Наддаване 100 г - нормално ли е...???

  • 1 440
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 164
Хора притеснена съм!
първо да кажа че бебка е на 5 месеца и 2 дни - днес ходихме на консултация и лекарката каза че е наддала само 100гр. Shocked незнам дали трябва, но малко се притесних нищо че лекарката след обстоен преглед ме успокои че няма от какво да се притеснявам  Thinking иначе се храни нормално по 150гр. мляко през три часа също и каши и пюрета ваобще не ми е отказвала храна -дали може да е защото нощем не яде  -последното и хранене е към 9-9.30?? newsm78

Последна редакция: чт, 10 апр 2008, 18:32 от Доня Туфиня

# 1
  • Мнения: 403
Щом е наддала е добре.
И щом си хапва значи всичко е наред.Имай повече доверие на педиатъра си.  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 6 268
Според мен няма за какво да се притесняваш. Предполагам, че предишните месеци е наддавала добре. Щом се храни нормално, а и изчакай другия месец да й се направят изследванията, те също ще покажат дали всичко е нормално. Само да ти кажа, че сина ми не наддава много, въпреки че доста похапва - 1м. 1000 гр., 2 м. - 700, 3 м. 300 гр. и все по 300-400 гр. Даже предишния месец не бе наддал нищо  newsm78

# 3
  • Мнения: 9 814
Няма от какво да се притесняваш. След третия месец децата забавят темпа  на наддаване на килограми.  Важно е бебето да е жизнено и редовно да пълни памперса:peace:

# 4
  • Мнения: 1 008
Няма от какво да се притесняваш. След третия месец децата забавят темпа  на наддаване на килограми.  Важно е бебето да е жизнено и редовно да пълни памперса:peace:
Peace Дебело бебе не означава здраво бебе. Имало е месец, в който дъщеря ми не е наддавала нищо.
Както вече ти казаха, имай доверие на педиатъра.

# 5
  • Мнения: 65
Както са писали мамите преди мен много по-важно е бебчо да е усмихнат, спокоен да си хапва, а това че е наддал по-малко не трябва да те притеснява толкова много. Бебчовците растат скокобразно, второ на възраст сте когато започват зъбките да никнат, трето много по-енергични и по-подвижни са и изразходват повече  Peace

# 6
  • Мнения: 4 335
Щом бебето си яде и се 4увства добре не се притеснявай Peace

# 7
  • Мнения: 523
Както са писали мамите преди мен много по-важно е бебчо да е усмихнат, спокоен да си хапва, а това че е наддал по-малко не трябва да те притеснява толкова много. Бебчовците растат скокобразно, второ на възраст сте когато започват зъбките да никнат, трето много по-енергични и по-подвижни са и изразходват повече  Peace
Спокойно.......... Hug

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Щом бебчето е добре - супер  Peace Няма значение по колко наддава  Hug

# 9
  • Мнения: 641
...лекарката след обстоен преглед ме успокои че няма от какво да се притеснявам ...

 Peace

# 10
  • Мнения: 9 973
ние в същия месец качихме 150гр. Peace

# 11
  • Мнения: 2 005
Не се притеснявай  Peaceи ние наддавахме по толкова  newsm78 Мъка ми беше като започнех да го храня , пет пъти на ден и по пет пъти да ми повръща  #Cussing out

# 12
  • Мнения: 953
100 гр са прекалено малко, още повече че пишеш бебето се храни нормално.
На височина иначе пораснало ли е? Колко кг е в момента?
Ако следващият месец пак е наддало толкова малко, смени режима на хранене, включи храни богати на повече белтъчини.
В зеленчуковите пюрета и кашите добави също АМ поне 2 лъжички.

# 13
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Щом бебето си яде и се 4увства добре не се притеснявай Peace
Peace


И моя имаше един период който зорлем беше наддал 100 гр. но затова пък беше дръпнал на сантиметри  Wink

# 14
  • Мнения: 331
А колко тежи бебчето иначе? Дъщерята на моята съседка беше наддала 20 грама преди няколко месеца - никой не се притесни, понеже предишните така или иначе наддаваше по повече. Възможно е и тегленето понякога да не е вярно - кантарите дават отклонения, а и моето бебе като го сложат на кантара изобщо не може да стои мирно (предполагам и с другите е така), а аз си мисля, че има значение къде точно ще падне центъра на тежестта, за да се измери точно (поне аз като се тегля понякога ми дава кило отклонение в зависимост в коя част на кантара стъпя). Ако хапвате добре и растете на височина - няма страшно!

# 15
  • Мнения: 1 243
Щом е наддала е добре.
И щом си хапва значи всичко е наред.Имай повече доверие на педиатъра си.  bouquet


 Peace Peace Peace

# 16
  • Мнения: 4
6tom si hapva normalno zna4i vsi4ko e nared i nqma ot kakvo da se pritesnqva6

# 17
  • Мнения: 728
Няма никакво място за притеснение, колкото повече растът бебетата почват да наддават по по малко, щом си хапва всичко си и е наред, а имай в предвид че сега е и по подвижна и изразходва повече енергия. Иначе представи си какво ще стане ако наддава по 1 кг  на месец - на 3 години вече ще е по тежка от тебе

# 18
  • Мнения: 8 999
За тази възраст не е обезпокоително.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 522
Цитат
Няма от какво да се притесняваш. След третия месец децата забавят темпа  на наддаване на килограми.  Важно е бебето да е жизнено и редовно да пълни памперса.


# 20
  • София
  • Мнения: 4 035
100 гр са прекалено малко, още повече че пишеш бебето се храни нормално.
На височина иначе пораснало ли е? Колко кг е в момента?
Ако следващият месец пак е наддало толкова малко, смени режима на хранене, включи храни богати на повече белтъчини.
В зеленчуковите пюрета и кашите добави също АМ поне 2 лъжички.
Ееееееееееее,стига де! Какво значи 100гр са прекалено малко, това по кои критерии по-точно, ми ако е имало някакво разместване в кантара, а ако е сменена пелената, с която го мерят, а ако предния път не са го измерили првилно,а ако наистина както питаш е пораснало на височниа? Недей да я стряскаш така. Щом лекарката ти е казала,че няма място за притеснение и бебето си се чувства нормално,значи наистина място за притеснение!

# 21
  • Мнения: 27 524
Няма проблем за тази възраст Peace
Синът ми след 6-ти месец спря да качва изобщо, но пък дръпна на височина.

# 22
  • Мнения: 1 966
Аз също мисля че това е нормално, бебетата имат пикове и спадове на растежа  Hug

Педиатърът е този, който ще съпостави цифрите с очевидното състояние и с куп други фактори - сантиметри растеж, грамове наддаване, хранене, изхождане, никанене на зъбки, смяна на храна, климат, сядане, прохождане и всякакви други фактори, които влияят на децата. Щом той е преценил, значи наистина няма нищо обезпокоително.

И за протокола - имам приятелка, чието дете като беше бебе, един месец беше върнало назад с теглото /пак на около 5-6 месеца/, и по същия начин я успокоиха че е нормално. То предните месеци все около 800-900 гр. наддаваше, та....   Grinning имало е накъде да връща

# 23
  • София
  • Мнения: 672
Щом детенцето е веселичко, не плаче, пълни памерса и е доволно, защо се притесняваш?

Нормално е - няма да ти качва по кило на месец Simple Smile А и кой знае - миналия път може да е бил с пълен памперс и неизакан, а сега с празен и изакан Joy Не се втелясвай на някакви си мерки и теглилки - гледай детенце да е здравичко и да си похапва Simple Smile Нима не знаеш че има хора дето тъпчат по цял ден, а са като клечки  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Мляко на 3 часа на 5 месеца!?

На 5 месеца бебето ми беше на 5 хранения в денонощието, от тях 2 - млечни и едно - през ден с млечно съдържание (кашата), през ден (а понякога и по-често) - безмлечна.

# 25
  • Мнения: 96
Защо да не е нормално? И ние точно по това време бяхме наддали само около 150гр. Аз предполагам, че стана така  защото по препоръка на педиатърката тъкмо тогава започнах ранно захранване, а бебето категорично  отказваше  да яде особено зеленчуковите пюрета. В крайна сметка и то милото съвсем се обърка с храненето - по едно време не искаше не само пюре, ами даже и да суче отказваше. После що бил наддал само 100гр...
Обаче си е здраво и даже последния месец пак само около 300гр сме наддали, на 7 месеца.
И като вземат да пишат на опаковките на детските храни и адаптираното мляко някакво количество, което на еди си колко месеца трябва да яде бебето, просто се вбесявам - ами моето пък изобщо не може да изпие толкова адаптирано мляко, колкото пише на кутията. Хайде на 25г да се ядат по 2 филии хляб, а на 30г вече може по 3  Laughing Има нещо, което се казва апетит!
Пълни глупости са това мерките, теглилките  и количеството на храната - като не иска повече как да го накарам на сила....

# 26
  • Мнения: 164
100 гр са прекалено малко, още повече че пишеш бебето се храни нормално.
На височина иначе пораснало ли е? Колко кг е в момента?
Ако следващият месец пак е наддало толкова малко, смени режима на хранене, включи храни богати на повече белтъчини.
В зеленчуковите пюрета и кашите добави също АМ поне 2 лъжички.

на височина е пораснала 2 сантиметра ,а в момента тежи 6.800 иначе зеленчуковите пюрета не ги иска аз започнах с плодови (сигурно сгреших) и от зеленчуковите хапва само няколко вида и то не с апетит

# 27
  • Мнения: 953
100 гр са прекалено малко, още повече че пишеш бебето се храни нормално.
На височина иначе пораснало ли е? Колко кг е в момента?
Ако следващият месец пак е наддало толкова малко, смени режима на хранене, включи храни богати на повече белтъчини.
В зеленчуковите пюрета и кашите добави също АМ поне 2 лъжички.

на височина е пораснала 2 сантиметра ,а в момента тежи 6.800 иначе зеленчуковите пюрета не ги иска аз започнах с плодови (сигурно сгреших) и от зеленчуковите хапва само няколко вида и то не с апетит

Значи детето ти си е напълно в нормата, няма за какво да се притесняваш тогава, още повече че е пораснало и на височина.
Опитай с някоя млечна каша с пасиран плод или плодово пюре  вътре, може да му хареса повече от пюретата.

# 28
  • Мнения: 164
Мляко на 3 часа на 5 месеца!?

На 5 месеца бебето ми беше на 5 хранения в денонощието, от тях 2 - млечни и едно - през ден с млечно съдържание (кашата), през ден (а понякога и по-често) - безмлечна.

малката си ляга към 9-9.30 и става сутрин към 7.30-8 т.е нощем не яде :
сутрин хапва мляко
преди обяд-плодово пюре
на обяд-мляко
след обяд каша или зеленчуково пюре
вечер-пак мляко
 baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт