Прибрах си детето изгорено от ясла

  • 8 905
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 511
Защо да е различно...пада детето от леглото и си разбива главата ...

Защото не можеш да влияеш на земното притегляне.

yanast, Че Ка, възможно е и от разговор да има полза, аз лично не вярвам, разговорът няма да стигне и до другите учители, а това би предпазило други деца от подобно нещо.


Никол, учителките наистина са сбъркали, като са допуснали пострадалото детенце в близост до врялата вода - това никой не оспорва. Ама ти пък съвсем малоумни и/или злонамерени ги изкара - че нарочно са му я дали... Защо изопачаваш така фактите?

Сбъркали са като са внесли вряла вода в стая с 2 годишни бебета. Не обичам да давам определения, но ти сама го каза, наистина трябва да си малоумен, за да го направиш.

# 76
Мило Майче! Още сте млада и неопитна и може би затова вашите разсъждения са малко странни и необясними. Хем сте доволна хем се оплаквате за такъв дребен инцидент.Или бъдете категорично доволна и простете след извинението от тяхна страна , оттеглете оплакването си и водете спокойно детето си на ясла или бъдете напълно недоволна и преместете детето си в друга ясла - така ще бъде по-коректно.  Hug Полуистините будят безпокойство.

# 77
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Аз не бих нарекла изгаряне 2ра степен дребен инцидент.

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 1 233
оттеглете оплакването си и водете спокойно детето си на ясла или бъдете напълно недоволна и преместете детето си в друга ясла - така ще бъде по-коректно.  Hug Полуистините будят безпокойство.
Че защо да си мести детето заради някой, който е проявил небрежност, нали за това са измислени наказания като предупреждение, мъмрене и т.н. Това да не е кварталния магазин, като не ти хареса обслужването и хоп отиваш в другия. А теб ако те смъмрят в работата да не би да я напускаш? Айде, моля, жената споделя и ние с нея. В крайна сметка и така детето може да си ходи на ясла спокойно, освен от персонала ако не са темерути които не приемат работодателят им да им наложи наказание. Тогава значи всички са за смяна. Който не иска да го мъмрят и да няма шеф на главата си стои в къщи.


И сигурно специално за да кажеш това се регистрира?

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 09:34 от шушоната

# 79
  • Мнения: 47 981
Случката е недопустима за ясла!Изгаряне 2 степен на коремчето не е дребен инцидент, а можеше да е и много по- зле
Добре си направила, че си извадила медицинско
Аз лично не знам как бих постъпила, но разговор с директорката е задължителен
Обаче смятам че ако някой ще се мести-не детето е редно да се мести, а този който е допуснал инцидента , нали така!

# 80
  • Мнения: 56
На пълно подкрепям мнението на The sun. Така е най-разумно. Ще се отнасят с детето дори по добре от колкото до сега.

# 81
  • Мнения: 5 026
Мило Майче! Още сте млада и неопитна и може би затова вашите разсъждения са малко странни и необясними.

Кое точно  е странно и необяснимо? Много точно съм написала-доволна съм от сестрите и начина, по който ми обгрижват детето. Те са с него от постъпването му до взимането от мен. Именно поради тази причина не смятам да сменям детското заведение. Не съм доволна от от това,че си прибрах детето ощавено и с мехур, не съм доволна,че преценката има ли нужда от мед. помощ не е взета от мен или намазването с олио е ок вариант; не съм доволна,че никой не ме е потърсил на момента - за това колко майчински стаж и опит е нужно? Всичко това, което изброих , се дължи на неправилно планирания учебен процес на госпожата и нагледните материали и средства, които е изполвала. От това съм напълно недоволна. Защото белята можеше да е много по-голяма, не да се ограничи върху коремчето потеклата вода, а да слезе и надолу...можеше да не е моето дете, можеше на друго да се случи!

# 82
  • Мнения: 1 640
Инцидентът е сериозен и изисква сериозна ответна реакция от страна на родителите,даже не само на пострадалото дете,а и на останалите родители в яслената група.Можеше и техните деца да пострадат!
  И да,трябва да си малоумен,че да внесеш вряла вода при деца,които ,естествено,не стоят мирно и чинно като препарирани.Жалко за тая педагожка,която май си е загубила времето да следва педагогика и нищо явно не е научила.
  И за друго ме е яд-имало студенти,явно на наблюдение/практика/ и заради тях айде да покажем велико режисирано занятие,че да ги смаем с професионална изобретателност и компетентност-боядисване на яйца и лепене на ваденки с гореща техника от 2-годишни деца!Аман вече от изхвърляния!Сякаш е нямало с какво друго да впечатли присъстващите.
  Виновна е педагожката и да си понесе последствията за необмислената си постъпка.

# 83
  • Мнения: 1 113
Откакто "извинете" и "съжалявам" започна да се използва като израз от настъпването по обувката до нанасянето на сериозни травми, съвсем изгуби своето значение. Голяма работа, че са се извинили за небрежността си! Голяма работа, че някой след този инцидент щял да си вземе поука! Мисля, че разликата между персонала в яслата/градината и родителя е в това, че едните са обучени да се занимават с деца и имат ясни правила за работа с тях, докато родителите се учат по време на отглеждането на децата си и се уповават в майчините си инстинкти, които явно и без обучение работят по-добре. Ето защо, подобни безсмислици като 2 годишно дете да стои до вряща вода "за да гледа" са недопустими в детските заведения. Защото там имат правила за безопасност на децата. Тази госпожа явно ги е пренебрегнала, също като жената на линията, която пълни детски пюрета и изтърве фаса си в бурканчето, примерно. И наказание трябва да има. Днес лепят ваденки с вряла вода и госпожата след инцидента е разбрала, че това е грешка. Ако Атракция остави нещата така, като се надява, да си вземат поука, утре госпожата ще премахне врялата вода, но може пък да им даде нож да си режат филийки, защото досега не е имала такъв инцидент. И ще чака някой да се пореже за да се сети, че на 2 годишни деца остри предмети не се дават. Правилата за безопасност са за да се спазват, а не да стоят окачени някъде, защото някой си е нямал работа и се е чудел как да изпише няколко листа хартия.
Атракция, дано детето бързо се възстанови и успех с жалбата  Hug

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Atrakcia не мисля, че ако се разнищят нещата ще се промени отношението към детето ти. Та възпитателките с какъв акъл използват гореща вода при наличие на толкова деца. Да човешка грешка е тогава да си поеме отговорност човека, който я сътворил. Поради тази грешка детето ти страда, страдаш и ти. Аз не бих си замълчала. Не е умишлено направено, но не е и обмислено какви са последствията след работа с вряла вода при толкова малки деца.

# 85
  • Мнения: 47 981
Ами има наредба 6 за детските ясли, старичка е, но важи и до днес:
"Чл. 11. (1) В постоянните и сезонните детски ясли се осигуряват условия за нормално физическо и психично развитие на децата чрез правилна организация и научно обосновани методи за отглеждане, хранене, предпазване от заболявания и възпитаване.

(2) В детските ясли се организират и провеждат:

1. рационален дневен режим, съобразен с възрастовите особености на децата в групите съгласно приложение № 2;

2. пълноценно хранене, отговарящо по състав, количество и калорийна стойност на физиологичните нужди за делата до 3 г., по меню, съставено от комисия, състояща се от завеждащия детската ясла, домакина и главния готвач, и одобрено от обслужващия яслата лекар;

3. закаляване чрез организиране на общ закалителен режим и специални закалителни процедури, съобразени с индивидуалните особености на децата;

4. предпазване от заболявания и злополуки чрез:

а) организиране и провеждане на филтър и имунизации;

б) спазване на строг санитарно-противоепидемичен режим;

в) мерки за избягване на травми, отравяния и изгаряния;

5. възпитаване чрез правилно организиран цялостен режим на децата и занимания според възрастовите им особености. "
Може би е трябвало да напишат поименно г-жа Х да не дава вряла вода на децата, за да й се търси отговорност?!

Общи условия

Активация на акаунт