Кога да определим дата за секцио?

  • 7 104
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 592
Разбира се,че лекарят трябва да ти каже.Аз имах 2 леки бремености и затова 1-то ми секцио беше на термина,а второто беше 10 дни преди него,но аз държах да е на 27.12 и затова

# 31
  • Мнения: 11 007
Секциото ми беше насрочено 9 дена преди термина.

# 32
  • Мнения: 840
Ами на мен ми го насрочиха 15 дни преди термина.

Мислите ли че ако бебо не е достатъчно износен, или нещо върви примерно седмица назад ще го извадят  newsm78? Малко се притеснявам да не е много рано?

# 33
  • Мнения: 1 100
Колкото повече стои бебчо в утробата по-добре. Peace Аз родих чрез секцио 1 ден след термина, исках 10 дни преди това, но лекарят ми каза, че нямам никакви признаци за раждане. Тогава много му се ядосах, но после не съжалявах. През това време бебчо е надебелял с 500 гр. /според ехографа/- струваше си. Simple Smile

# 34
  • Мнения: 6 274
много ви благодаря на всички за отговорите,аз разбира се ще се консултирам с лекаря ми,но той не е от най-компетентните  Crazy и затова исках да попитам и някои които е раждал така и какво са им казвали  Simple Smile

Щом не е от компетентните,ти какво правиш от него?!
И аз това мислех да питам.  Thinking

# 35
  • София
  • Мнения: 2 686
Датата на моето секцио беше определена за 10 дни преди термин, но бебо реши да излиза по-рано - точно 2 седмици преди термин, и ме срязаха по спешност. И то сериозна спешност, предредих всички планови операции, защото раждането напредваше прекалено бързо. Още ме е яд, че беше седалищно, иначе щях ако не леко, поне да родя бързо.

# 36
  • Мнения: 8 999
Единствено гинекологът, който ти следи бременността може да те посъветва. Обикновено се прави около 10 дни преди термина.

# 37
  • София
  • Мнения: 12 554
Моето секцио бе 12 дена преди термин. Според моята лекарка нямаше смисъл повече Калоян да стои в корема, защото се роди 4340 и 54 см. Но задължително трябва да минеш 38-ма седмица.

# 38
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Моята дата беше 10 дни преди термин. До колкото знам е максимум до 14 дни преди термин, но това зависи от много неща. Лекарят ти ще определи това.
Успех  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 1 522
Две седмици до 20 дена най-много. Това е което аз знам. Моята дата за секциото беше 10 дни преди термина и ми беше доста притеснено да не започна да раждам по-рано. Мисля, че най-важното е да се определи колко е голямо бебчето, за да се вземе решение за датата.


# 40
  • Мнения: 2 960
Доктора трябва да определи ,в зависимост от състоянието на плацентата ти....обикновено се насрочва десет дни преди термина,но колкото повече бебо стои в коремчето на мама -толкова по добре.Моето секцио беше пет дни преди термина.Всичко мина благополучно.Успех и спокойствието му е майката Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз родих със секцио 8 дни преди термин и съжалявам, че го направих, защото датата си я избрах аз. Нямах никаква родова дейност, нито разкритие.
Другият път ще изчакам максимално близо да е до термина, пък ако ще и да пренося. Всеки ден в корема на мама е много важен за бебето.

# 42
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз го направих седмица преди термина. През целия период бях на магнезий. Имам хубаво бебче.

# 43
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Колкото по-близо до термина толкова по-добре.Моето беше 7 дни по рано.

# 44
  • Мнения: 318
Момичета благодаря ви за отговорите  Hug

Общи условия

Активация на акаунт