И пак за НОИ!

  • 4 931
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
Имам позната ,която не си е получавала майчинството от месец декември.Не само НОИ а цялата ни оправия е такава.На мен вместо220 лв.ми преведоха 180лв,и когато ходих да се по разправям една касиерка ми вика*ти пък за 40лв се разправяш*.Не съм за парите,а за това да се спазва закона.Ана онази касиерка и обясних че с 40лв мога да си купя памперси  на детето си.
и аз взех 180 лв. за декември #Cussing out

а на мен днес ми превеждат 790лв. за периода декември-март

# 16
  • Мнения: 4 406
Преди всичко си проверявайте работодателят дали ви е внесъл болничния в НОИ.
и дали ,ако са внесени, нещо не е оббъркано. в моя случай- забравен печат на гърба. върнаха болничния след 1 месец.

# 17
  • Мнения: 2 068
Цитат
Преди всичко си проверявайте работодателят дали ви е внесъл болничния в НОИ.
това наистина е така но за какви болнични говорим след 7 месец  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 932
И аз си чакам все още парите за март  Confused. Вчера говорих със счетоводителката, от нейна страна всичко е наред, само ми спомена, че и другите майки от фирмата и те на са получавали и че в НОИ имало проблем така и не разбрах какъв.
Иначе и на мен ми писна вече, защото и ние разчитаме на парите от майчинството ми , колкото и да са малко, но то в тая държава само с една заплата не е възможно да се гледа семейство , нормално колкото и да се напъва таткото. Виж ако заплатата му беше европейска , както са и цените , то със сигурност няма да ми трябват парите им, но това е друг проблем и въпрос.
Важното е че от НОИ пари няма.

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Аз пак ви казвам, че проблемът не е в НОИ.Как на мен всеки болничен ми го изплащат точно на 46-ия ден от издаването му?Нямам нито връзки, нито акционерно участие в НОИ.С моя позната си взехме заедно болничните от ЖК, моите ги изплатиха на време, нейните 4-и месец ги няма.

  По миналите теми писах как не ми бавят парите и вчера си мислех дали от много приказки няма да се опаря и аз.Болничния ми беше след връщане на работа и се опасявах да не ми забавят парите.Но на банковата сметка видях, че точно в 11ч. ми е направен пълен превод на очакваната сума.
  Тормозете си счетоводителите на фирмите в които работите!

# 20
  • София
  • Мнения: 932


 Аз пак ви казвам, че проблемът не е в НОИ.Как на мен всеки болничен ми го изплащат точно на 46-ия ден от издаването му?Нямам нито връзки, нито акционерно участие в НОИ.С моя позната си взехме заедно болничните от ЖК, моите ги изплатиха на време, нейните 4-и месец ги няма.

  По миналите теми писах как не ми бавят парите и вчера си мислех дали от много приказки няма да се опаря и аз.Болничния ми беше след връщане на работа и се опасявах да не ми забавят парите.Но на банковата сметка видях, че точно в 11ч. ми е направен пълен превод на очакваната сума.
  Тормозете си счетоводителите на фирмите в които работите!

Просто имаш късмет, не си единствена де, но и тези на които ги бавят или превеждат по-малко пари от реалните,  а всичко е наред счетоводно не са малко.

# 21
  • Мнения: 126
Затова на место и яка разправия на високо ниво.
Няма друг начин.



Аз съм от провинцията, но фирмата е регистрирана в Сф. Когато ходих на място пак не ме пуснаха да вляза а любезно ми обясниха по телефона. Не съм получавала пари от Декември. Вече не знам къде да си ги търся.

# 22
  • Мнения: 525
Рая, къде не те пуснаха да влезеш?
Пускат, и при директора пускат, и то със сигурност, стига да си бесен.

Биляна, понякога счетоводителите са изрядни...

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз пак ви казвам, че проблемът не е в НОИ.Как на мен всеки болничен ми го изплащат точно на 46-ия ден от издаването му?Нямам нито връзки, нито акционерно участие в НОИ.

Аз също нямам проблеми с изплащането на болничните от НОИ. Стига касиерката ни да се накани да ми го внесе, се е случвало да ми го изплатят в рамките на 1-2 седмици. На мъжа ми го изплатиха още по-бързо.
А и винаги са били много любезни, когато съм правила справки. Аз си ги правя по мейла им и ми отговарят с пълна и изчерпателна информация още на другия ден.
Не знам защо при някои от вас се получава такова забавяне  Thinking

Някой знае ли кои са двата дни от седмицата, в които са започнали да изплащат? Преди беше само в четвъртък.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 524
и вторник доколкото разбрах Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 1 735
УРА!С 3 СЕДМИЦИ закъснение и 30лв. по-малко си получих парите за март.Може би само според НОИ март е по-къс месец с около 2 дни от февруари. hahaha Joy Joy Joy

# 26
  • Мнения: 2 068
ще ти ги платят но знае ли се кога  Whistling
аз чакам да ми доплатят 5 дни от декември

# 27
Според мен тези хора си изкарват пари на чужд гръб.Направете си сметка колко пари са забавени и каква е лихвата за един месец престой в банката.Вече направих пътека до НОИ #Cussing out. Почти винаги бавят парите и докато не си подам жалба не се сещат да ги изплатят.А аз завися точно от тези пари.Омръзна ми да живея със заеми.Чувствам се унижена.Висим едва ли не като просяци пред НОИ.Не мислите ли че е крайно време да бъдат осъдени?

# 28
  • Мнения: 525
И не само.
Нека плащат неустойки за всеки един ден закъснение, да ги видим тогава...

# 29
Хайде да направим нещо.Незнам и аз точно какво и как. Аз ще ги изтърпя още един месец и край.Въпросът е принципен.Смятам че никоя българска майка не е заслужила това унижение.

Общи условия

Активация на акаунт