Пътуващите с хуни - американска пътна тема.

  • 34 730
  • 511
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 257
Нещо изглупях....След като вода се купува от летището, че и млека, какъв е смисълът тогава на забраната да си носиш вода?...Нещо не разбирам. Нали не можело да носиш вода, само от самолета, пък сега от летището можело. Излиза, че от вкъщи само вода не можеш да си носиш, тъй ли. Че каква е разликата...Нещо се е променило, което ми убягва - нали преди караха всички повсеместно да си изхвърлят водите на чек ин-а? Извинете, ако съвсем неадекватно питам, но от вчера се опитвам да го разшифровам...

# 16
  • Мнения: 994
Джи, водата след чекпойнта се води уж проверена. И за мен няма логика, освен че търговците на летищата правят здрав оборот.

# 17
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Не съм виждала органично мляко по летищата, а бебешка вода пък съвсем. Обикновено мляко и вода, ама аз вече не се взирам, защото Дани и в градината употребява всичко.

Джи, логика няма, правила са, глупави, не глупави - спазваме. Свалянето на бебешките обувки ме убива, не го практикуват навсякъде, но някъде са ме карали (не помня вече къде). И сега те карат да хвърляш всичко на секюрити, но после правиш оборот на "проверените".

Аз също отмервах като Бенсън, но обратно - зареждах бебешките бутилки с необходимото количество формула, като стане време, само доливам вода и след 5 секунди вече ядем. И мойто не чака. Никога не съм му топлила млякото де, та стайната температура не е била проблем.

В Мюнхен след проверката за американски самолети наистина няма магазини, но има един бар, откъдето съм се запасявала с немска минерална вода за по 5 евро примерно.  Laughing

# 18
  • Мнения: 109
Пумпал, язък! На 28 ми е полета. 

Значи всеки се спасява как намери за добре. Ще оцелеем. Желая леки полети!   Peace

# 19
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
И ние летим с немците, но чак на 15 май Simple Smile

Кой питаше за дисплеите на седалките - загубих нишката - Бритиш имат, Луфтханза по-често не... или поне такъв е моят опит?

Някой има ли идея дали на деца може да се дава Меладорм /съдържа мелатонин - хормон, който се произвежда от епифизата и се смята, че основната му функция е да регулира "биологичния часовник" или т.нар. циркадни ритми на организма. Благоприятства по естествен начин процесите при заспиване и се ползва при пътувания със смяна на часови зони/?

# 20
  • Мнения: 523
Здравейте, нямам много време да пиша, но ще споделя една много неприятна случка от моето пътуване с бебе.
Миналата година пътувах с дъщеря ми за САЩ. Полета беше през Париж. Имах около три часа и половина да хвана връзката са САЩ. Нещо не можах да се оправя на парижкото летище и отидох около 50 минути преди полета. Беше страшна навалица. От една линия се обслужваха пътници за два презокеански полета. Всички бързаха.
Мен като ме видяха с количката и ме подхванаха. Един ми взе бебето, друг количката, аз през това време се събувам и си оставам вещите в тези пластмасовите кутии. Минах проверката и естествено първото нещо беше да си взема детето. Сложих я в количката взех си вещите, обувам се, оправям се и гледам, че ми липсва паспорта. Направо ми се подкосиха краката. Беше пълно с пътници зад мен, пред мен и около мен. Видях, че една от секюрити чек взима паспорта на всеки пътник и го гледа на някаква машина. Изчаках я да свърши, но се оказа, че гледа не моя паспорт, а на друг пътник. Казах и, че не ми е върнала паспорта, а тя не ме разбра и видя този на дъщеря ми отговаря, че всичко е наред. Обясних и още три пъти, че моя липсва, а този е на детето, но тя си държи на нейната. Опитах се да потърся помощ от другите служители, но всеки проверяваше усърдно пътници и никой не ми обръща внимание. Реших, че просто тази е дала паспорта ми на някой друг пътник и никога повече няма да го видя. Продължавах да викам по заетите служители, че ми липсва паспорта. Мислено си правех планове, за начин да отивам до българското посолство и да търся помощ. Ясно ми беше, че без паспорт не мога дори и в България да се върна. Единствено факта, че имах пари в картата и повечко пари в кеш ми даваше някакво успокоение. Ама нали като съм без паспорт и на хотел не мога да отида.
Разгеле, един от мъжете ми обърна внимание и започна да търси при онази с машината. Няма паспорт. На едно място до нея бяха натрупали сигурно около 50 празни пластмасови кутии. Човека ги провери всичките и паспорта ми се оказа в най-долната кутия. Просто жената го е проверила, хвърлила в кутията зад нея, а аз докато съм оправила детето са нахвърляли отгоре нови кутии.
Тези които пътуват сами с бебета, да си отварят очите на шест, не на четири.

# 21
  • Мнения: 3 367
..пътувала съм с ния на 14м  и бременна с брат и,и пак с нея на 2 и половина ;и 2та пъти сама,без седалка за нея 1 път..1 съвет к имам е-носете минимално количество багаж,особено ако сте без количка; 2рия път си купих и хвърлих пайпърбек и списания от самото летище,носих преброени дайпери и уайпове и пр защото 1 път ми се откачиха ръцете да влача и раница и дете и количка..снакс за дете носих само за в самолета,иначе купих и тук, и в Европа
..не препоръчвам и не ползвам хапове,няма нищо по-естествено от само нагласянето на режима; децата се адаптират за точно 1 ден според моя опит
..криб ми дадоха да нося като екстра.т.е не се брои към 2та багажа на човек

# 22
  • Мнения: 1 147
Още един въпрос се сетих. Ще си носите ли количка, кенгуру и изобщо, как планирате да се придвижвате. Александра обича в кенгуру много, но вече започва да тежи. Мъжът ми държи да вземем количка, вероятно от тия съвсем елементарните, много паянтови и супер разгъваеми, колкото да ни изкара през летищата.
Вие как действате..?

# 23
  • Мнения: 994
Аз съм винаги с количка. Моята е чадър, лека, лесно се сгъва и разгъва. Вярно е, че ръцете са ти заети с бутането, но това винаги опрделя помъкването на минимален ръчен багаж, който се събира в раница. Дори и дайпер бег не нося, само се пречка.
Освен това моите винаги са спали по летищата и е много по-удобно да го правят в количката, отколкото в кенгуру или слинг, особено ако са вече по-големички.

# 24
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И аз влача количка, дори и сега, когато Дани рядко влиза в нея, да я ползваш само за чанта, пак е нещо, иначе наистина ти се откъсват ръцете. Ако нямаш чадър-количка (лятна), можеш да вземеш от най-паянтовите, те са $20 примерно, и да се счупи, не те е яд. Ако по принцип смяташ да си купуваш, гласувам за МакЛарън Триумф, жива е след самолети и разбити български улици, и можеш да я метнеш на рамо.

За кенгуру не знам, ние пътувахме за първи път, когато вече беше на 10-11 месеца, та не се събираше, но понеже е голямо удобство, сигурно бих си го повлачила.

# 25
  • Мнения: 810
Ще нося кенгуру, за летището и заради татко, който все иска да го носи в кенгуруто  Grinning Иван много го харесва също, това ми е спасението като ходя на шопинг.  Съжалявам, че никога не ползвах слинг, той би спал без проблеми в него. Ще си взема и количката и за летището, моята е Макларън ХТ /и тя на рамо се мята/.

Аз истинска дайпър чанта нямам, купувах една от Манго която е пригодена за целта и с нея ще пътувам, събира един тон неща.

# 26
  • Мнения: 1 800
И ние ще имаме количка, случвало се е да имам престой от 2-3 часа и А.Джей е заспивал. Според мен е неудобно сам човек с бебе в биорн/слинг + чанта, аз не би се оправила в WC, например....

 Купих друга количка за път (препоръчаната от Бубка), да не ми разбият по-хубавата Laughing (луда работа) Аз имам много малка дайпър чанта, закачвам я на количката и така съм пътувала на доместик, аз по принцип мразя багаж и се дразня, като се разпречат с този кери-он и по 10 минути не могат да седнат или нагласят за слизане...

Сега планирам с раница, за да събира малко повече багаж. Но и нея  ще мога да я закача на количката.

Трябва да започна да практикувам държане на  гъсеницата А.Джей, сгъване на количката и прибиране в травъл чанта с една ръка Crazy

Зора, ти кога летиш?
 Знам за Пумпал, Провокаторката и Марлела. Като пристигнете да пишите, който е преди 12-ти, ако има нещо за което не сме се сетили Hug

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 00:52 от benson10

# 27
  • Мнения: 109
Ще пиша ако изобщо тръгнем.  Sad Малката се събуди с д-то нагоре от следобедния сън, гледам че е с изцъклен поглед, а то какво се оказа - 38.70 С. Ще откача след малко, но преди това ми дайте съвет дали и как се пътува с болно дете? Моля! И благодаря!

# 28
  • USA
  • Мнения: 559
Ох, Марлела, съчувствам!  Hug Дано да се оправи бързо. Ако успееш да свалиш температурата мисля, че няма проблем да пътувате. 

# 29
  • Мнения: 1 147
Иве, ние летим на 6-ти юни вечерта, през Франкфурт.

Общи условия

Активация на акаунт