Нещо срещу кашлица за бременна?

  • 21 889
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
В 28г.с. съм и от 2 дни ме мъчи една гадна кашлица. Не от гърлото и сливиците, а по-надолу по трахеята на нивото на адамовата ябълка и малко под нея все нещо ме гъделичка и не кара да кашлям.
Нямам хрема, нямам температура, гърлото въобще не ме е заболявало, нямам храчки.
Мъжът ми го кара това близо 10 дни и изпи едно шише Бромхексин, но на мен ми се ще някой бабешки лек да ми препоръчате ако знаете.

# 1
  • Мнения: 5 393
За бабешки лек не знам,на мен преди време ми изписаха Hustagil,той е за бебета и бременни.Обаче аз бях с храчки.Оправяй се скоро Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 777
Исландски лишей на таблетки, мед със сода и гаргара с оцет-последното на себе не мога да приложа, но една приятелка само така се лекува.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имам абсолютно същата кашлица. Тя е на алергична основа и я имам всяка пролет. Пия хапчета и щом ги почна изчезва за 2-3 дена.

# 4
  • Мнения: 380
Ако нямаш храчки много помага мед и карамфил/ подправката/.Рецептата е 15 зърна карамфил се счукват в хаванче на прах и се разбъркват с 5- 6 супени лъжици мед, през 1 час се взима по 1 малка чаена лъжичка и се смуче, а не се гълта направо, а след това10- 15 мин не се пие и яде нищо. Първите пъти, докато свикнеш със силният аромат е много гадно, но пък наистина е ефикасно.

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако е на алергична основа (както съм почти сигурна), никакви бабешки лекове няма да ти помогнат, ами иди на лекар.

# 6
  • Мнения: 922
И аз съм бременна и аз страдам от досадната кашлица!! Бях на лекар и не откриха нищо... И аз не знам какво да пия, тъй като на повечето сиропчета за кашлица пише да не се пият от бременни....
Мисля утре да отскоча до пчеларския магазин и да питам имат ли нещо подходящо за случая
Samsara, пожелавам ти успех и бързо да се отървеш от кашлицата ... Аз направо не мога да спя от нея
Поздрави

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
]... Аз направо не мога да спя от нея
За последно се включам в темата- не спях месеци наред и всяка нощ беше кошмар, докато не ми изписаха лекарство за алергична кашлица. Не знам със сигурност дали е от тополите, но най-вероятно е тия хвърчащите (някви гадни спори съдържат) от тях.

# 8
  • Мнения: 211
Пробвай Стодал - хомеопатичен сироп за всякакъв вид кашлица.
Аз го пих по време на бремеността и бях много доволна от резултата!

# 9
  • Мнения: 1 680
]... Аз направо не мога да спя от нея
За последно се включам в темата- не спях месеци наред и всяка нощ беше кошмар, докато не ми изписаха лекарство за алергична кашлица. Не знам със сигурност дали е от тополите, но най-вероятно е тия хвърчащите (някви гадни спори съдържат) от тях.

Ами аз досега не съм имала абсолютно никаква алергия, как така изведнъж ще ми се появи?!?!
Кашлям по цял ден докато съм будна, а нощем си спя спокойно.
А лекарствата за алергии не са ли много силни, особено за бременни. Ако ми предпишат Кларитин или нещо подобно по-скоро ще си кашлям докато  родя, но не бих го пила. Sad

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Понеже питаш- пак се включвам. Алергията изведнаж се появява. При мен това се случи на 21 год. възраст, при дъщеря ми- на 3, и все неочаквано. Лекарствата са най-различни и не всички са силни. А има и хомеопатични. Но ако наистина е алергия- трябва да се вземат мерки, че положението може доста да се влоши (до астма). А ако все пак е нещо вирусно- пак е хубаво да се вземат мерки за да не слиза надолу. Но при всички случай трябва да се обърнеш към лекар, а не да експериментираш- всеки ще те посъветва нещо, което на него му е помогнало, но в твоя случай да не подейства. (бих ти препоръчала хомеопат). Аз съм опитвала със Стодал за моята кашлица, но нямаше никакъв резултат. Иначе аз по време на бременност съм пила Тавипек за кашлица.

# 11
  • Мнения: 127
Привет! Не знам дали ще помогне в твоя случай, но аз лекувам кашлицата си така: смесвам равни части мед, краве масло и орехи. Хапва се по няколко пъти на ден, като се сетиш  Simple Smile
Бързо оздравяване!

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 303
]... Аз направо не мога да спя от нея
За последно се включам в темата- не спях месеци наред и всяка нощ беше кошмар, докато не ми изписаха лекарство за алергична кашлица. Не знам със сигурност дали е от тополите, но най-вероятно е тия хвърчащите (някви гадни спори съдържат) от тях.

Ами аз досега не съм имала абсолютно никаква алергия, как така изведнъж ще ми се появи?!?!
Кашлям по цял ден докато съм будна, а нощем си спя спокойно.
А лекарствата за алергии не са ли много силни, особено за бременни. Ако ми предпишат Кларитин или нещо подобно по-скоро ще си кашлям докато  родя, но не бих го пила. Sad


За алергиите няма възраст.Майка ми на 50 год. направи астма,сестра ми,след като роди,започна да прави екземи от прахове и препарати.Аз от тази година явно ставам алергична към пухчетата на тополите-скъсвам се от сърбежи на очите

Общи условия

Активация на акаунт