня ... и давам всичко си омита . Иска вафличка и получава, не давам вафличка, zащотот на мен така ми е по лесно. ИСка шоколад, давам, отхапва малко и другото ми го връща. Иска сладолед, сядаме ,купувам , хапва 2 лъжички и ми го връща . Моето дете си е ОК, но не zнам в цялата таzи картина в кой момент трябва аz да си zасипя главата с въпроси, като вzема сладолед на малкия къде да се скрием, така че майките, на които децата им прекаляват с "десертите"  да не си съzдават проблеми  newsm78

# 64
  • Мнения: 17
По паркове, улици и площади непрекъснато някой нещо яде. Други пък пушат, трети пият бира /и на мен ми се допива, ама търпя/. Не може да забраним на целия свят да живее, за да може някой да си отглежда здравословно детето. Не можем и да заставим всички деца да ядат по едно и също време - ако твоето ще трябва да обядва след половин час, то моите вече са обядвали и могат да си хапват каквото им сърце пожелае.
Съгласна съм

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 179
Д.И.Р. давам и zрънчеовци и сладоледи и бонбонки, но само като награда, десерт, малко удоволствие.
Добре, радвам се за теб, и аз горе долу така... Само не разбрах, що се обръщаш към мен..

# 66
  • Мнения: 9 990
Жабата дил, ами така е,всеки си се награждава и черпи по време, удобно за него.Как да кажа-да, ще се почерпим, ама не сега, защото Гошко ще се подразни, ще поиска и той и после майка му ще ни се сърди на нас, че не иска да вечеря.Особено впечатление ми прави това със сладоледа  и на мен...За мен е нормално черпавката на 5 деца да съвпадне с нашата такава.

# 67
  • Мнения: 639
По принцип една голяма част от храната която се консумира въобще  /не само зрънчовците ит.н.боклуци/е извън менюто на моето семейство и на децата ми.Така са научени,така се хранят.Нито децата на вън,нито децата в училище,нито децата по парковете и градинките са пречка за храненето на мойте деца.Въобще не се впечатлявам от това кой и кога по какъв начин храни детето си.Самата аз хранех малката си дъщеря до като беше бебе и преди да тръгне на градина основно и само на вън.Просто в къщи се прибирах ме само вечер,така че това беше варианта.Естел е и дете което по принцип избира много храната и никога не взима да яде нещо просто ей така.Няма и режим на хранене,което също въобще не ме тревожи и не се вайкам за определени часове на закуска,обяд и вечеря.
Колкото до другите държави: Не е вярно ,че хората не си хапват по-паркове и градинки .Даже си хапват и по площадите седнали на земята.Друг е въпросът,че имат съзнанието,да си изхвърлят отпадъците в кошчето,но и такива не липсват на всяка крачка,както и ръкавици,за животински ...........работи.

# 68
  • Мнения: 4 451
Не се дразня.

# 69
  • Мнения: 9 990
Сега за друго се сещам.Дребната е на годинка.Плюе си супата демонстративно.Не е злояда де, не тикам лъжица до откат.Обаче като се втренчи в устата ти това дете-каквото и да ядеш, в което и да е време-то преглъща срещу ти и иска, посяга, мрънка.Подадеш му-плюе-т.е.-не си разваля обяда или вечерята там с похапвания между тях...Аз си мисля значи-да спра да ям у нас, да забраня и на сестра и, че да не се дразни, какво ще кажете? Thinking

# 70
  • Мнения: 1 049
Хайде сега, и на Запад си имат кусури и децата сьщо си похапват по паркове и градини.  Laughing Мен пьк ме дразни, че никоя друга нация не може да се оплюва толкова добре сама, както го правим ние. Я вземете да кажете и някоя хубава страна на бьлгарина, че излязохме големи простаци....... Rolling Eyes


А по темата, аз лично гледам детето ми да си изяде каквото има в кьщи или ако се налага да сме навьн да не е непременно на детската площадка. Понякога е яла навьн и сред други деца, но в такива случаи не си позволявам да дам нещо на чуждо дете без да имам разрешението на майка му.  baby_neutral

# 71
  • Мнения: 2 211
.... Понякога е яла навьн и сред други деца, но в такива случаи не си позволявам да дам нещо на чуждо дете без да имам разрешението на майка му.  baby_neutral

 Peace Ето това е най - приемливото.

# 72
  • Мнения: 17 407
Не се дразня. Детето вижда, приисква му се- или купувам или нещо там друго се уговаряме. ЛЯтото гледах д аизяжда всичко преди градинката, за да не дразним, че имаше едно, дето не му разрешават, но то ходи и директно бърка  в пликчето с мръсните си ръце. Отделно, дет не пита може ли, не може ли Grinning

# 73
  • Мнения: 1 898
Не разбирам какво печели, например, една майка, която храни детето си на улицата с всякакви боклуци и после хвърля опаковката на пясъчника. ... В първия случай същото дете на същата тази майка ще играе на мръсия пясъчник и ще се е натъпкало с консерванти, оцветители и всякакви вещества без никаква хранителна полезност.
   Искам само да вметна, че храненето на децата навън (пък било то и с боклучава храна) не е обезателно свързано с изхвърлянето на опаковките на улицата. Първото не ми пречи по никакъв начин, а второто наистина би ме подразнило. Но това са две съвсем различни неща.
   Аз също давам на детето си солети по време на разходка, но никога не изхвърлям отпадък извън определените за това места. Ако наоколо няма кош за отпадъци- прибирам в торбичка и си нося  боклука до в къщи.Така че не виждам какво  обществено зло съм сторила заради това, че съм дала на сина си да изхрупа 4-5 солети навън.

# 74
  • Мнения: 9 990
Има една реклама-за миенето на зъбите, как след ядене всеки търка, на улицата, па вода от чистачките от колата взима, па един вади дъвки и почва да дъвче и да им се присмива той колко лесно си е решил проблема.Та-тези едва ли се хранят у дома или в ресторанта само, повечето работещи хора хапват на крак някъде...да не си изям вафлата на пейката в парка срещу офиса, за да не подразня някой, ще вземе да му се прияде... Laughing-ей това беше основното в темата, а не кой къде си хвърля боклука.Дайде за боклука отделна тема-там ще видите, че от тук списващите всички сме мноооого примерни, че и разделно го събираме даже... Whistling

Общи условия

Активация на акаунт