Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Моля ви ако знаете начин да се отлепи лепенка сложена на пъпната херния да ми кажете. Вчера сложиха на бебка такава, но направи алергична реакция. Оказва се, че тези лепенки се махат само с йод-бензин, който го няма в аптеките, или авиационен бензин... Или трябва да се чака неопределено време докато тя сама се отлепи. Ще съм благодарна ако някой ми даде идея какво да направя...
Цитирай

намокри лепенката с кислородна вода или реванол,с преварена вода,с памуче напоявай малко по малко лепенката,изчаквай да се намокри,да попие,бавничко отлепвай,наистина с йод-бензин става за секунди и без болка,но неможе да няма в аптеките.купете си хипоалергенен левкопласт-той е като хартия.
Цитирай

да не би да сте залепили направо левкопласта  върху кожата без отдолу да има марля,тогава ще е трудно.попитайте в аптеките дали има лепенки за пъпна херния.попитайте педиатъра дали вашата херния има нужда да и се слага лепенка/сигурно сте питали/или детски хирург.
Цитирай

Варна

Севи, лепенката ни не е левкопласт, а една прозрачна лепенка, уж специално за това, на фирма 3М. Това, което препоръчваш предполагам е за левкопласт?
Цитирай

да за левкопласт е,голяма ли ви е хернията,защото някои може и без да им се слага лепенка,преди години правихме от твърди картончета обвити с марля нещо като коланче се получаваше и го връзвахме,но то само ако е много голяма хернията,някои се прибират сами,ако са малки.
« Последна редакция: сб, 26 апр 2008, 16:35 от sevi_nil »
Цитирай

Варна

Значи продължавам да търся йод-бензин... Crying or Very sad
Цитирай

Варна

Намерихме все пак йод-бензин, а иначе д-р Слънчева от под-форума д-р Нивея каза, че би могла такава лепенка да се махне и с бебешко олио.  Laughing
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.