раница на колелца за 1 клас- за или против

  • 22 621
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 106
против

Против!
– В кално и дъждовно време раницата не може да се вози  и пак се налага да се носи заедно с цялата и "ходова част".
 –В рамките на училището често има стълби и детето ще трябва да я вдига или да я влачи по стълбите.

и на мен са ми това аргументите + по разбитите тротоари колелцата доста бързо ще се скапят, а от там и самата раница

# 46
  • Мнения: 285
Миналата година купих такава раница, но г-жата в занималнята ме помоли да я сменя с обикновена, защото децата си устройват състезание по улиците. Тази год. няма да ходи на занималня. Аз ще го водя и прибирам за това ще го пратя с нея на у-ще. Тези раници си имат +(вете) и -(сите). Побира много и не е нужно да носят допълнителни торбички за багаж (екип по ФВ или плуване). Децата не се превиват под тежеста на учебниците, но ако решат да я метнат на гръб се оказва много неудобна.

# 47
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Бях против преди, после, като видях колко тежат раниците на първокласниците, взехме и такава. Ама не знам - на първия месец циповете се прецакаха и заради всичката пластмаса, не виждам опция за ремонт. Отделно, че у - щето ни е през улицата, ние я носим до там, а вътре стоят в една стая, само за ИТ и занималнята се местят. Т.е. не се налага голямо разнасяне от детето. Наистина при кално и мокро време, е невъзможно да се сложи на гръб заради мърсотията, а отделно, че заради пластмасите и колелцата самата раница без да е пълна, тежи много.

И ЗА, и ПРОТИВ съм.

# 48
  • Мнения: 19
твърдо поддържам идеята за раница с колелца.Дъщеря ми е с такава, ходи и на занималня и смятам, че е по -удобно при всички случаи.

# 49
  • Мнения: 2 134

Против!Освен всички изброени неща,все пак детето не отива на екскурзионно летуване!Синът ми беше тази година в първи клас и наблюдавах деца с подобни раници - мъка...

# 50
  • Мнения: 1 119
Чета и си мисля, редно ли е първолаците да носят толкова тежки чанти. Това е въпрос на организация и вместо да се примиряваме със съществуващата практика трябва според мен да поискаме яснота по въпроса, кое налага учебници и учебни помагала да се мъкнат всеки ден.
Колко тежат раниците на вашите деца?

# 51
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 fanni - един дядо беше казал, че ще даде на министъра (за бившия става дума) с една раница с тежината на ученицеска чанта да мъкне цял ден.

Няма как да печелят издателствата, ако учебниците не са на най-тежката луксозна хартия - вместо на весникарска лека. Пълни са с картинки, които не са и нужни според мен.

# 52
  • Мнения: 1 119
да ти кажа, мисля , че издателствата не печелят толкова много- те са безплатни тия учебници и не се купуват от всички всяка година. Борбата е между издателствата, но защо са тия разнасяния, като може учебникът да бъде така написан, че да не се носи вкъщи, а само домашното да се дава на лист и необходимата страничка текст към него. При седващата промяна на закона пак наново ще се пише всичко.

# 53
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Когато се създаваха тези учебници, си бяха платени от родителите. Моето дете е осми клас сега -  и е от тези, които са имали безплатно в 4-ти и 7-ми клас. При това сега ги препечатиха, преди учебника по математика се попълваше и не ставаше вече за продажба втора употреба, също и бълг и анг език. От всичките знам, че само един ставаше, а как ги направиха сега да не се попълват  newsm78 .Тогава се обадих в една от редакциите, защото освен че бяхме първи, по новата програма, а и ги нямаше ( не смееха да изпечатат повече) и попитах, защо правят така с попълване - а те $Всеки си има своите хитринки$ - е как да не печелят, като дори станаха двойни по цена от тогава, а помагалата всяка година са нови. И тетрадките не са евтини, макар, че мисля, че по-добре без тях.

# 54
  • Мнения: 7 474
Аз взех с колелца, толкова е тежка, че детето на гръб не може да я носи ooooh!
Но пък установих, че на гръб и да иска не става да я сложи, защото убива дръжката.

Последна редакция: нд, 20 сеп 2009, 19:16 от L e o

# 55
  • Мнения: 1 119
Знаете ли колко деца са с гръбначни изкривявания. Безхаберие ли е това от наша страна като родители? Това е голям проблем според мен- вместо да покажем проблема- се опитваме да го решим сами, а пишещите учебници не мислят за този проблем .

# 56
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 fanni права си.


Нашата раница на колелца, не е качвана от синът ми на гръб. Втора година караме с нея. Първата издържа година и половина.

# 57
# 58
  • Мнения: 26
Ортопедите казват, че са още по-вредни, понеже се натоварва само едното рамо и детето го държи назад, вместо изправено.

# 59
  • Мнения: 304
Купих на колелца.Такова беше желанието на първокласничката!Ще купя още една без колелца за кално и дъждовно време.Така ще редуваме + и - и на двете!

Общи условия

Активация на акаунт