Праскови

  • 10 710
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 017
Прасковки

Необходими продукти:
1 и 1/2ч.ч. захар
1ч.ч. олио
5 яйца
1ч.л. сода бикарбонат
1/2ч.ч. кисело мляко
бакпулвер
1кг брашно
ванилия
 
за кремчето:

1 бурканче шипков малмалад, може и друг

за декорация:
жълта и червена боя за сладкиши или степчета(аз ползвах степчета, получават се по бледи цветове, но за сметка на пова са ароматизирани. Едното степче беше праскова, а другото череша).

Приготвяне: От продуктите се замесва меко тесто, което се разточва не много тънко и се изрязва с малка чашка на кръгчета. Слагат се в намаслена тава и се пекат за около 15 мин. Пекат се в предварително загрята на 200 градуса фурна. След като се изпекат, запазват цвета си не покафевяват, затова трябва да се следят, се изрязва с ножче по една дупчица във всяко по средата и се издълбава. Троичките се натрошаван много добре и се смесват с мармалада. Прасковките се пълнят с него и се слепват, оставят се да изстинат и да стегнат. През това време боята засладки или в моя случай степчетата се разтварят в чашки с широки гърла. Половин степче на 100мл вода, при боте, вече всеки сам си преценява. Овалват се в захар и се окрасяват с по две листенца чемшир. Преди да се консумират, трябва да престоят малко- поне ден.


Приятен апетит!

# 1
  • Мнения: 27 524
Страхотно изглеждат, аз съм им голям фен, но не съм правила, въпреки, че имам рецептата. Трябва да се пробвам  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 199
 Crazy Колко малка бях когато се правеха  Flutter
Подсети ме сега в почивните дни ще правя   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 550
обожавам прасковки
за съжаление ми е забранено сладкото, но копирам рецептата и някой ден...знае ли човек  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 830
Мм, страхотно изглеждат.
Благодаря за рецептата  bouquet

# 5
  • Мнения: 125
Обожавам ги.Майка ми ги правеше,когато бях дете.БОГ ДА Я ПРОСТИ!
Но аз никога не съм ги правила.Ще трябва да се пробвам.
Благодаря ,че ми припомни рецептата.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Мнения: 765
Много доре изглеждат прасковките. Аз все им се каня, но ми се струват голяма играчка.

# 7
  • Мнения: 6 017
Много доре изглеждат прасковките. Аз все им се каня, но ми се струват голяма играчка.
На мен ми отнеха 3 часа от времето, докато ги направя, но си заслужаваше. Отначало и аз мислих, че е голяма играчка, но не можах да им устоя.....

# 8
  • Варна
  • Мнения: 311
Аууу, поздравления, страхотни са прасковките  Hug
Дъщеря ми като ги видя и грабна химикала да записва рецептата  Mr. Green
така, че скоро ще ги правим, и се надяваме да станат поне на половина хубави като твой те  Heart Eyes

# 9
  • варна
  • Мнения: 1 830
Много ги обичам, но никога не съм правила - редовно си купувам от магазина.Ще се пробвам тези дни и ще покажа резултата Hug

# 10
  • Мнения: 765
Много доре изглеждат прасковките. Аз все им се каня, но ми се струват голяма играчка.
На мен ми отнеха 3 часа от времето, докато ги направя, но си заслужаваше. Отначало и аз мислих, че е голяма играчка, но не можах да им устоя.....

Обещавам да ги направя и аз  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 795
Ммммм, само съм ги яла, досега не съм правила, благодаря, че ми ги припомни.
Сега се сетих и за подобни сладки - ягоди, но бяха с бисквити. Ако някой се сети за рецептата, нека я пусне  Praynig

# 12
  • Мнения: 6 017
Ммммм, само съм ги яла, досега не съм правила, благодаря, че ми ги припомни.
Сега се сетих и за подобни сладки - ягоди, но бяха с бисквити. Ако някой се сети за рецептата, нека я пусне  Praynig
Знам рецепта за черешки с бисквити, ако искаш ще запиша

# 13
  • Мнения: 7 418
Изглеждат наистина чудесно!
Но нещо не ми стана ясно,как точно става оцветяването?Разтваряш степчето и.....? newsm78

# 14
  • Мнения: 795
Ммммм, само съм ги яла, досега не съм правила, благодаря, че ми ги припомни.
Сега се сетих и за подобни сладки - ягоди, но бяха с бисквити. Ако някой се сети за рецептата, нека я пусне  Praynig
Знам рецепта за черешки с бисквити, ако искаш ще запиша
Супер, пусни я  Peace Сигурно е същата, а формата е по желание.

# 15
  • Мнения: 1 447
Винаги съм си мислила,че се правят много трудно,а толкова много ги обичам.
Мисля да ги пробвам дано успея да ги направя

# 16
  • Мнения: 6 017
Изглеждат наистина чудесно!
Но нещо не ми стана ясно,как точно става оцветяването?Разтваряш степчето и.....? newsm78
1.Значи разтваряш степчетата в 100мл вода. (червено и жълто и двете в по 100мл вода)
2.Разтваряш го в чаша тъй като, ако го разтвориш в купичка ще е много плитко и няма да могат да се покрият ддбре прасковките.
3. Както е слепена, половината от прасковата потапяш в жълта, а другата полавина в червена боя. След това овалваш в захар. Това е, нищо трудно няма в приготвянето им.

Diora Заповядай!  Hug

Черешки

Необходими продукти:
1 пакетче краве масло
смлени орехи, бисквити
ванилия
червена боя за сладкиши или червено степче- череша
пудра захар

Продуктите са тези, а иначе ги слагаш на око, толкова, колкото черешки искаш!!!

Приготвяне: От продуктите без степчето/боята и пудрата захар се омесва гъста смес от която се правят топчета, големи колкото черешки. Потапят се в степче/боя и се овалват в пудра захар. Приятен апетет!

Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 17:17 от L 0 V E

# 17
  • Мнения: 7 418
Изглеждат наистина чудесно!
Но нещо не ми стана ясно,как точно става оцветяването?Разтваряш степчето и.....? newsm78
1.Значи разтваряш степчетата в 100мл вода. (червено и жълто и двете в по 100мл вода)
2.Разтваряш го в чаша тъй като, ако го разтвориш в купичка ще е много плитко и няма да могат да се покрият ддбре прасковките.
3. Както е слепена, половината от прасковата потапяш в жълта, а другата полавина в червена боя. След това овалваш в захар. Това е, нищо трудно няма в приготвянето им.




   blagodarq! Grinning

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Баба ми ги правеше,скоро не се е сещала за тях.Много ги обичам. Тя обаче разтваря сладкарска боя в прясно мляко за оцветяването. Но не го правете със степче,защото млякото ще се пресече.

# 19
  • Мнения: 192
Много обичам прасковки и все си купувам.Сигурно ще ги направя някой ден,когато имам повече време.От тази доза колко долу горе прасковки ти излязоха?

# 20
  • Мнения: 6 017
Много обичам прасковки и все си купувам.Сигурно ще ги направя някой ден,когато имам повече време.От тази доза колко долу горе прасковки ти излязоха?
Ами 50-60 броя Joy

# 21
  • Мнения: 506
и аз ще ги пробвам Hug
скоро правих по една рецепта,но като ги топих във оцветителите,те попиваха течността като гъба и някои станаха доста *сочни*.Сигурно от това,че не съм ги изчакала да изстинат хубаво,но може да е и от вида на тестото Peace

# 22
  • Мнения: 795
LOVE, много благодаря   bouquet Ще ги направя тези дни!

# 23
  • Мнения: 173
Благодаря за рецептата за черешки.Струва ми се бързо и лесно.Ще пробвам
Тестото само от бисквити,орехи и масло ли се прави?

# 24
  • Мнения: 6 017
Благодаря за рецептата за черешки.Струва ми се бързо и лесно.Ще пробвам
Тестото само от бисквити,орехи и масло ли се прави?
Да само от тях... Peace

# 25
  • Сливен
  • Мнения: 894
върнахте ме в детските години Simple Smile
много сме ги правили с мама тия прасковки,но може би е време да ги направя и сама Wink
благодаря на авторката,че ми ги припомни  bouquet

# 26
  • Мнения: 795
Направих черешки и ягодки, ето резултата:
http://images25.snimka.bg/005711293-big.jpg
http://images25.snimka.bg/005711271-big.jpg
Не съм много доволна от оформянето на черешките, но като за първи път става  Grinning

# 27
  • Мнения: 6 017
Diora страхотни са станали, какво не ти хареса?  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 795
На снимките не ли4и, но 4ерешките една с една ги няма по размер  Joy

# 29
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
На снимките не ли4и, но 4ерешките една с една ги няма по размер  Joy

Диора, ти без да искаш си направила и ягодки  Laughing

# 30
  • Мнения: 173
Страхотно изглеждат!

# 31
  • Мнения: 503
Много са хубави сладките.Каква боя/оцветител/ си използвала?Може ли да се оцветят с  боя за яйца?

# 32
  • Мнения: 6 017
Много са хубави сладките.Каква боя/оцветител/ си използвала?Може ли да се оцветят с  боя за яйца?
Ако прочетеш рецептата внимателно, ще разбереш какъв оцветител се използва. А за боя за яйца  newsm78 незнам ще стане ли.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 951
Има  й  безвредни  бои за  яйца,които  вършат  страхотна работа.Има   дори  боички,на които  пише ,че  се   използват и   за  сладки.

# 34
  • Мнения: 6 017
Има  й  безвредни  бои за  яйца,които  вършат  страхотна работа.Има   дори  боички,на които  пише ,че  се   използват и   за  сладки.
Има и такива да..

# 35
  • Мнения: 2 516
Благодаря много за рецептата   bouquet
Ще се опитам и аз да ги направя, изглеждат лесни  Simple Smile

# 36
  • Мнения: 655
МНООООООГО БЛАГОДАРЯ  за рецептата,от кога си мисля все за тях,не вярвам да има човек,на който да не му напомнят за баба Heart Eyes

# 37
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Днес ми е ден на невероятните идеи - браво , ще си копна тази за оцветяване със степчета !
Хич не обичам боички , но тук няма как.

# 38
  • Мнения: 2 414
Изглеждат страхотно. Grinning
Аз досега никога не съм опитвала и сега съм много любопитна. Grinning

# 39
  • Мнения: 9 108
ето още едни прасковки с крем




и едни прасковки със сладко





И двата вида са невероятно вкусни и сладки  Laughing
И на двата дозите са големи - от по около 70 броя. Може спокойно да се намали наполовина, или след изпичане да се направят половината на формички.

# 40
  • Мнения: 6 017
pep-4o твойте варианти също са интересни.....разровиш ли се в нета ще излязат още поне 20.... Mr. Green
Благодаря за предложенията  Laughing

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
pep-4o твойте варианти също са интересни.....разровиш ли се в нета ще излязат още поне 20.... Mr. Green
Благодаря за предложенията  Laughing
Не са интересни, те са перфектни. И не са ровени от нета.

# 42
  • Мнения: 9 108
pep-4o твойте варианти също са интересни.....разровиш ли се в нета ще излязат още поне 20.... Mr. Green
Благодаря за предложенията  Laughing

моите рецепти не са ровени из нета. Моите и тези които предлагам са многократно, да не кажа многогодишно изпробвани, вкусни са и апетитни.   

# 43
  • Мнения: 6 017
моите рецепти не са ровени из нета. Моите и тези които предлагам са многократно, да не кажа многогодишно изпробвани, вкусни са и апетитни.   
  Thinking Щом казваш.

# 44
Pep4о е "стара кулинарна кримка", изхранила двама доволни тинейджъри и един добре похапаващ си съпруг. Никога не се опитва да преоткрива топлата вода и рецептите и са наистина перфектни. Доста кулинарни сайтоеа крадат и публикуват нейни работи, така че мнението и и кулинарното и творчество трябва да се уважава, особено от начинаещи кулинари.

# 45
  • Мнения: 6 017
Pep4о е "стара кулинарна кримка", изхранила двама доволни тинейджъри и един добре похапаващ си съпруг. Никога не се опитва да преоткрива топлата вода и рецептите и са наистина перфектни. Доста кулинарни сайтоеа крадат и публикуват нейни работи, така че мнението и и кулинарното и творчество трябва да се уважава, особено от начинаещи кулинари.
Да съм казала точно обратното. Не че я познавам, но и не съм я обидила с нещо. Изказах си мнението просто.

# 46
  • София
  • Мнения: 1 890
Pep4о е "стара кулинарна кримка", изхранила двама доволни тинейджъри и един добре похапаващ си съпруг. Никога не се опитва да преоткрива топлата вода и рецептите и са наистина перфектни. Доста кулинарни сайтоеа крадат и публикуват нейни работи, така че мнението и и кулинарното и творчество трябва да се уважава, особено от начинаещи кулинари.
   Досега съм пробвала само кифличките и, и се изядоха за отрицателно време, така че напълно ти вярвам.  Peace  Mr. Green Сега отивам да почвам и прасковките, че от няколко дни я гледам тая тема и прегъщам слюнки.  Crazy Ще ви пусна после снимки !  Flutter

# 47
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Pep4о е "стара кулинарна кримка", изхранила двама доволни тинейджъри и един добре похапаващ си съпруг. Никога не се опитва да преоткрива топлата вода и рецептите и са наистина перфектни. Доста кулинарни сайтоеа крадат и публикуват нейни работи, така че мнението и и кулинарното и творчество трябва да се уважава, особено от начинаещи кулинари.

 Подкрепям с две ръце това мнение!Винаги е мила и отзивчива, не отказва помощ и съвет!

 Наистина рецептите са й вкусни и апетитни.

 И най-важното:подредени по леснодостъпен и разбираем вид.

 И още по-важното:не за всяка супа, салатка, или каквато и да е рецепта пуска отделна тема тук CloseЗнам, че за последното Пеп-4о ще ме разбера, но целта ми е и някои други да разберат подтекста.

# 48
  • Мнения: 6 017
И още по-важното:не за всяка супа, салатка, или каквато и да е рецепта пуска отделна тема тук [/size].
Биляна подтекста ти го разбраха всички- не само пеп-чо. Виж ако не ти харесват рецептите и темите, които пускам просто недей да ги четеш и да пишеш в тях. Защо търсиш само да се дразниш- в това ли се състои живота за теб. Ако пусках всяка своя втора изпитана рецепта, досега само мой рецепти щяха да се четат из форума. Целта ми не е това- разбери. Пускам рецепти, които са ми харесали на мен и на семейството ми, а това, че на теб не са ти харесали е друг въпрос. Нямам кулинарният опит на много жени от този подфорум, но се старая колкото мога. Едва ли някое момиче на мойте години би се затворило в кухнята да готви разни гозби и т.н. или да чете готварски форуми. Приятелките ми и едно яйце не могат да опържат...това ми харесва- това правя. Не мисли, че с постинга си ще ме накараш да спра да готвя или да предлагам отвреме навреме по някоя рецепта на съфорумките .  Close

# 49
  • Мнения: 2 471
Извинявам се за намесата, но трябва ли тук да пишат само полу и професионалисти? Няма за какво да нападате момичето.

L 0 V E браво на теб Hug

pep-4o рецептите ти наистина са страхотни.   bouquet

# 50
  • Мнения: 1 797
Защо търсиш само да се дразниш- в това ли се състои живота за теб

Аaaaaa, на мен ми е страшно забавно  Laughing

Ако пусках всяка своя втора изпитана рецепта, досега само мой рецепти щяха да се четат из форума.

Евала, аферим, машалла, ашколсун, браво. Едно въпросче може ли? Кога учиш, кога ходиш на училище, кога излизаш? Че то много готвене, много нещо бе  Whistling


Не мисли, че с постинга си ще ме накараш да спра да готвя или да предлагам отвреме навреме по някоя рецепта на съфорумките .  Close

Опазил я Господ. После лично ще и търся отговорност за липсата ти.



По темата - много ми харесаха прасковките, и твоите, и на Пепчо, а най-вече онези с кремчето eat

ПП: Но за девойче тонът ти някак-си доста покровителствено звучи, още повече пред такива светила на готварското изкуство.

# 51
  • Мнения: 9 108
Сори за офф-а, прасковките са ми любимите сладки  Grinning

аз съм професионалист икономист и професионалист секретар. Това е по професия. Другото е хоби. Но винаги, когато поставям нещо на масата за ядене - освен семки, се старая да го поставя, не изсипя. Има разлика. 

има и критика, която е градивна и човек трябва да си вземе нужните изводи, както съм правила и аз..

обича ЛОВЕ да готви - ок, спор няма, но може и малко старание, грижите не са я налегнали като безбройните омъжени, работещи и гледащи деца момичета, които пишат тук.  Но когато сядаш на масата, храненето трябва да е удоволствие, не като забързаното обедно меню, което купваш от близката пицария или дюнер и ядеш на крак.

ето как едно 17 годишно момиче го прави с желание и непрекъснато ме изумява, как намира време между уроците и купони. или едни картофи вместо "кашести" да изглеждат нормално?


Благодаря, Dencho, ще издам една тайна - от останали прасковки-топчета, като ви омръзне да ги копаете, пълните и овалвате, оставете ги да изсъхнат. След това се смилат в блендер, на машинка за ядки или друго, смесва с шоколад, орехи и други такива и стават первъзходни сладки топчета - като тези от козунака на vens  или моите бонбони


curly sue, тези с крема съм ги правила - страхотни са, пробвай   bouquet

# 52
  • Мнения: 2 471
pep-4o от рецептите ти или ще напълнея или докато чета, ще хвана язва от слюнкоотделяне Hug

# 53
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
...Пускам рецепти, които са ми харесали на мен и на семейството ми, а това, че на теб не са ти харесали е друг въпрос.

Love, ами пускай ги в подфорум "Любими рецепти", не е нужно за всяка рецепта тема в Готварския ! Който ти харесва рецептите ще ги намери  Simple Smile Whistling

Ти май затова си промени името, понеже като "Сладко и Солено" беше изпълнила пак 1-вите страници тук, а ?!?  Laughing

# 54
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Мерси на включилите се след постинга ми! Simple Smile

# 55
  • Мнения: 765
Едно въпросче, към Пепчо-Коя от двете рецепти ще ми препоръчаш? Утре мисля да ги правя. Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 9 108
и двете са хубави - както предпочетеш - пълнеж крем с трохи и орехи, или пълнеж с трохи/мармелад. 

моята доза е малко по-малка от на Веси, но пак е доста ровене после.

# 57
  • Мнения: 765
Абе, то е ясно,че ще пада ровене и ще са трохи навсякъде, но като съм си решила-ще ги направя. С кремче май ми звучи по-примамливо.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт