Много бърза пухкава баница

  • 73 514
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 27
изглежда много хубава ще япробвам

# 46
  • Мнения: 483
За най-голямо съжаление моята баница стана абсолютен провал Sick
Спазих най-точно всички инструкции, но уви  Sad
Получи се един сух спластен пласт от корите и една запечена плънка отгоре. Отврат!
Много ме е яд защото знам много добре как става тази баница и много я обичам. Интересно дали не става така заради печката ми?
Нормалната баница става ок.
Помагайте!

# 47
  • Мнения: 210
Баницата става страхотна като предварително се запекат корите за баница/начупени/.След което се изсипва сместа отгоре,аз и добавих и малко газ. вода стана много мека и вкусна newsm10.

# 48
  • Мнения: X
За най-голямо съжаление моята баница стана абсолютен провал Sick
Спазих най-точно всички инструкции, но уви  Sad
Получи се един сух спластен пласт от корите и една запечена плънка отгоре. Отврат!
Много ме е яд защото знам много добре как става тази баница и много я обичам. Интересно дали не става така заради печката ми?
Нормалната баница става ок.
Помагайте!

Това което ми идва наум като грешка евентуално е следното:

Сложила си много кори, или си ги навила прекалено стегнато. Така сместа е останала отгоре, не е упяла да попие в корите и да се разтече между тях.

Не знам, гадая засега, но това ми се струва най-правдоподобно като обяснение за провала ти.

Съжалявам че не е станала баницата ти!

# 49
  • Мнения: X
Днес мисля да последвам съветите на момичетата тук и да залея предварително корите с малко разтопено масло и да ги попека малко във фурната преди да ги полея със сместа.
Ще докладвам как се е получило.

# 50
  • Мнения: 95

И моята баничка:


# 51
  • Мнения: X
Ето така ще се види снимката:




А баницата хареса ли ви?

# 52
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Сбъдваща мечти, е при този вид може ли да не им хареса?  newsm78

# 53
  • Мнения: 95
Благодаря, Сбъдваща мечти  Hug
Рецептата ти е страхотна, аз винаги си правя баницата  с газирана вода, веднъж опитах с кисело мляко и беше пълен провал. Твоята рецепта е много интересна, за да не се престраша да я пробвам  Grinning Както споменах корите Белла са много подходящи за навиване, затова използвах такива. Задължително заливам баниците/със сирене, спанак/ със загрята мазнина, затова и сега го направих. Нататък всичко спазих по рецептата. Стана разкошна, мека, пухкава и мноого вкусна.  newsm51

# 54
  • Мнения: X
Докладвам както бях обещала. Предварителното заливане на корите с масло и лекото им запичане във фурната, направи баницата ми много по-хубава, божествена, неземна!

Благодаря за идеята, вече само така ще си правя баницата!

# 55
  • Мнения: 5 001
Докладвам както бях обещала. Предварителното заливане на корите с масло и лекото им запичане във фурната, направи баницата ми много по-хубава, божествена, неземна!

Благодаря за идеята, вече само така ще си правя баницата!
Браво!Страхотно !   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 56
  • Мнения: 11 747
Правила съм какви ли не баници, но никога не съм запичала предварително корите с мазнината. Звучи ми добре, а гледам и отзивите са повече от добри, ще взема да пробвам, при следващото баницоправене.  Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 1 163
аз правя подобна баница, само че корите както са от пакетчето не ги развивам, а направо ги режа както салам се реже, стават на лентички, после с двете ръце разделям лентичките за да се отделят хубаво. После в тавата ред смес, ред кори, накрая завършва със сместа пак. Няма начин да имате сух участък.
Но ще я пробвам и тази Grinning

# 58
  • Мнения: 376
Много вкусна стана , благодаря за рецептата  !!!

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
За най-голямо съжаление моята баница стана абсолютен провал Sick
Спазих най-точно всички инструкции, но уви  Sad
Получи се един сух спластен пласт от корите и една запечена плънка отгоре. Отврат!

При мен също не се получи, като че ли заливката беше малко Tired

Общи условия

Активация на акаунт