Праскови

  • 10 676
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 974
Прасковки

Необходими продукти:
1 и 1/2ч.ч. захар
1ч.ч. олио
5 яйца
1ч.л. сода бикарбонат
1/2ч.ч. кисело мляко
бакпулвер
1кг брашно
ванилия
 
за кремчето:

1 бурканче шипков малмалад, може и друг

за декорация:
жълта и червена боя за сладкиши или степчета(аз ползвах степчета, получават се по бледи цветове, но за сметка на пова са ароматизирани. Едното степче беше праскова, а другото череша).

Приготвяне: От продуктите се замесва меко тесто, което се разточва не много тънко и се изрязва с малка чашка на кръгчета. Слагат се в намаслена тава и се пекат за около 15 мин. Пекат се в предварително загрята на 200 градуса фурна. След като се изпекат, запазват цвета си не покафевяват, затова трябва да се следят, се изрязва с ножче по една дупчица във всяко по средата и се издълбава. Троичките се натрошаван много добре и се смесват с мармалада. Прасковките се пълнят с него и се слепват, оставят се да изстинат и да стегнат. През това време боята засладки или в моя случай степчетата се разтварят в чашки с широки гърла. Половин степче на 100мл вода, при боте, вече всеки сам си преценява. Овалват се в захар и се окрасяват с по две листенца чемшир. Преди да се консумират, трябва да престоят малко- поне ден.


Приятен апетит!

# 1
  • Мнения: 27 524
Страхотно изглеждат, аз съм им голям фен, но не съм правила, въпреки, че имам рецептата. Трябва да се пробвам  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 199
 Crazy Колко малка бях когато се правеха  Flutter
Подсети ме сега в почивните дни ще правя   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 550
обожавам прасковки
за съжаление ми е забранено сладкото, но копирам рецептата и някой ден...знае ли човек  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 830
Мм, страхотно изглеждат.
Благодаря за рецептата  bouquet

# 5
  • Мнения: 125
Обожавам ги.Майка ми ги правеше,когато бях дете.БОГ ДА Я ПРОСТИ!
Но аз никога не съм ги правила.Ще трябва да се пробвам.
Благодаря ,че ми припомни рецептата.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 6
  • Мнения: 765
Много доре изглеждат прасковките. Аз все им се каня, но ми се струват голяма играчка.

# 7
  • Мнения: 5 974
Много доре изглеждат прасковките. Аз все им се каня, но ми се струват голяма играчка.
На мен ми отнеха 3 часа от времето, докато ги направя, но си заслужаваше. Отначало и аз мислих, че е голяма играчка, но не можах да им устоя.....

# 8
  • Варна
  • Мнения: 311
Аууу, поздравления, страхотни са прасковките  Hug
Дъщеря ми като ги видя и грабна химикала да записва рецептата  Mr. Green
така, че скоро ще ги правим, и се надяваме да станат поне на половина хубави като твой те  Heart Eyes

# 9
  • варна
  • Мнения: 1 830
Много ги обичам, но никога не съм правила - редовно си купувам от магазина.Ще се пробвам тези дни и ще покажа резултата Hug

# 10
  • Мнения: 765
Много доре изглеждат прасковките. Аз все им се каня, но ми се струват голяма играчка.
На мен ми отнеха 3 часа от времето, докато ги направя, но си заслужаваше. Отначало и аз мислих, че е голяма играчка, но не можах да им устоя.....

Обещавам да ги направя и аз  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 795
Ммммм, само съм ги яла, досега не съм правила, благодаря, че ми ги припомни.
Сега се сетих и за подобни сладки - ягоди, но бяха с бисквити. Ако някой се сети за рецептата, нека я пусне  Praynig

# 12
  • Мнения: 5 974
Ммммм, само съм ги яла, досега не съм правила, благодаря, че ми ги припомни.
Сега се сетих и за подобни сладки - ягоди, но бяха с бисквити. Ако някой се сети за рецептата, нека я пусне  Praynig
Знам рецепта за черешки с бисквити, ако искаш ще запиша

# 13
  • Мнения: 7 414
Изглеждат наистина чудесно!
Но нещо не ми стана ясно,как точно става оцветяването?Разтваряш степчето и.....? newsm78

# 14
  • Мнения: 795
Ммммм, само съм ги яла, досега не съм правила, благодаря, че ми ги припомни.
Сега се сетих и за подобни сладки - ягоди, но бяха с бисквити. Ако някой се сети за рецептата, нека я пусне  Praynig
Знам рецепта за черешки с бисквити, ако искаш ще запиша
Супер, пусни я  Peace Сигурно е същата, а формата е по желание.

Общи условия

Активация на акаунт