Американски палачинки

  • 74 267
  • 204
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 35
 Аз вече десетина пъти се опитвам да направя палачинките.Всеки път стават тестяви и поради тази причина не стават много за ядене.,винаги спазвам пропорциите,винаги продуктите са топли,котлона е слаб,тестото гъсто....,и винаги не стават.Моля помогнете,имам голямо желание да стават чудесни.

# 136
  • Мнения: 22 867
котлона е слаб, тестото гъсто....,и винаги не стават.

Хващам се за думите ти - да не би пък да правиш наистина много гъсто тесто,а и слабия котлон........Аз ги пържа на газ, намалена, разбира се, но не бих казала, че е много слаб огъня, по-скоро средна хубост, да не е на най-силния.

По рецептата на Г-жа Броненосец са ми ставали хубави, ето я:

Цитат
Предполагам става въпрос за така наречените pancakes.Този вид палачинки се правят по-малки в диаметър и стават пухкави и меки.Ето и рецептата за pancakes:
2 ч.ч. пресято брашно
2 ч.ч. прясно мляко
2 яйца
сода бикарбонат - една равна ч.л. или по-малко.
щипка сол
1с.л. растително масло

Брашното се пресява със солта и содата бикарбонат. Прави се кладенче . Яйцата се разбиват с раст. масло и млякото отделно и се сипва в кладенчето , като се бърка до получването на хомогенна смес . Пържи се, може да се използва маргарин за пържене , вместо олио. Важно правило е да не се покрива цялото дъно на тигана , както при правенето на палачинки, а да се сипва по-малко смес , така че получените панкейкс  да имат височина . Обръщат се , когато се появят мехурчета.
Аз правя '' малка тортичка '' от панкейкс , като слагам палачинка после жълто сирене, масло и сладко и така редувам 4-5 пъти.Режа като торта.


На Пети по рецептата също ми стават добре. Пробвай с половин доза

Последна редакция: нд, 04 окт 2009, 17:09 от labrex

# 137
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз вече десетина пъти се опитвам да направя палачинките.Всеки път стават тестяви и поради тази причина не стават много за ядене.,винаги спазвам пропорциите,винаги продуктите са топли,котлона е слаб,тестото гъсто....,и винаги не стават.Моля помогнете,имам голямо желание да стават чудесни.
ами аз го правя както казах почти с гъстотата на кексовото, но ги пека на умерена температура, не на слаба. От 6 степени, започвам на 5-та и като се загрее хубаво котлона, намалявам на 4-та. Като изсипя сместта започват едни балончета да се появяват и като хване отдолу лека коричка, обръщам и те веднага се издуват. Много бързо се пекат, за минута-две от едната страна. Стават много пухкави отвътре.

# 138
  • Мнения: 1 352
Котлона не трябва да е слаб! Трябва хубаво да е нагрят, а палачинките стават много бързо.

# 139
  • Мнения: 35
 HugБлагодаря за отговорите ,ще опитам пак.

# 140
  • Мнения: 767
Днес ми светна, че причината за неставането на палачинките може да е бакпулвера. Аз ползвам на фирма Гана. Веднъж го смених и се наложи да хвърля тестото, защото станаха степави палачинки, миришещи на яйца.

# 141
  • Мнения: 10
Нещо не ми се получиха на мене Sad Спазих рецептата точно ,ама не бухнаха като вашите . Станаха сплескани Sad ама бяха доста вкусни  Peace

# 142
  • Мнения: 2 126
Аз 2 пъти ги правих и ставаха превъзходни.Първият път с кисело мялко,че нямах прясно и сякаш с него станах много по мекички еластични и вкусни.С прясното бяха по твърдички и чупещи се при загъване,но пак бяха вкусни.

# 143
  • Марс
  • Мнения: 439
На мен не ми се отваря линка на enamorada с палачинките, само при мен ли е така?

# 144
  • Мнения: 1 505
ev4o,няма да ти давам линкове тогава,но ще ти кажа,къде да ги намериш,отиваш в любими рецепти и търсиш моите,казват се-това което обичаме в нашия дом,влизаш вътре и мисля са на 4-та страница тези с кока кола,а преди това имам други с мая.

# 145
  • Марс
  • Мнения: 439
ev4o,няма да ти давам линкове тогава,но ще ти кажа,къде да ги намериш,отиваш в любими рецепти и търсиш моите,казват се-това което обичаме в нашия дом,влизаш вътре и мисля са на 4-та страница тези с кока кола,а преди това имам други с мая.

Благодаря мила, отивам да търся Hug

# 146
  • тук
  • Мнения: 510
страхотно предложение и много сполучлива рецепта
аз съм на хранителен режим в момента и рядко си позволявам екстри
не съжалявам никак, че в неделя прегреших точно с тези палачинки

# 147
  • Мнения: 42
два пъти правя,но нещо не се получават като на снимките.ще пробвам с нова рецепта'/по-горе/''

# 148
  • тук
  • Мнения: 510
два пъти правя,но нещо не се получават като на снимките.ще пробвам с нова рецепта'/по-горе/''

съветвам те да опиташ с "брашното, което набухва само"
с него според мен няма как да сгрешиш

# 149
  • Мнения: 166
Преди малко направих от тези палачинки.Страхотни са Heart Eyes
Правих ги брашно с набухватели+бакпулвер и си бухнаха

Общи условия

Активация на акаунт