Още една абсурдна случка

  • 6 796
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 332
Същата случка с майка ми и баща ми. Миналата год. есента отиват на екскурзия и на аерогарата при получаване на билетите като са въвели данните от ЛК на баща ми се оказал за национално издирване и точно за същото - свидетел по дело ( той работи в главната инспекция по труда и често му се случва да е свидетел по някое дело). Дошла полиция веднага тъкмо се разбрали като се върне от почивката да даде показания и тръгнали да се качват на самолета, майка си дава ЛК и същата работа  Joy, добре, че поне полицаите са се оказали разбрани, че щяха да си изпуснат екскурзиятя.

# 31
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Наистина, добре, че си видяла съседа ти навреме, че като нищо са можели да го пребият.

# 32
  • София
  • Мнения: 15 463
Ааа, за това сина не смее да се прибере от 4 години. И той е свидетел по дело за убийство  и го търсиха десетина пъти с призовки у дома.Работеше в ключарско ателие и беше отключвал апартамент в който е имало труп. После се оказа, че е отключил на убийцата, а тя разфасовала трупа и го беше изнесла в черни чували из зона Б5.Всеки път им казвах ,че не е в България и те пак идваха. Той се съмнява,че ако е обявен за национално издирване  няма да го пуснат да си отиде,а ако не се върне ще си загуби и работата и квартирата там.

# 33
  • Мнения: 1 312
Ааа, за това сина не смее да се прибере от 4 години. И той е свидетел по дело за убийство  и го търсиха десетина пъти с призовки у дома.Работеше в ключарско ателие и беше отключвал апартамент в който е имало труп. После се оказа, че е отключил на убийцата, а тя разфасовала трупа и го беше изнесла в черни чували из зона Б5.Всеки път им казвах ,че не е в България и те пак идваха. Той се съмнява,че ако е обявен за национално издирване  няма да го пуснат да си отиде,а ако не се върне ще си загуби и работата и квартирата там.
Звучи много зловещо Shocked

# 34
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Давностите иначе би следвало да са изтекли.
Какви са давностите за такова нещо?

# 35
  • София
  • Мнения: 15 463
Звучи много зловещо Shocked
Вярно е зловещо, но той няма начин да знае на кой отключва.Казала е,че си е забравила чантата и ключовете вътре.

# 36
  • Мнения: 740
Няма давност за свидетели. Ако ще и делото да се точи 20 години, свидетелите са длъжни да оказват съдействие.
Тайна, косата ми настръхна Shocked

# 37
  • София
  • Мнения: 15 463
Simma, той тогава е дал писмени показания в полицията кога го е викнала, какво му е казала, как се е държала и така.Той не е влизал вътре и не виждам какво повече би могъл да каже в съда, та да го търсят.А както казваш,че няма давност, така може цял живот да си е обявен за издирване.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Давностите иначе би следвало да са изтекли.
Какви са давностите за такова нещо?

Давност за наказателно преследване, не за свидетелствуване. Давностните срокове са различни за различните деяния.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 890
Ааа, за това сина не смее да се прибере от 4 години. И той е свидетел по дело за убийство  и го търсиха десетина пъти с призовки у дома.Работеше в ключарско ателие и беше отключвал апартамент в който е имало труп. После се оказа, че е отключил на убийцата, а тя разфасовала трупа и го беше изнесла в черни чували из зона Б5.Всеки път им казвах ,че не е в България и те пак идваха. Той се съмнява,че ако е обявен за национално издирване  няма да го пуснат да си отиде,а ако не се върне ще си загуби и работата и квартирата там.
  Спомням си го тоя случай, тогава живеех в Зоната.  Peace
  Имаше и друг случай - един студент в Англия си идва в БГ за 1 месец, като води и двойка англичани, които търсят да си купят имот. На летището в Бг го арестуват, без никой нящо да обясни. Оказва се, че преди да замине, е докладвал в полицията за откраднат телефон. После откриват крадеца, пращат призовка на нашия човек да дойде да свидетелства, естествено той вече е в чужбина. И след 5 години мисля, като решава да се прибере лятото - изненада !  Mr. Green
 За мен това е абсурдно, има нещо много сбъркано в цялата работа.

# 40
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
А за мен най-абсурдното е, че човек вижда нещо, без да иска - просто в момента се озовава на неподходящото място в неподходящото време. И после - аре в съда, щото си свидетел! Ама няма "Не искам, няма недей!" - видял си и си длъжен да дойдеш в съда да кажеш какво си видял и чул. Ама че човекът може да не ще - няма такъв филм. Ако не иска да свидетелства, го наказват първо със задържане за 24 часа, а после вече не знам. Е, къде си ми е правото да откажа да свидетелствам, питам аз! И отговор не ща, щото го знам ...

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Наистина, добре, че си видяла съседа ти навреме, че като нищо са можели да го пребият.
По-голяма глупост от това не бях чувала.

# 42
  • Мнения: 822
При такава система е напълно нормално, хората да не искат да свидетелстват и да се крият в дупките си... И може и някой да е доволен от ситуацията и затова да няма желание да я промени...

Не зная за други държави, но при нас от доста време вече има специална анонимна телефонна линия, където може да се съобщава за криминални прояви... Никой не ти иска име, адрес или телефон...
Нямам идея, как филтрират обажданията и как после работят по самия случай, каква е успеваемостта в разследванията, но е факт, че съществува и дава възможност на хората да се чувстват по-свободни в избора си... А за гражданска съвест можем да говорим, когато човек разполага и със свобода... Останалото са различни форми на принуда...

# 43
  • София
  • Мнения: 3 159
Да се намеся и аз с моето "очаровано" от полицията аз.
През март миналата година ме обраха - грабеж с нападение, или обратното, нещо от сорта беше класификацията. Не ставаше въпрос за ценни вещи освен документи за самоличност. Всъщност само заради тях подадох оплакване, иначе може би нямаше да се разправям, и без това е като да чакаш от умрял писмо. Още в първото обяснение написах, че не мога да ги разпозная, не съм видяла лица и т.н.
Обаче
оттогава са ме викали СЕДЕМ пъти за да ми издадат бележка, за още обяснения и за да ми показват снимки. Събира ми се повече висене в районното, отколкото на доста престъпници, убедена съм. И нищо. Преди 2 седмици получих писмо, че преписката е спряна, връща се при дознател, извършителят не е установен...дрън-дрън.
Убедена съм, че полицаите не са виновни за тромавата система и ужасната бюрокрация /чаках 2 часа, защото шефът на районното го нямало, а печат за бележката ми имало само при него/. Но така просто не се получават нещата, не е нормално. Докато полицаите се правят на секретарки доникъде няма да стигнем откъм престъпност...

# 44
  • Мнения: 1 008
И още една абсурдна случка с днешна дата:
Минавам покрай Халите и на земята паднал възрастен човек. Носът му в кръв, очилата счупени. Хора минават и заминават. На отсрещният тротоар, ДОБРОСЪВЕСТНИ ПОЛИЦАИ са "на лафче" с колегите от Паркинги и Гаражи (или както там се казва "паяка"), като междувременно вторите вдигат неправилно паркирал автомобил.
Правя опит да вдигна старецът,но не успявам. Спрях един забързан младеж и той го вдигна. Подчертавам,че човекът не беше някакъв пиян, впоследствие разбрах, че имол Минерободобен синдром (така го чух, така го изписвам). Отидох до полицаите, които до момента "не виждаха" какво става отсреща и ги повиках. Докато отида да взема вода на човека, те вече говореха с него. Казаха,че от тук нататък те ще поемат. Видели го още в началото, но го помислили за някое пиянде, защото в този район такива имало бол...
Мани, че системата куца, ама и служителите в нея, дето иначе трябва да са в услуга на обществото, са едни "убавци"....

Общи условия

Активация на акаунт