С какво си миете прозорците?

  • 49 696
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 459
Мия ги с препарат за прозорци и домакинските кърпи - хартиените. Една приятелка ме научи и вече ми е супер лесно и бързо. Преди търках с вестници.

Миенето с вестници не е защото, някой пред нас не се е сетил да го прави с кърпа или кухненска хартия, а защото оловото, което се съдържа във вестникарското мастило придава така желания блясък на стъклата.....

Явно не четеш добре написаното от други. Имам предвид, че с домакинските кърпи е по-лесно.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 460
Преди ги миех с гюдерия, вода и вестници.Сега ги мия с това,което искаш да си купиш и препарат за стъкла, в момена ползвам Klin универсал със спирт.Напръсквам стъклото с препарата, минавам с намокрена широка част, която е от някавама мъхеста материя  да изтъркам мръсното и обирам с гумената част.Става бързо.

# 17
  • София
  • Мнения: 39 759
Стъклата на балкона пръскам с препарат за стъкла, използвам гъбата и след това обирам с гумата. Особено като сложа удължител мога спокойно да измия и най-високите стъкла. За другите стъкла използвам препарат и микрофибърна кърпа. Подсушаването оставям на мъж ми.

# 18
  • Мнения: 121
Препарат за стъкла, вода и микрофибърна кърпа.
Peace

# 19
  • Мнения: 8 999
Страхотни са тия чистачки.
Вземи си и един препарат с пръскалка.
Първо пръскаш с препарата, търкаш малко с гъбата,
обираш с гумата - и готово.
Миенето на прозорците става много бързо.

А не се ли стича надолу по стените под прозорците?

# 20
  • Мнения: 19 483
Страхотни са тия чистачки.
Вземи си и един препарат с пръскалка.
Първо пръскаш с препарата, търкаш малко с гъбата,
обираш с гумата - и готово.
Миенето на прозорците става много бързо.

А не се ли стича надолу по стените под прозорците?
Ами стича се, особено ако прозорецът ти е с по-голяма площ. Така ис напарвих не едно и двепетнана стената, защото нямам перваз отдолу. Аз ги мия с микрофибър, препарат или само вода. По-удобно ми е, защото така мога да измия и рамката на прозореца.

# 21
  • Мнения: 9 991
Аз със стеч кърпа , която само се мокри и изстисква добре  само да е влажна. Без препарат , много е подходяща за хора с алергии към препарати.Моята ми е донесена от Гърция може и тука да ги има не знам.А за чистачките също чистят хубаво ама не от тези за 1 лев.А хубавите знам че са скъпички, но нямам идея колко., може и да греша.

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 13:14 от adelinda

# 22
  • София
  • Мнения: 1 936
Днес си купих чистачка с гума и Clin /с алкохол/. Чистачката струва 10,60 и отделно си купуваш дръжка ако искаш.
Измих си прозорците на двете стаи за половин час и станаха супер!
Не знам дали от препарата или от чистачката /и двете ги ползвам за първи път/, но прозорците се измиха перфектно и стана супер бързо.
Много съм доволна   bouquet

# 23
  • Мнения: 4 970
А навсякъде ли го има този препарат с алкохол newsm78 Дайте идеи къде да го търся

# 24
  • София
  • Мнения: 1 936
А навсякъде ли го има този препарат с алкохол newsm78 Дайте идеи къде да го търся
Аз го купих от Фантастико, предполагам, че трябва да го има навсякъде.

# 25
  • Мнения: 307
Аз съм много доволна от гумената чистачка . Откакто я имам си реших проблема със "замазването" и много бързо си приключвам почистването - ползвам само мокър парцал и след това обирам с гумата. Ако има мазни петна слагам и малко препарат за стъкло.

# 26
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Като се отвори дума за вестниците, на мен ми се струва, че се драскат стъклата след продължителната им употреба. Фино, но се драскат.

По темата - с чистачка с гумен накрайник, препарат + домакинска хартия

# 27
  • София
  • Мнения: 80
С препарат и памучна кърпа.

# 28
  • Мнения: 1 269
Тези чистачки с дълги дръжки ми решиха проблема на новата дограма, дето има 2 неотваряеми крила. Вече и отвъншната страна мога да ги почистя без проблем. Да не говорим, че става много по-бързо ! Hug

# 29
  • Мнения: 4 970
Да сте живи и здрави, че  ми казахте за този Clin Hug Купих  си го и вчера имаше "акция-прозорци".Чисти перфектно и с блясък.Днес продължавам Peace

Общи условия

Активация на акаунт