Руснаци или украинци

  • 8 358
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 620

Взе ми азерите от устата пък Crossing Arms Joy

СССР! Twisted Evil

# 16
  • Мнения: 620
Ако ги съпоставям - предпочитам украинците bowuu

# 17
  • Мнения: 11 314
Украинците не се любят с руснаците заради големия глад, на който са били подложени от Сталин, ако не ме лъже паметта, през 1937 г. Украйна е житницата на СССР тогава и понеже не са искали да дават някакъв определен данък на СССР, то Сталин ги оставя гладни и голяма част от населението тогава измира от глад.
Друго не ми идва на ум.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
смъртна обида е да наречеш украинец - руснак.
Може би поста на Вечерница дава отговор защо... другите - също. Комплексни са нещата.
Но украинец и руснак не се отнасят тъй както българин и македонец... съвсем не е така.

Не познавам нито един бивш или настоящ руснак, който да говори що-годе приличен български.

# 19
  • Мнения: 7 474
Украинците са страшни националисти, забранили са даже излъчването на руска телевизия при тях.

# 20
  • Мнения: 4 585
Рускини или украинки?
Ами украинките са сила в кухнята.
Рускините - в спалнята.

# 21
  • Мнения: 2 070
Рускини или украинки?
Ами украинките са сила в кухнята.
Рускините - в спалнята.

Май по-скоро е обратното.

Има една майка на дете от групата на Яна, украинка е, говори български много добре. По-добре от всички рускини, съпруги на българи, които познавам. А е от скоро в България, има няма 6 години, а рускините, с които съм говорила са от повече от 20 и жени на възраст. Повечето омъжени за наши хора, които са били строители в Коми, Сибир някъде. И от там са си взели булките.  Laughing
А най-красивите украинци, като телосложение и изобщо, с които съм се запознавала, са от районите, които са по-близо до Чернобил, разни по-малки градчета и големи села.
Иначе са много омешани като нас, повечето са и по-тъмнокоси, не толкова славянски тип.
В Англия пък украинките бяха най-отраканите и амбициозните, доста често прекалено нафукани и без покритие, но красиви поне.

# 22
  • Мнения: 7 837
Нито една добра дума не съм чула от украинец за руснаците. А пък за рускините могат да говорят 10-тина минути, без да повторят ни една псувня два пъти. Вярвам им  Laughing

# 23
  • Мнения: 2 070
Близо 5 месеца съм живяла с украинци, отделно имаше и други украинци, литовци, поляци, естонци, бесарабски българи. Никой никога не каза лоша дума за руснаците, иначе псувни бая имаше по поводи и без поводи. Говорехме си на английско-руски, на руско-български и т.н. Бяхме все млади хора между 20-25-30 години, които не се интересуват толкова от тези неща. Бита ни беше еднакъв, ежедневието също и това ни сближаваше, много алкохол се изпи, но никога не тръгна спор или нещо такова на тема политика, национализъм и подобни... Всъщност такива теми се повдигаха отвреме на време от поляците, но останалите не им обръщахме внимание.

# 24
  • Мнения: 2 697
В последно време не се обичат - руснаците винаги са гледали малко снизходително на украинците (имат си и думичка за тях Wink), а украинците в последно време любят повече Европа и Америка, отколкото Русия. От трън, та на глог, както се казва, но им трябва време да се осъзнаят.

Иначе по манталитет нямат особена разлика - поне аз не съм забелязала - живяла съм с руснаци, украинци, молдовци - никаква разлика. По-скоро разлика по отношение на култура, възпитание, интереси в зависимост от бекграунда, но като душевност - не.

Коментарът на Вълчо беше свеж, между другото Mr. Green

# 25
  • Мнения: 7 418


Не познавам нито един бивш или настоящ руснак, който да говори що-годе приличен български.
    Може и да познаваш,без да знаеш,че е руснак. Mr. Green
    Всъщност,понятието ''руснак'' е доста разтегливо.... Thinking

# 26
  • Мнения: 2 697
По въпроса с говора моите наблюдения са, че културните руснаци (като във всеки народ и при тях има и недотам културни люде Wink) ценят езика ни и се стараят да го научат добре. Приемат и забележки, критики. Такъв беше и кандидат-съпругът ми руснак Laughing - учех го на български и го поправях, но истината е, че той говореше чудесен български, а го пишеше като малък процент от българите.

Но има една подробност - на тях им е трудно самото говорене на твърд език като нашия, а всеки, който е учил поне мъничко езикознание знае, че преходът от мек към твърд език е по-труден от обратния.

# 27
  • София
  • Мнения: 10 309
Не знам дали се обичат или не, но по международни срещи - моите колеги руснаци и украинци винаги движат заедно, пият заедно и си включват обща мрежа "Смертники"...
Големи са шматки и едните и другите.
Аааа, задължително плуват в морето - в началото на април и човек убиват за сауна...
И са големи пичове...
Украинците са по-красиви, между другото. На руснаците повече им личат разни национални черти /примерно, никога не бих объркала руснак, че е руснак; турчин, че е турцин или румънец, че е румънец/ - имат типични физически национални черти. Украинците са"по-шарени".
И да - украинците проговарят по-лесно български...

azaf, искаш ли да те оборя. Не съм попадала на българин който да познае, че съм рускиня. Имало е хора с които се познаваме от години и като им кажа, че съм рускиня, не ми вярват Simple Smile

По темата, има хора и хора, не съм срещала украинец с който да не се разбирам, точно обратното една от най-добрите ми приятелки е украинка, както и един колега от западна Украйна (води се че те са най-големите националисти) който е голяма скица, няма да забравя как веднъж се командирова до БГ за да ни води на боулинг  Joy Joy Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 10 309
Нито една добра дума не съм чула от украинец за руснаците. А пък за рускините могат да говорят 10-тина минути, без да повторят ни една псувня два пъти. Вярвам им  Laughing


Кейси, колко рускини и украинци познаваш  ooooh!

Мисля че познавам мнооооооого повече и не съм чула лоша дума нито от едните, нито от другите... По въпроса с псувните, приятелките ми рускини псуват много по-малко от приятелките ми българки  Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Относно езика - имам приятелка украинка и тя ми каза, че има рускоговорщи украинци и такива, които не говорят руски. Тя не говори руски и може би за това говори много добре български, въпреки, че е сравнително отскоро тук.

Общи условия

Активация на акаунт