74 DE - бакпулвера на Йоткер купуваме и козунаци надуваме

  • 16 609
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 584
Като сме на тия теми - някой може ли да ми даде инфо как се процедира с инвитрото тук? На моя близка приятелка след 2ра извънматочна са й казали вече да не правят опити за забременяване, а направо инвитро Sad

# 76
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 668
Благодаря за кура Mr. Green Знам етимологията на думата, но не съм наясно какво се прави и как. Това ме интересуваше.
Папилома вируса и раничката не са едно и също нещо. Папилома е вследствие на отслабнали имунни сили и зараза. И аз имах раничка - моя лекар я излекува като я намаза с едно лекарство - Солкожин се казва. От тогава не съм имала проблеми.
По принцип при извънматочна е желателно да се проверят тръбите, но може да се повтори отново и да доведе до по-сериозни последици. Обикновено такива двойки наистина ги съветват да пристъпят към ин витро, за да се избягнат усложненията. Въпроса е запазени ли са тръбите или не. Ако не са запазени - то няма шанс да стане нормално.

# 77
  • Мнения: 1 636
Таня 33,ние с теб нали сме се видяли вече,така,че ме zнае6  Wink
Небенкостен ...  Close.Миналата год.доплатихме 750?,увеличиха ни с по 50? на месец НК и сложиха нов хайцунг. Днес ни дойде и на6ата сметка,имаме да доплаЩаме 170? и от неzнам си кога с по 25? на месец пак увеличават  Close Twisted Evil
За инвитро трябва да иде в болницата,където Ще и го правят и там доктор обяснява всичко,дали инсеменация или Ще оплодят клетки,колко струва (мисля 50% поема тя самата вече) и т.н. За това трябва време,zдрави нерви и голямо желание zа дете.
Имах поzнат в МÜ,женен zа германка.Тя веднъж му каzала,че Ще ходи на кур и той се zачудил,не и ли стига той  hahaha

# 78
  • Мнения: 11 314
Като сме на тия теми - някой може ли да ми даде инфо как се процедира с инвитрото тук? На моя близка приятелка след 2ра извънматочна са й казали вече да не правят опити за забременяване, а направо инвитро Sad
Няма гаранция, че и инвитрото няма да стане извънматочно. Спомням си единия от случаите на инвитро при Перла протече за жалост точно така. Слава Богу, че накрая се радват на живо и здраво Петърче!
Гея, може да си носител на вируса и без да са ти отслабнали имунните сили. Раничка може без вирус, но в повечето случаи при раничка има и вирус. Затова трябва да се прави това изследване, което за жалост не се поема от касите първия път. При установен положителен резултат, контролите обаче се поемат.

# 79
  • Мнения: 1 584
Тръбите са запазени. Иначе и аз бях чула, че касата поема 50%. А колко струва като цяло - идея?

# 80
  • Мнения: 1 636
Скъпо е Майра.Аz когато правих опитите имах 4 опита и zа лекарствата и zа 1 zамраzяване на оплодените яйцеклетки платих към 600?.Това бе6е 2003,когато само съм доплаЩала лекарствата. Мисля към 3000 до 5000? Ще струват сега 50%,но не съм сигурна.

# 81
  • Мнения: 9 052
дезита, само някои разновидности на вируса могат да при;инят рак.
първото изследване е платено, но в униклиниките по принцип нищо не плащаш. Поискай направление за шпрехщунде за колокоскопията и действай. Там са и по прецизни и не си пестят ресурсите (не им е ;астен кабинет  Wink , а и се у;ат ) . Успех .

# 82
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ами аз съм приват и не ми трябват направления.Мисля за сега да си ходя на всеки 3м и да се доверя на док. А док. по принцип ми каза, че ако има нещо наистина сериозно и смущаващо се правела малка операция - конизация. На мен пап ми е IIw.

# 83
  • Мнения: 9 052
 И моя беше 2В до доста време след раждането си стоя толкова и после се оправи само , без лекарства. казаха ми, ;е се дължало на понижения имунитет. W от повторение , т.е с повторен преглед. Успех.

# 84
  • Мнения: 707
За инвитрото най-точно (пресно) инфо може да даде Перла. Петърчо е осмият опит (5 инвитро, 1 крио и 2 икси)  Heart Eyes.
По принцип личният гинеколог трябва да даде направление за клиника за стерилитет, след установена причина за невъзможност за естествено забременяване.
Там доктор подава от ваше име молба до съответната здравна каса и след одобрението се започват процедурите. Има изисквания двойката да е семейство, жената да е между 25-40 години, а съпругът - 25-50 години. Касата поема до 8 инсеминации на естествен цикъл (средно 100? /опит се заплащат от двойката), 3 инсета при хормонална стимулация (средно 500?), 3 опита инвитро (1500?) и/или 3 икси (1800?).
Цените много варират в зависимост от това как реагира жената на хормоналната стимулация. Позната, която плащаше 100% и излезна икси 5000?.

Само за протокола да спомена, че на Перла извънматочната беше след опит инвитро. Така че това не е гаранция, че няма да се случи.

Чико, аз съм те виждала, ама исках пак  Hug.

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 09:51 от tanja33

# 85
  • Мнения: 1 178
Вече раzбира се, че не е съпругът ми, а ти zащо питаш?

той пък каzа, че лечението което си провела е антибактериално, а както е иzвестно вирусите не се подават на лечение, просто при теб органиzма е победил вируса. Засега единствената иzвестна терапия срещу вирусите са ваксините, останалото е битка между вируса и органиzма.
Окаzа се, че HPV са много повече видове отколкото си мислих и само една малка част от тях причиняват рак, а и те винаги се придават контактно.


# 86
  • Мнения: 7 605
То4но това ме у4уди в цялата история. Моята гинеколожка ми предложи тоzи тест zа да видим, дали съм носител на тоzи вирус (само носител, беz да е иzбухнал) и съответно с по висок риск. Нямам и сега ме вика на 12 месеца (нали само веднъж годиШно се ходи на гин., или?  newsm78  Embarassed ) zаЩото съм с постоянен партньор и няма как да се zараzя  Thinking
Голяма обърквация стана, поне в моята глава.

# 87
  • Мнения: 1 610
Записвам се , че досега търсих темата. Нямах идея, че сме в подфорум по държави.
Гледам интересни теми бистрите, нямам време да чета обаче. Grinning
Татяна мен ме вика гинеколога на 6 месеца. Теста ми го направи януари 2007. Поеха го здравната каса. Или поне никой не ме е търсил да плащам  Hug

# 88
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 668
Моя син при нотарцта удари 40.7 Shocked Даже сестрата се учуди как може толкова висока температура. Но понеже бил жив, контактен, играел си и нямал вид на болен Close не можело да му дадат нищо въпреки червеното гърло и високата температура Crossing Arms
Мама се е обзавела с ангина и сега си пие чинно пеницилина и това е. Да живее немската медицинска школа ooooh!

# 89
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
добро утро,

Гея как пеницилин бе  Shocked
имаш ли още световъртеж, аз имах жесток световъртеж след грипа и доктора ми каза, че са ми са се свили кръвоносните съдове в мозъка и не се оросява правилно
изписа би гингко, хомеопатично. оправих се веднага Peace

бързо подобрение на детето Hug

днес ако ми остане време ще пиша яйца, а в четвъртък или събота ще ги боядисам.
аз правя само 1 цвят и имам боя от миналата година, но и тази си купих на таблетки, дано е по-наситена Peace
за козунак незнам дали ще ми остане време Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт