Кога ще проходи?

  • 3 095
  • 53
  •   1
Отговори
Цитат
Zdraveite,az sum maika na 11 mese4no momi4ence i skoro se registrirah tuk!O6te nikoi ne poznavam,no s neturpenie o4akvam da spodelq svobodnoto si vreme s vas! imam 1 vupros-koga 6te prohodi moeto momi4ence? Nqma nikakvo jelanie daje sama da se pridvijva? Pomognete!!!!

Здравейте,аз съм майка на 11 месе4но моми4енце и скоро се регистрирах тук!О6те никои не познавам,но с нетърпение о4аквам да споделя свободното си време с вас! имам 1 въпрос-кога 6те проходи моето моми4енце? Няма никакво желание даже сама да се придвижва? Помогнете!!!!

_______
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 14:12 от Ellypr

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Никой тук не може да ти каже кога ще проходи детето ти!Ако имаш някакви съмнения за проблем я заведи на ортопед за да я прегледа.Иначе децата са различни, няма еднозначен отговор на този въпрос  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 4 447
Добре дошла! Hug

Пиши на Кирилица! Peace

Детенцето ти ще проходи, когато е готово.
Точни месеци за прохождане няма.

Моят син проходи на 1г. и 2м.
Започна да се пуска сам на 1г.3м.

Едва сега на 1г.4м. вече ходи сравнително стабилно.

 Grinning

# 3
  • Мнения: 983
Виждала съм дечица на по година и два-три месеца, на колкото е и моят син, които още не ходят. Той проходи две седмици преди да стане на годинка. Но за сметка на това едва сега прави първите си опити да лази  ooooh! Така че всичко е крайно индивидуално.

# 4
  • Мнения: 630
когато е готово детенцето -тогава ще проходи. Горната граница за прохождане е 18 месеца. Ако смяташ, че има проблем консултирай се с невролог и ортопед. Иначе, остави детенцето на спокойствие да си се развива със собствени темпове. Simple Smile

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Както вече са ти писали и другите майки всичко е строго индивидуално. Всяко дете се развива със собствени темпове и не може да бъде сравнявано с друго. Така или иначе на 11 месеца малко деца ходят. Обикновено това се случва около навършването на първата година.

# 6
  • Мнения: 146
Здравей, много по-важно е за детето ти да пълзи дълго, отколкото бързо да проходи. Не я слагай в проходилки и и позволи сама да се развива.

# 7
  • Мнения: 1 691
О, не се притеснявай Simple Smile Ще проходи - когато й дойде времето.
Ако това ще те успокои, моят син за първи път успя да седне сам чак на 8 месеца, изправи се на 9 и половина, на 11 месеца се научи да пълзи, на 1 годинка започна да се придвижва с подпиране по мебелите, проходи на 1 г. и 3 месеца, а едва от 1 седмица (вече е на 1 година и 5 месеца) се осмелява да ми пусне ръката, когато сме навън.
Когато бяхме на консултация при ортопед (профилактичният преглед за луксация, който се прави на 3-4 месеца), той ни каза, че колкото по-късно проходи детето - толкова по-добре за костите и ставите му.
И както ти е писала meshko106, горната граница е 18 месеца - дотогава няма никакъв повод да се притесняваш. По-скоро се радвай на последните си спокойни дни, преди да започне да ти се схваща гърбът от водене за ръчичка и да ти отмаляват краката от гонене на тичащо човече Simple Smile

# 8
Благодаря за съветите! В понеделник правим 1 годинка,а нашият батко,който сега е на 8 години ,на тази възраст беше ве4е проходил!А тя даже и не пълзи! Мързеланка!  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 784
Всяко детенце е различно. Синът ми проходи рано, на едната ми приятелка момиченцето на годинка. Имам приятелка в Германия, нейното момиченце проходи на годинка и 5 месеца и го брояха за нормално. Там дори ги съветвали детето да не си стъпва на крачетата до към 10-11 месеца. Имай търпение. Ще проходи детето, не се дразни като гледаш другите. Твоето може да изостава в едно, но да напредва с друго.

# 10
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Детенцето ти ще проходи, когато е готово.Не го сравнявай с другите деца ,всяко детенце си е индивидуално. Синът ми проходи на 1г1м.

# 11
  • Мнения: 9 814
Когато му дойде времето, тогава ще проходи. Нормално децата прохождат между 9 и 13 месечна възраст. А относно пълзенето: то не е задължително при всяко дете. Дъщеря ми проходи на 9 месеца и половина, а започна да пълзи след като навърши годинка.

# 12
  • Мнения: 14 133
И аз да внеса малко успокоение.  Laughing Синът ми проходи на 1г.3.мес.  Sunglasses

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И моето дете проходи по-късно-на 1г и 3м в къщи и на 1г и 4м навън  Grinning.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 105
когато е готова - нито по-рано, нито по-късно.
не я насилвай и не я сравнявай с другите деца.

# 15
  • Мнения: 210
И аз ще ти напиша,нещо което писано и от другите майке.Когато е готово детенцето ,тогава ще проходи.Моята дъщеря проходи на 1 годинка,до тогава пълзеше и я беше страх да се отпусне и да тръгне сама.Но изведнъж се отпусна и тръгна самичка.Имам познати чийто дечица проходиха на 1г и 3 месеца.

# 16
  • Мнения: 1 701
Дъщеря ми не пълзеше изобщо, проходи на 1 год. и 1 мес., а месец по-късно се пусна от ръката ми. Споко!  Grinning

# 17
Много благодаря за успокоителните думи! Ще се опитам да мисля по-малко за това!  newsm10

# 18
  • Мнения: 307
Моите деца и двете проходиха на около годинка и без никакъв стрх от тяхна страна , така че детето само ще ти покаже кога е готово. newsm10

# 19
  • Мнения: 1 897
Някои деца прохождат на 10 месеца, а други на година и 6 месеца.
Кога ще проходи твоето-времето ще покаже.Не се тревожи излишно.Няма непроходило дете.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 761
Ще проходи когато тя реши, че е готова за това Simple Smile
Дияна проходи на 1,2г. Падна, малко се уплаши. Проходи стабилно на 1,3г.
Децата се развиват различно.

# 21
  • Мнения: 5 026
Когато е готово, тогава ще проходи  Peace
Моя син проходи на 1г2м.

# 22
  • Мнения: 12
Както вече са ти отговорили всички мами, всяко дете е различно Peace Но ако все пак нещо те притеснява, можеш да посетиш ортопед.

# 23
  • Мнения: 674
Моята Габи ходи за ръчичка от 10-месечна, сама по мебелите също, но проходи истински сега - на 1год. и 2 месеца.  Peace

# 24
Ходих на ортопед! Каза,4е вси4ко е наред!А сега пием калции за да спре да боледува и да стъпи здраво на кра4ката си! Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 138
Моят син проходи на 1г.4м.
Не се притеснявай когато се почувства готово детето тогава тръгва.
 Hug

# 26
  • Мнения: 770
Когато и дойде времето за ходене! Няма защо да се шашкаш. Моята Сиянка проходи на 1 г и 2 месеца, но защото много се страхуваше да се отпусне сама. Като излезате навън, опитвай се да я водиш, може да и хареса Wink

# 27
  • Мнения: 474
Всички майчета са ти казали това, което мисля и аз..... Алекс сега почна да се пуска самичка....
Не можеш да научиш детето си да ходи.... това се прави инстинктивно.... няма страшно....пък и я се замисли  Wink, ще си почиваш още малко, пък после като проходииии...... Whistling...няма спирка...  Hug

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
При всички деца е различно-моят син проходи самостоятелно на края на 8-я месец,а дъщеря ми на 11 месеца  Peace

# 29
  • Мнения: 27 524
Няма какво да помагаме, ти закъде бързаш?  Grinning Когато е готова и й дойде времето - тогава. Синът ми проходи точно на година и 6 месеца  Mr. Green

# 30
  • Мнения: 1 477
И аз се успокоих от отговорите ви.Ние сме на 1г. и 2 седмици.Ходи ако някой го държи за ръчичка(сам не смее да се пусне).Като чета в отчетната и се бях притеснила(почти всички наборчета вече ходят Rolling Eyes).

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Ще проходи,не се тревожи.Твърде рано и е.А и мен ако ме питаш,хич не бързай...после нямат спиране ooooh!

# 32
  • Мнения: 187
Зависи от детето.Големият ми син направи първите си самостоятелни крачки на 10 месеца и половина.На малкият ми син те първа му предстой.

# 33
  • Мнения: 1 367
Аз също се задавам този въпрос,но вече спрях да сравнявам сина си с другите деца.Вече почти четири месеца се водим за ръчички-първо за две,сега за една.Прави сам крачки,но се страхува.Точно този период е най-уморителен за майката.Детето вече е един малък изследовател на околния свят,но все още не може самичко.Затова се започва едно безкрайно обикаляне с него,чувстваш се като някакъв негов придатък.Така че както вече са ти писали,не се тревожи и се наслаждавай на последните спокойни дни.Тук хиляди пъти е писано-няма здраво дете,което да не е проходило,когато се е почувствало готово.Но ако въпреки всичко се тревожиш,заведи го на ортопед да го види.

# 34
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Дъщеря ми не пълзеше изобщо, проходи на 1 год. и 1 мес., а месец по-късно се пусна от ръката ми. Споко!  Grinning

С Алекс абсолютно същото. Няма какво да те притеснява, всяко дете е различно.

# 35
  • Мнения: 9 973
има време Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 186
Ние проходихме самостоятелно на 11 месеца Peace.....но това е много относително и никой неможе да знае,кога ще проходи детето му...децата се развиват напълно различно едно от друго Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 408
Ортопедът при които ходихме на консултация ми каза- колкото по-късно, толкова по-добре.
Най-добре бил периода от 1година и един месец, до 1 и два месеца. Това е мнение на много добър детски ортепед, така че не се притеснявай.

# 38
  • Мнения: 1 155
Здравей и добре дошла!   bouquet Всяко дете си е индивидуално. Дъщеря ми е на 1.1 г. ходи доста добре, но само ако си я хванал за ръка, иначе сяда инстинктивно на земята. Просто още я  е страх да се пусне самичка. Детето ти само ще проходи, като се чувства готово. Не мисля, че има място за притеснения.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
Ха-ха, ами когато тя си реши!

# 40
  • на пистата
  • Мнения: 5 839
като му дойде времето  Laughing
моя син пълзи от 5ят месец,сега е на 10месеца и хал хабер си няма от крачки като го изправя той сяда,по-удобно му е да пълци

# 41
  • Мнения: 22 879
Ще проходи,когато е готово за това.

# 42
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Когато е готово, тогава ще проходи   Hug
Моето момиченце проходи точно на 1 си рожден ден, но се държеше по мебелите, чак на годинка и 1 месец се пусна и тръгна сама. Прохожда отведнъж, без да има признаци Grinning

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
когато е готова - нито по-рано, нито по-късно.
не я насилвай и не я сравнявай с другите деца.
Peace

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Ми "като му дойде времето". Моето синче например реши, че 1г. и 2м. е най-добрата възраст за това, а колко ми се искаше да припка на първия си рожден ден.......  Wink

# 45
  • София
  • Мнения: 4 588
Няма "по-добре" и "по-зле" в тази ситуация. Това е естествен процес, който не зависи от нас - нито може насила да накараме децата да ходят, нито може да ги спрем. Моят син проходи много рано и доста неочаквано - в края на десетия месец, но изобщо не съм се притеснила, нито пък съм се вайкала, че токова рано се случи. Даже се радвам, а и ми е по-леко отпреди, когато постоянно ми се увисваше на ръцете. Grinning
Мъжът ми също е проходил рано и като гледам нищо му няма.

Не се притеснявай, когато е готова, ще прходи. Wink

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 10:06 от passion

# 46
  • Мнения: 274
детето ще си проходи когато му дойде времето както казват бабите. Има деца които прохождат на 9 месеца има които прохождат на 1,5 год. Така ,че споко то детето само ще си покаже и ще си тръгне като се почувства готово за това.

# 47
  • София
  • Мнения: 928
Ще проходи, когато се почувства готова  Peace

# 48
  • Мнения: 686
Дъщеря ми проходи на1 и 4 мес.,без да е имала проблеми,просто си проходи по-късно!

# 49
А леле -много -много ви благодаря!!!!Вие сте супер!Сега не се втренчвам така в горкото дете #Crazy Joy

# 50
  • Мнения: 1 103
Спокойно няма дете което не е проходило. Ние тръгнахме от 10 месеца а нашия батко  newsm78 около годинка.

# 51
И нашият батко проходи рано ,аз затова си мислех,че не е редно тя да е толкова мързелива!Но...ще си чакам! Ще се чуе като тръгне

# 52
  • Мнения: 1 671
Не се притеснявай, няма дете да не е проходило. Още явно не е готова за това. Не я насилвай!

# 53
  • Мнения: 1 479
Когато само си реши. Peace

Общи условия

Активация на акаунт